Lietuviai į kelionę leidosi „Žiguliu“ ir be pinigų: „Sulaukėme virš 4 tūkstančių komentarų“

Ignas Lelys ir Andrius Talžūnas po Lietuvą keliavo „Žiguliu“/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2019-06-25 19:00
Vaizdo tinklaraštį kuriantis Andrius Talžūnas ir buvęs projekto „Lietuvos balsas“ reporteris Ignas Lelys pasiryžo iššūkiui: vaikinai „Žiguliu“ keliavo po Lietuvą be cento kišenėje. Kelionės metu jie aplankė skirtinguose miestuose esančias mokyklas, sudalyvavo ralio varžybose ir... net vestuvėse!

Ignai, kiek miestų šį kartą apkeliavote?

Vykome į Ukmergę, Šiaulius, Anykščius, Kupiškį, Kelmę, Kretingą, Biržus, Panevėžį, Klaipėdą, Palangą, Tauragę. Iš viso nuvažiavome į 11 skirtingų miestų.

Kuriame jus sutiko šilčiausiai?

Visur mus sutiko maloniai ir šiltai, kiekvienas miestas turi savo atskirą istoriją. Ukmergėje apsilankėme mokykloje, Kupiškyje įsibrovėme su gyventojais į apleistą namą, Biržuose stojome permiegoti pas pačią fainiausią šeimą, kur atvykę radome juos jau kepant bulves, o ant stalo puikavosi šaltibarščiai. Kiek vėliau, su mus pasitikusiais vietiniais, ėjome naktinių maudynių į ežerą. Panevėžyje iš žmonių rinkome nereikalingus pliušinius žaislus, kuriuos vėliau nuvežėme į vaikų namus. Vaikučiai be galo džiaugėsi, patys krovė žaisliukus iš „Žiguliuko“ ir nešėsi į kambarius. Vėliau, Kelmėje, vyko ralis...mes, apsimetę, kad atvažiavome iš televizijos, paprašėme, jog mums leistų užvažiuoti su Žiguliu ant ralio mašinoms skirtos pakylos. Palangoje apsistojome vienai nakčiai ir kitą dieną išvykome į Kretingą, kur gavome skanius pusryčius ir drabužius, pasipuošti vestuvėms, kurios vyko Tauragėje. Prisiskynę laukuose gėlių patraukėme link šventės ir ji pasirdė labai linksma: jaunavedžiams dalijome palinkėjimus, valgėme karbonadus ir likome ten miegoti. Šiuo metu montuojame vaizdo įrašą, kurį visi galės išvysti tikriausiai penktadienį.

Pamiršau dar paminėti, kad Anykščiuose surengėme nemokamą koncertą vaikams bibliotekoje, kuriame dainavo Vilius Popendigis iš „Lietuvos balso“.

Ignas Lelys ir Andrius Talžūnas po Lietuvą keliavo „Žiguliu“/Asmeninio archyvo nuotr.
Ignas Lelys ir Andrius Talžūnas po Lietuvą keliavo „Žiguliu“/Asmeninio archyvo nuotr.

Kiek laiko praėjo nuo jūsų paskutinės kelionės #bepinigų?

Pirmą kartą panašiai keliavome prieš 8 mėnesius, lapkritį. Tuomet buvo šalta, o štai šį kartą, be oro kondicionieriaus, buvo labai karšta, net 36 laipsniai. Nuostabu tai, kad mūsų rėmėjai „Santa Maria“ ir „Paulig“ kava prisidėjo prie kelionės įgyvendinimo. Jie mums suteikė kortelę, už kurią į „Žigulį“ pylėme kurą.

Daug dėmesio iš mokyklų sulaukėte?

Labai. Visi rašė komentarus socialiniuose tinkluose, prašė atvažiuoti į jų mokyklas. Sulaukėme virš 4 tūkstančių komentarų. Gaila, kad vėliau labai daug mokyklų dėl Lietuvą užgulusios karščio bangos tiesiog nebedirbo.

„Žigulys“ be gedimų atlaikė visą kelionę? Kodėl rinkotės tokį transportą?

Apie šį automobilį mes su Andriumi kalbėjome jau grįžę iš pirmosios kelionės. Norėjome vykti senu automobiliu, kad būtų iššūkis, jei kartais sugestų, jį sutvarkyti. Tačiau „Žigulys“ buvo neužmušamas. Tik vieną kartą jam nukrito gazo trosas, tad reikėjo kažkur jį surasti. Buvo labai juokinga, kai pagaliau pavyko.

Daugiau kelionės akimirkų ir įdomios medžiagos rasite – @ignaslelys.

Naujausi straipsniai