Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė atsakė, ką mano apie Dovilės Filmanavičiūtės sumanyme naudojamą žodį „Bobos“

Milda Dargužaitė ir Dovilė Filmanavičiūtė
Scanpix/Asmeninio albumo nuotr. / Milda Dargužaitė ir Dovilė Filmanavičiūtė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Antradienio tema „Facebook‘e“ – žodis „bobos“. Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė į savo socialinę paskyrą įkėlė bilieto į kiną nuotrauką ir parašė štai tokį komentarą:

„Nupirkau sau ir kolegai bilietus į filmą. Pagalvojom, kad labai neadekvatus filmo pavadinimo vertimas: „Normalios bobos eina out". Tik atėjus į kino salę pastebėjom, kad auditorijoj vienos moterys! Čia, pasirodo, ne filmo pavadinimas, o kažkoks judėjimas ar iniciatyva – paskatinti „normalias damas nusivalyti dulkes nuo perlų ir raudonų lūpdažių“ ir eit pramogaut, kol vyrai, ale, geria alų...

Mildą Dargužaitę nustebino užrašas ant bilieto į filmą
Mildą Dargužaitę nustebino užrašas ant bilieto į filmąNesuprantu tokio skirstymo pagal lytis. Tuo labiau „bobų„ ir ypač „normalių bobų„ sąvokos. Čia tas atvejis, kai šmaikštumas persipina su savęs žeminimu“.

Šiuo „postu“ savo socialinėje paskyroje pasidalijo dainininkė, reklamos agentūros „Ogilvy“ Skaitmeninių ir turinio sprendimų skyriaus vadovė Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep. Būtent ji ir rengia – jau trečius metus – akciją „Normalios Bobos eina Out“.

Komentuojantieji pasidalijo į dvi priešiškas stovyklas: vieni pritaria Mildai Dargužaitei ir piktinasi naudojamu žodžiu „Bobos“, kiti mano, jog vyriausybės kanclerė tikrai turėtų žinoti apie socialinę akciją, apie kurią dažnai viešai skelbiama.

Žmonės.lt primena, kad Dovilė Filmanavičiūtė kas kartą kviesdama moteris į filmą ne tik rengia pramogą, tačiau kartu nuveikia ir gerą darbą. Pavyzdžiui, moterys kartą prinešė higienos reikmenų socialiai remtinoms moterims, kitą kartą yra kalbama apie moteris kamuojančią ligą ir kad jos atkreiptų dėmesį į jos prevenciją.

Ką mano pati Dovilė, ji išdėstė savo socialinėje paskyroje:

„Man visą rytą skambina žurnalistai ir klausia, ar aš neįsižeidžiau, kad Milda Dargužaitė taip jautriai sureagavo į mano renginio, kuris vyksta kokių pustrečių metų, pavadinimą. Renginio, kuriame karts nuo karto aukojame socialiai remtinoms moterims, kuris šviečia – šįvakar Klaipėdoje Kultūros fabrike ir rytoj Kaune Romuvoje rodom nemokamą filmą apie kaklelio vėžį, kalbamės su gydytojomis (klaipėdietės, kaunietės, junkitėėėės, jei tik galit, kviečiu visas visas).


Nea, aš neįsižeidžiau. Aš senokai nematau prasmės veltis į ginčus su tais, kurių matymo laukas yra kaip to lenktyninio žirgo, kuriam dengia akis, kad jis nesidairytų. Su tais, kurie man aiškina, ką VLKK sako apie žodį BOBA, bet pasimeta, kai reikia iškviesti policiją kaimynams, nes moteris už sienos vaitoja kelintą valandą. Su tais, kurie tam tikromis temomis kalba, nes kelia pyktį, o ne dėl to, kad kažką jose giliai išmanytų.

Kad jau visi manęs klausia, tai ir aš noriu nuoširdžiai paklausti: MILDA, TAI KAIP FILMAS?

Nes man jis nerealus – KINO PAVASARIS suteikė galimybę 250 mergiočių pirmosioms pamatyti jaunojo genijaus Xaviero Dolano naujausią kūrinį.
Aš dievinu Dolano talentą jau seniai. Bet, MILDA, kaip jums jis? Ką jūs manot apie moters vaidmenį „Tai tik pasaulio pabaigoje“? Kaip jums mamos tragedija? Sesers jausmai? O kaip jums homoseksualaus pagrindinio herojaus vidinė kančia?

Ar jūs vis dar galvojate, kad matėt filmą „Normalios bobos eina OUT“? Ar negalėjot žiūrėti filmo, nes graužėtės, kad aš jus įžeidžiau slapta atsiviliojusi į savo ir Kino pavasario renginį?

Visiems ir visoms likusiems noriu palinkėti prasmingo kino jau nuo rytoj. Lietuvoje prasidės nuostabi kino šventė – net neįsivaizduoju, kaip viską spėt.
Na, o gerbiamai kanclerei...Tik dokumentų darbe nepasirašyti taip kaip renkasi renginius, į kuriuos eis su kolega.“

Žmonės.lt susisiekė su Milda Dargužaite. Vyriausybės kanclerė atsakydama patvirtino anksčiau išsakytą nuomonę.

„Kaip minejau savo fb pastaboje, apie Dovilės Filmanavičiūtės rengiamą akciją „Normalios bobos eina OUT" nebuvau girdėjusi, gerb. Dovilės irgi nepažįstu. Iš tiesų, nors ir apmaudu, bet šiuo metu neturiu galimybės sekti visų Lietuvoje vykdomų įdomių ir svarbių iniciatyvų. Prisipažinsiu, jog šiame renginyje su kolega atsidūrėme atsitiktinai - rinkausi ir nusipirkau bilietus į kelis „Kino pavasario" filmus ir netikėtai papuoliau ir į šios akcijos rodomą kiną.

Kaip, neabejoju, supratote iš mano fb pastabos, šio renginio pavadinimas man neatrodo skoningas, nes žodis „boba" man asmeniškai asocijuojasi ne tik su praėjusio amžiaus lietuvių klasika (pvz, „Mauči, boba", „Vyrai mūrai ąžuolai - bobos triobos .." ir t.t.), bet ir su iki šiol dar, deja, gyvybingu niekinančiu požiūriu į moteris („Boba prie vairo - slėpkis", „Ne bobų čia reikalas", „Elgiesi kaip boba" ir t.t.).

Taigi toks humoras man neatrodo skoningas, bet nenorėčiau savo nuomonės primesti kitems - jei renginio rengėjos laiko tai pokštu ir nemano, jog primygtinis žodžio „boba" vartojimas tik dar labiau įtvirtina menkinantį stereotipą, tai yra jų teisė ir jos yra visiškai laisvos vadinti savo organizuojamą renginį kaip joms atrodo tinkamiausia. Humoras yra labai individulus dalykas, ir tai yra puiku. Būtent todėl savo fb paskyroje išreiškiau tik savo asmeninę nuomonę ir labai tikiuosi, jog iniciatyvos rengėjos taip pat vertina skonių ir nuomonių įvairovę."

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt