Lietuvis sukūrė pirmą pasaulyje filmą apie bačatą: premjera Vilniuje – su jausmingais šokiais

Kadras iš filmo „Sensual“,
Šaltinis: Žmonės
AA

Filmų ir reklamų režisierius Albinas Kirkilas kartu su komanda rugsėjo 29 d. Vilniuje pristatys pirmąjį ir kol kas vienintelį pasaulyje filmą „Sensual“, kuriame pagrindinė raiškos priemonė yra vienas iš ekspresyviausių pasaulio šokių – bačata. Anot jo, nors filmo kūrimas tapo vienu didžiausių gyvenimo iššūkių ir, kalbant apie idėją, teko išgirsti daug „ne“, tačiau finale didelis šokėjų bendruomenės palaikymas leido pasiekti norimą rezultatą.

„Šio filmo idėja mintyse pradėjo suktis dar prieš pora metų, kai pradėjau lankyti Lotynų Amerikos šokių pamokas. Šokėjų pasaulis pasirodė tiek turtingas tuo, kas vyksta užkulsiuose, kad sąmoningai pradėjau galvoti, kaip galėčiau visa tai perkelti į filmą“, – pasakoja A.Kirkilas.

Jis prisipažįsta, kad ieškodamas internete informacijos apie bačatos šokio filmus, rado tik dokumentinius filmus. O jam norėjosi bačatos šokį atskleisti meninėmis priemonėmis ir sukurti intriguojančią istoriją.Taip gimė scenarijus apie profesionalią bačatos šokėją Belą ir jos vaikiną, visiškai neturintį nieko bendro su šokių pasauliu. Jausmingoji bačata šokyje leidžia palaikyti itin daug fizinio kontakto, tad natūraliai šis šokis neretai gali privesti prie įvairių intrigų, ypač jei į šokėjų bendruomenę „įsilieja“ pora. 

Albinas Kirkilas / Gabrieliaus Jauniškio nuotr.

Pagrindinį personažą įkūnijusi daugkartinė Lietuvos sportinių šokių čempionė, bačatos šokių mokyklos „Sartare“ įkūrėja Jomantė Dapkevičiūtė atskleidžia, jog filme išties daug tikroviškų elementų. „Šokių pasaulyje netrūksta konkurencijos, meilės dramų, kovojimo kas su kuo šoks, ašarų, traumų, apkalbų,  pavydo. Galėčiau vardint dar ir dar, bet galiu garantuoti, kad šokiai yra gyvenimas ir kartą paragavus negali sustoti“, – neabejoja jau dvidešimtmetį šokių aikštelėje prizus skinanti profesionalė.

Prie komandos J.Dapkevičiūtė prisijungė visiškai atsitiktinai – likus vos dviems savaitėms iki filmavimo. Ji pakeitė kitą pagrindinio vaidmens atlikėją. Pasak jos, pasiruošimui laiko buvo nedaug, tačiau dėl įkvepiančios komandos viskas vyko sklandžiai. Ji juokiasi, kad sudėtingiausia dalis jai buvo stovint su aukštakulniais pakelti kitą šokėją-aktorę Andželiką Jarašiūnaitę.

Filmas „Sensual“ – apie bačatą / Gabrieliaus Jauniškio nuotr.

„O, jei rimčiau, tai didžiausias iššūkis buvo „išjungti“ visus stebinčius ir likti tik savo rolėje. Per repeticijas turejome tikrai daug smagaus laiko ir atrodė, kad viskas gaunasi visai neblogai. Tačiau filmavimo metu tu suvoki, kad jau nebejuokinga, kai į tave žiūri visi iš šono ir vertina. Kaip šokiuose turime frazę „Šok lyg niekas į tave nežiūri“, tai čia labai tiko „Vaidink lyg niekas į tave nežiūri“, – šypsosi filme debiutavusi bačatos šokėja.

A.Kirkilas atkreipia dėmesį į tai, jog šio filmo kūrimas buvo didelis iššūkis visai komandai. Praėjusį rudenį vykę filmavimai trukdavo kasdien net po šešiolika valandų ir pareikalavo išties didelės šokėjų ištvermės.

„Daugiau nei šimtas žmonių prisidėjo prie šio filmo įgyvendinimo. Labai smagu, kad prie komandos prisijungė tiek pasaulinio lygio italų didžėjus David Shaholli, geriau žinomas kaip DJ Tronky, tiek ir su „Disney“ bei „Netflix“ kanalais dirbantis amerikiečių kompozitorius William Hoshal. Taip pat galiu užtikrintai pasakyti, kad vieną kertinių rolių šio filmo sėkmei turėjo filmo prodiuseris Simonas Šaškovas, kuris pasirūpino, jog per itin trumpą filmavimo laiką pasiektume aukščiausią rezultatą“, –emocijomis dalijasi režisierius. Pagrindinius vaidmenis atliko dažnai filmuose ir reklamose vaidinantys Andrius Gecevičius ir Marius Chrizostomas-Tumas. Režisierius neslepia lūkesčių ateityje sukurti ir pilno metro filmą su gilesne kelione į šokio pasaulį.

Premjera – su šokiais

Filmo premjera sosotinės kino teatre „Multikino“ taip pat sulaužys visus standartus: „Sensual“ filmo peržiūrą papildys bačatos šokėjų pasirodymai. Po oficialios dalies visi renginio dalyviai bus kviečiami į pratęsimą su filmo aktoriais ir visa Lotynų Amerikos šokėjų bendruomene.

Iškart po premjeros Vilniuje filmas bus pristatytas prestižiniams festivaliams, tokiems kaip Toronto tarptautinių filmų festivalis, Venecijos filmų festivalis,  SXSW filmų festivalis.

Skaitykite daugiau