Lietuvai pasaulyje atstovaus trys naujos šalies kavos čempionės

„Vilnius Coffee Festival“/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-03-08 20:34
Visą savaitgalį vykusiame „Vilnius Coffee Festival“ virė ne tik kava, bet ir emocijos. 12-ą kartą vykęs festivalis buvo rekordiškai gausus lankytojų, gyvai ir virtualiai kavos čempionatus stebėjusių žiūrovų.

Sekmadienio vakarą po įtemptos kovos paaiškėjo naujos šalies čempionės, Lietuvai atstovausiančios pasaulinio kavos čempionatuose Australijoje ir Lenkijoje.

Nors „Vilnius Coffee Festival“ pirmiausia yra kavos mylėtojų šventė, tačiau ir svarbus bei atsakingas įvykis kavos bendruomenei – mat per jį kiekvienais metais vyksta nacionaliniai kavos čempionatai. Juose išrenkami Lietuvos atstovai pasauliniams Kavos ruošimo, Kavos ragavimo bei Piešimo pieno puta čempionatams.

„Vilnius Coffee Festival“/Organizatorių nuotr.
„Vilnius Coffee Festival“/Organizatorių nuotr.

Jau šią gegužę geriausia šalies barista tapusi Eleonora Zanevičienė, profesionaliai kavą daugybę metų ruošianti „Huracan Coffee“ lankytojams, keliaus į Melburną, Australiją, kur vyks pasaulinis Kavos ruošimo čempionatas.

Kavos ragavimo čempionate pirmą kartą dalyvavusi ir nugalėjusi Miglė Lukoševičiūtė, atstovavusi kavinių tinklą „Caffeine“, ir Piešimo puta čempionate didžiausią meistriškumą parodžiusi Ieva Šuopytė iš „Vero Cafe“ birželį keliaus ginti Lietuvos vardo į pasaulio čempionatus Varšuvoje.

„Didžiuojamės tokiom stirpiom čempionėm, kurios atstovaus mūsų šaliai pasaulio čempionatuose, – apdovanojimų ceremonijos metu kalbėjo „Vilnius Coffee Festival“ organizatorius Nidas Kiuberis. – Labai džiaugiamės, jog šiemet festivalyje apsilankė ir tiesiogines transliacijas stebėjo rekordiškai daug žmonių, tai labai įkvepia jau dabar galvoti apie kitų metų festivalį ir stengtis jus visus vėl maloniai nustebinti“.

Įdomus faktas, kad festivalio lankytojų amžius svyruoja nuo kelių mėnesių naujagimių iki garbaus amžiaus senjorų. Organizatoriai itin džiaugiasi, kad festivalio formatas ir veiklų įvairovė artima tokio plataus akiračio, skirtingo amžiaus ir pomėgių auditorijai.

Naujausi straipsniai