Lietuviškas prekės ženklas pristato naują kryptį – megztinius vaikams

„Robi Agnes“ kolekcijos modelis/Vaido Jokubausko nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Dauguma mados kūrėjų pavasarį pasitinka pristatydami naujas kolekcijas bei siūlo įnešti gaivių vėjų į savo gerbėjų drabužinę. Žinomas lietuviškas prekės ženklas „Robi Agnes“ šiemet šiltąjį sezoną pradeda kiek kitaip nei įprasta ir pristato visiškai naują savo kryptį – megztus drabužius vaikams.

„Nepavadinčiau šios mūsų krypties tradicine kolekcija, gal labiau nedideliu, širdžiai mielu projektu. Minčių megzti vaikams turėjome jau labai seniai. Prieš kelis metus netgi buvome pasigaminę pirminius megztinių modelius bei važiavome pasidairyti po Paryžiuje vykstančią kasmetinę vaikiškų drabužių mugę Playtime Paris, su mintimi kažkada galbūt joje sudalyvauti“, – pasakoja „Robi Agnes“ kūrėja Roberta Vasiliauskienė.

Visgi po to projektas nebuvo toliau vystomas ir kaip atvirauja R. Vasiliauskienė, viena iš pagrindinių priežasčių buvo nemaža vaikiškų megztinių gamybos kaina. „Dažnam pirkėjui atrodo, jog mažesnis daiktas turėtų savaime mažiau kainuoti. Vis dėlto realybė yra kitokia. Taip, galbūt sunaudojame mažiau siūlų tokiam gaminiui, tačiau laikas, skirtas jį pagaminti ir kitos gamybos bei pardavimo procese patirtos išlaidos praktiškai nesiskiria nuo laiko sugaišto suaugusio žmogaus drabužio gamybai ar pardavimui“, – pasakoja kūrėja.

Nepaisant praeities abejonių, šių metų pavasarį „Robi Agnes“ vis dėlto nusprendė atgaivinti seną projektą ir pirkėjams pristato nedidelę kelių modelių vaikiškų megztinių kolekciją. „Turbūt daug kas sutiks, jog grožis slypi paprastume. Tad vadovavomės šia mintimi ir kurdami drabužius vaikams – mūsų megztiniai minimalistiniai, paprastų formų, ramių spalvų. Tai turėtų tik pabrėžti juos nešiosiančių mažųjų klientų natūralų grožį“, – šypsoti Roberta.


„Robi Agnes“ kolekcijos modelis/Vaido Jokubausko nuotr.

Visi naujieji vaikiškų megztinių modeliai yra pagaminti tik iš natūralių medžiagų, daugiausiai merino vilnos. Šioje nedidelėje kolekcijoje rasite ir vieną megztinį, pagamintą iš perdirbtos medvilnės, kuriuo kūrėja ypatingai didžiuojasi: „Ne paslaptis, kad drabužių pramonė yra viena didžiausių pasaulio teršėjų ir daro nenusakomą įtaką aplinkosaugai. Kai pats dirbi šioje srityje sunku apie tai negalvoti. Todėl mielai svarstome visokias alternatyvas, galinčias bent kiek pagerinti bendrą situaciją. Prieš porą metų įsipareigojome savo gamyboje nenaudoti kailių, stengiamės mažinti savo veikloje naudojamų pakuočių kiekį, o dabar džiaugiamės turėdami galimybę pristatyti štai tokį aplinkai draugišką produktą“.

„Robi Agnes“ kolekcijos modelis/Vaido Jokubausko nuotr.

Kūrėja pasakoja, kad apie 80 proc. šio megztinio pagaminta iš visiškai perdirbtos medvilnės. Šie siūlai yra nepalyginamai tvaresni ir draugiškesni aplinkai jau vien todėl, kad jų gamyboje pakartotinai panaudojami jau dėvėti drabužiai bei gamybinės audinių atliekos, be to perdirbtas pluoštas nėra papildomai dažomas. „Tik įsivaizduokite, jog 1 kilogramui medvilnės nudažyti sunaudojama ne mažiau nei 100 litrų, o kai kurių šaltinių duomenimis, netgi keliskart daugiau, vandens. Problema atrodo dar rimtesnė žinant, jog devyni procentai mūsų planetos gyventojų, įskaitant ir vaikus, apskritai neturi prieigos prie švaraus geriamo vandens. Taigi manau, jog šis megztinis labai simboliškas, nes skirtas vaikams – mūsų ateičiai, tuo pačiu galvojant apie pasaulį, kuriame jie gyvens užaugę“.

„Robi Agnes“ vaikiškų drabužių kolekcija (16 nuotr.)
+10
Skaitykite daugiau