Lietuvis savo įkvepiančią gyvenimo istoriją atskleidė knygoje: nuo milžiniškų skolų, bankroto iki darbo su Saudo Arabijos princu

Tomas Kriščiūnas/Asmeninio archyvo nuotr.
Tomas Kriščiūnas/Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-11-26 14:47
AA

Keliautojas, rašytojas ir strategas Tomas Kriščiūnas – vienas iš nedaugelio žmonių, drąsiai kalbančių apie nesėkmę versle, nuopuolius bei asmeninius išgyvenimus. 2006 metais jo įsteigtas kavinių ir ledainių tinklas neatlaikė krizės ir subyrėjo, nusinešdamas ne tik vyro santaupas, bet ir būstą. Negana to, žlugo ir ilgai puoselėti asmeniniai santykiai. Savo patirtį autorius nusprendė sudėti į pirmąją knygą, kurioje pasakoja apie nugalėtus iššūkius ir sėkmę, vėliau atrastą Saudo Arabijoje.

Ekonominė krizė privedė prie dugno

Sunkmečio metais iš gerai apmokamo vadovo darbo T. Kriščiūnas pasitraukė į kavos ir ledų verslą, kuris pradžioje sekėsi puikiai. Jis atidarė kavos namus dideliuose ir mažesniuose Lietuvos miestuose, prekybos centruose, ėmė didelius kreditus, vien tam, kad įgyvendintų užsibrėžtus ne ką mažesnius tikslus. Visgi, užklupus ekonominei krizei jis patyrė ne tik asmeninių problemų, bet ir tikrą finansinį šoką. Didelis verslas virto milžiniškomis skolomis bankams bei kitiems verslininkams, kurias, tikėdamas savo idealiu verslo planu, laidavo asmeniškai.

„Stresuoti buvo dėl ko – investavau ne tik visus savo uždirbtus pinigus bei užstačiau namus, bet ir kiek tik galėjau, prisiskolinau iš bankų, o įrangą ir baldus pirkau išperkamosios nuomos būdu. Investavau daugiau nei milijoną“, – savo greitai knygynų lentynas pasieksiančioje knygoje rašo T. Kriščiūnas.

Autorius turėjo planą užkariauti Lietuvos ir net Baltijos šalių kavos ir ledų rinką, tačiau visa tai žlugo. Stambios investicijos į verslą neatsipirko – vyras liko skolingas šimtus tūkstančių. Nors tuo metu asmeninio bankroto dar nebuvo galima skelbti, jis suprato, kad visus pinigus turės atidirbti ir grąžinti. Negana to, žlugo ir ilgai puoselėti asmeniniai santykiai, o bankas atėmė ir stogą virš galvos – namus.

Per Estiją – į Saudo Arabiją

Slegiamas skolų, subyrėjusių santykių ir baimę keliančių kreditorių skambučių rašytojas pajautė, kaip iš po kojų slysta žemė. Suėmęs save į rankas, jis ėmė siųsti savo gyvenimo aprašymą įmonėms, kad šios pasiūlytų bent minimalią algą.

Visgi, sunkiai dirbti nusiteikusiam T. Kriščiūnui po ilgų paieškų pavyko sulaukti pagalbos iš buvusio kolegos. Naują gyvenimo etapą pradėjęs vyras įsidarbino vienoje Estijos įmonėje. Vėliau augant atsakomybei, jis buvo paskirtas vadovauti Estijos seserinei įmonei, o dar vėliau – ir Latvijos. Pamažu autoriui pavyko atsistoti ant kojų, o asmeniniame gyvenime taip pat įvyko pokyčių – jis sukūrė santykius ir tapo tėčiu.

Kaip tikina pats T. Kriščiūnas, jis visada jautė nuotykių ir iššūkių troškimą, todėl po kurio laiko, pasitaikius tinkamoms aplinkybėms ir susipažinus su reikiamais žmonėmis, išvyko į Saudo Arabiją, kur dirbo princui Salmanui. Šioje šalyje jo gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis.

2018 metais pradėtoje rašyti knygoje susipina skaudūs autoriaus potyriai, pasakojimas apie verslo praradimą, užklupusią depresiją bei kaip jam pavyko nuo viso to pabėgti. Tikrais faktais paremtoje knygoje „500 dienų su Saudo Arabijos Princu“ kalbama apie ilgą paieškų kelią, nuvedusį į tolimą Saudo Arabijos kraštą, kur jis tapo asmeniniu Saudo Arabijos princo patikėtiniu, plėtojant archyvavimo verslą.

Stiprybė, užsispyrimas, tikėjimas savimi ir atvirumas T. Kriščiūnui padėjo ne tik susigrąžinti verslininko vardą, bet ir pasiekti daugiau, nei jis galėjo tikėtis. Suvokimas apie naują pasaulį, atvėrusį jam plačiai duris, pakeitė autoriaus gyvenimą taip, kad jis niekada nebebus toks pats.

Tomo Kriščiūno knyga „500 dienų su Saudo Arabijos Princu“ oficialiai buvo išleista lapkričio 25 dieną.