Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nomeda Marčėnaitė sukūrė viršelį naujai Audronės Urbonaitės knygai

Nomeda Marčėnaitė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Nomeda Marčėnaitė
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Kadaise ji žavėjosi grafika, tačiau pasuko į keramiką. Norėjo kurti plakatus, tačiau laikui bėgant šį troškimą prigesino kiti. Nepaisant to, noras kurti iliustracijas jai nepraėjo – Nomeda Marčėnaitė džiaugiasi atradusi dar vieną malonų užsiėmimą. Jos kurtas piešinys papuošė naują, jau ketvirtąją, Audronės Urbonaitės knygą „Mano didžioji nuodėmė žurnalistika“.

 

Audronės Urbonaitės knygos „Mano didžioji nuodėmė žurnalistika“ viršelis
Nomedos Marčėnaitės kurtas Audronės Urbonaitės knygos „Mano didžioji nuodėmė žurnalistika“ viršelis

Ant pageltusio, kavos dėmėmis sutepto, laikraščio tupinti gigantiška musė. Tokią viziją perskaičiusi publicistikos knygą apie žurnalistų virtuvę pirmiausią pamatė Nomeda.

Pasak N.Marčėnaitės, viršelio idėja gimė staiga, vos perskaičius knygą. „Audronė norėjo į žurnalistiką pažvelgti ne tik iš tos gražiosios pusės, bet ir parodyt tamsiąją pusę, sudėtingesnį specialybės rakursą. Musė gali simbolizuoti ir įkyrius žurnalistus, nors šiaip reikėjo tiesiog atrasti kokį nors gyvį. Šis labai tiko“, – Žmonės.lt pasakojo viršelio autorė.

Tai – jau ketvirtas bendras Nomedos ir Audronės darbas, iki šiol menininkė iliustravos visas prieš tai pasirodžiusias A.Urbonaitės knygas – „Cukruota žuvis“, „Žydiškų daiktų kambarys“ bei „Posūkyje – neišlėk“.

Artūro STAPONKAUS nuotr./Audronė Urbonaitė
Artūro STAPONKAUS nuotr./Audronė Urbonaitė

„Mes juokiamės, kad kartu esame puikus duetas. Viena kitą, rodos, suprantame be žodžių ir mąstome panašiai. Labai džiaugiuosi, kad ketvirtą kartą iš eilės Audronė pasirinko mane būti viršelio autore“, – Žmonės.lt sakė Nomeda.

Kurti viršelius knygoms jai labai įdomu, vien dėl to, kad autorius istoriją pasakoja keliuose šimtuose knygos puslapių, o dailininkas turi patraukti akį vos vienu. „Reikia labai sukoncentruoti dėmesį, išnaudoti visas detales, atrasti joms prasmę. Mane tai labai žavi“, – sakė ji.

Pati Nomeda, 2011 metais parašiusi ir iliustravusi savo knygą „Lėlė“, prasitarė vis pasvarstanti apie galimybę išleisti naują knygą.

„Daug kas jau parašyta, vienu metu rašau keliais frontais – ir vaikams, ir suaugusiems – tačiau kad ir kaip bebūtų gaila, knygoms užbaigti vis pritrūksta laiko“, – sakė ji. Apie preliminarias datas, sako, taip pat dar kalbėti anksti, tačiau Nomeda viliasi, kad akimirkos, kai dienos šviesą išvys nauji jos romanai ilgai laukti neteks.

Tomo Urbelionio/BFL nuotr./Nomeda Marčėnaitė
Tomo Urbelionio/BFL nuotr./Nomeda Marčėnaitė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./ Audronė Urbonaitė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./ Audronė Urbonaitė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt