Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovaus Donatas Montvydas – į konkursą vyks antrąkart

Donatas Montvydas / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Lietuvai „Eurovizijoje“ šįmet atstovaus dainininkas Donatas Montvydas su daina „I‘ve been waiting for this night“. Tai paaiškėjo šeštadienio vakarą, kada nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finale jis įveikė penkis varžovus – Ericą Jennings, Rūtą Ščiogolevaitę, Ievą Zasimauskaitę, Aistę Pilvelytę ir Ruslaną Kirilkiną.

„Eurovizijoje“ D.Montvydas Lietuvai atstovaus antrą kartą. 2012-aisiais su daina „Love is Blind“ jis pateko į konkurso finalą ir užėmė 14-ąją vietą. 

Visi šeši dainininkai šeštadienio vakarą paskutinįkart stojo į nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos sceną – žiūrovams ir komisijai atliko savo eurovizines dainas. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Su džinsais pasirodžiusiai Aistei Pilvelytei – naujas Dalios Ibelhauptaitės smūgis: „Nereikia lipti per kitų galvas“

Dainininkų pasirodymus vertino ir nugalėtojus rinkti padėjo komisija: pernai Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavęs Vaidas Baumila, Nomeda Kazlaus, Dalia Ibelhauptaitė, Justė Arlauskaitė-Jazzu, Tomas Sinickis ir Ramūnas Zilnys. 

Savo balsą reiškė ir į nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalą specialiai iš Londono ir Frankfurto atvykę užsienio komisijos nariai: Dimos Bilano eurovizinę dainą nugalėtoją „Believe“ prodiusavęs Denis Ingoldsbai, britų atikėja Deizi Sairon ir grupės „Fools Garden“ vokalistas Peteris Froidentaleris.

50 procentų galutinio rezultato lėmė ir televizijos žiūrovų balsai – už mėgstamus dainininkus žiūrovai buvo kviečiami balsuoti beveik visos finalo transliacijos metu. 

Žiūrovų balsavimo lentelė „Eurovizijos“ atrankos finale

O štai, kaip balsavo Žmonės.lt skaitytojai:

Finalo eiga

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalą pradėjo pernai Lietuvai atstovavę Vaidas Baumila ir Monika Linkytė – atliko savo eurovizinę dainą „This Time“. 

Žiūrovų balsavimo lentelė „Eurovizijos“ atrankos finale

Po pernai Lietuvos garbę gynusių dainininkų scenoje pasirodė pirmasis atrankos finalininkas: Ruslanas Kirilkinas. Savo dainą „In my world“ jis pirmąkart atliko lietuvių kalba, tekstą kūriniui parašė Arūnas Valinskas.

Sprendimą dainuoti lietuviškai puikiai įvertino V.Baumila. Vis dėlto atlikėjas pasigedo Ruslano pasitikėjimo savimi, taip pat sakė manąs, kad Ruslanas atrodo it būtų nusiteikęs pralaimėti, o tai – trūkumas. N.Kazlaus taip pat nebuvo sužavėta – pasigedo entuziazmo, taip pat sukritikavo atlikėjo dainavimą.

Žiūrovų balsavimo lentelė „Eurovizijos“ atrankos finale

Antru numeriu scenoje pasirodė Ieva Zasimauskaitė, atlikusi dainą „Life (not that beautiful)“. Šįkart savo pasirodymą atlikėja patobulino minimaliai – pridėjo daugiau vokalinės improvizacijos.

D.Ibelhauptaitė tikino esanti didelė Ievos gerbėja, tačiau pasigenda jos individualumo. Režisierei patinka Ievos balsas, tačiau norėtų, kad ji scenoje parodytų daugiau savęs, nes kol kas jai atlikėja atrodo nuobodoka. Taip pat mano ir N.Kazlaus, sakiusi „pasirašanti po kiekvienu Dalios žodžiu“. 

Žiūrovų balsavimo lentelė „Eurovizijos“ atrankos finale

Trečiu numeriu scenoje pasirodė dainininkė Aistė Pilvelytė su daina „You bet“. Scenoje dainininkė pasirodė visai pakeitusi įvaizdį – vilkėjo džinsus ir marškinėlius

Jazzu tikino likusi be žado – prisipažino nė neturinti, ką pasakyti. R.Zilnys sakė, kad atlikėjos pasirodymą priima kaip protestą, tačiau paprastumas Aistei tiko. Tai D.Ibelhauptaitė sukritikavo dainininkę tiek, kiek galėjo: sakė, kad atlikėja jai pasirodė visai netikroviška, „dėvėjo kaukę“. Be to, ir daina jai pasirodė senamadiška. 

Žiūrovų balsavimo lentelė „Eurovizijos“ atrankos finale

Ketvirtu numeriu pasirodė atlikėja Erica Jennings. Viena iš atrankos favoričių laikoma dainininkė atliko kūrinį „Leading me home“.  Jos finalinis pasirodymas – toks pats, kokį žiūrovai matė pusfinalyje. Tada komisija ir žiūrovai įvertino labai gerai.

Anot N.Kazlaus, Ericos jaudulys scenoje buvo akivaizdus. Vertintoja įspėjo, kad Švedijoje Lietuvos atstovo laukia kur kas didesnė scena, tą reikia turėti omenyje. Taip pat vietomis ji pasigedo Ericos balso tvirtumo. Jazzu sakė, kad Ericos pasirodymo sėkmė didžiajame konkurse smarkiai priklausytų nuo pasirodymo numerio.

Žiūrovų balsavimo lentelė „Eurovizijos“ atrankos finale

Penktu numeriu pasirodė Rūta Ščiogolevaitė su daina „United“. Atlikėja taip pat visiškai pakeitė įvaizdį: praėjusią savaitę dėl kostiumo sukritikuota Rūta šįkart vilkėjo baltą tuniką. 

D.Ibelhauptaitei ši Rūtos daina nepatinka. Režisierė abejoja kūrinio sėkme pasaulyje. Vis dėlto atlikėją giria: neabejoja, kad Rūta – profesionalė su išskirtiniu talentu. Jazzu sakė, kad Rūta yra nuostabi, bet dainos, skambančios „Eurovizijoje“, taip pat neįsivaizduoja.

Žiūrovų balsavimo lentelė „Eurovizijos“ atrankos finale

Paskutinis scenoje pasirodė Donatas Montvydas – atliko dainą „I've been waiting for this night“. Pasirodymą atnaujino triuku – atliko salto. 

Jazzu sakė, kad pasirodymas buvo labai seksualus, o daina jai labai patinka. Anot jos, tai geriausias Lietuvos pasirodymas, kada nors matytas atrankoje. T.Sinickis mano, kad šis pasirodymas atrankos finale buvo išskirtinis tuo, kad Donatas tiesiog spinduliuoja pasitikėjimu savimi.

Rezultatai

Žiūrovų balsavimo lentelė „Eurovizijos“ atrankos finale

Po visų šešių pasirodymų paskelbti balsavimo rezultatai. Pirmiausia – žiūrovų balsavimo. Jie pirmąją vietą skyrė Donatui Montvydui, antrąją Ericai Jennings, trečiąją – Rūtai Ščiogolevaitei, ketvirtąją – Aistei Pilvelytei, penktąją Ievai Zasimauskaitei, o paskutinę – Ruslanui Kirilkinui. 

Komisija balsavo panašiai. Jie pirmąją vietą skyrė Ericai Jennings, antrąją Donatui Montvydui, trečiąją – Rūtai Ščiogolevaitei, ketvirtąją – Ievai Zasimauskaitei, penktąją Aistei Pilvelytei, o paskutinę – Ruslanui Kirilkinui. 

Susumavus šiuos balsus paaiškėjo, kad nacionalinę atranką laimėjo Donatas Montvydas. 

Konkursas grįžta į Švediją​

Atlikėjo Manso Zelmerlowo dėka 2016-aisiais konkursas po trumpos pertraukos sugrįžta į Švediją. Pastarąjį kartą „Eurovizija“ Švedijoje, Malmėje, skambėjo 2013-aisiais.

Keliasdešimties Europos šalių atstovai 2016-aisiais susitiks Stokholme, „Globe“ arenoje.

Konkurso pusfinaliai, kurių viename dainuos ir Lietuvai atstovausiantis atlikėjas, skambės gegužės 10 ir 12 dienomis, „Eurovizijos“ finalas – gegužės 14-ąją. 
Lietuvos atstovas „Eurovizijos“ konkurse pasirodys jau 17-ąjį kartą. 

2016-ųjų „Eurovizijos“ atrankos finalas (74 nuotr.)
+68
„Eurovizijos“ atrankos finalo užkulisiai (43 nuotr.)
+37
 
Skaitykite daugiau