Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į labdaringus pusryčius susirinkusios garsenybės įrodė, kad sotus gali užjausti alkaną

Vėlyvų pusryčių akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Vėlyvų pusryčių akimirka
Šaltinis: Žmonės.lt
0
A A

Virtuvės šefas Deivydas Praspaliauskas sekmadienį sukvietė bičiulius vėlyvų pusryčių. Įžymūs lietuviai jų metu galėjo ne tik paskanauti gurmaniškų patiekalų, bet ir padėti skurstantiems – pusryčių metu buvo renkamos aukos „Maisto bankui“. Šiuo gražiu gestu Deivydas tarytum parodė, kad ir sotus gali užjausti alkaną.

Į labdaringus pusryčius atvyko Nomeda Marčėnaitė, Laura Paukštė ir Dominykas Kubilius, Daiva Žeimytė ir kiti.

Šefas pusryčiauja vėlai

„Pusryčiai man labai svarbūs. Dažnai išeikvojame geriausias savaitgalio valandas nepusryčiaudami – ar ne todėl, kad manome, jog pusryčių valgiai paprasti ir nuobodūs? Esu pasiruošęs tai paneigti“, – tvirtina virtuvės meistras D. Praspaliauskas.

Dukart geriausio Lietuvos šefo diena prasideda anksti. „Vėliausiai 9 val. ryto“, – sako jis. Ilgą laiką su žmona Milda jie turėjo tradiciją rytą pradėti bendrais pusryčiais, tačiau jau kurį laiką ji valgo viena.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Deivydas Praspaliauskas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Deivydas Praspaliauskas

Prieš tris savaites D. Praspaliauskas ėmė praktikuoti kinišką organizmo valymo metodą.

„Rytą pradedu gerdamas daug šviežiai spaustų morkų ir obuolių sulčių, o pusryčiauju gerokai vėliau – 12 arba kartais net 14 val.“ – pasakojo šefas.

Vėlyvus pusryčius jis pasiūlys ir šį sekmadienį garsiame restorane „Grey“ susirinkusiems svečiams.

Labdaringas tikslas

Šiais metais D. Praspaliauskas nusprendė dalyvauti labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ organizuojamoje tradicinėje akcijoje „Kviečiu į svečius“.

Sekmadienį jis šeimininkaus Vilniaus senamiestyje įsikūrusio restorano „Grey“ virtuvėje.

Žymus šefas kvietė į tris pusryčių sesijas. Ankstyvieji šeimos pusryčiai prasidės 10 val., 12 val. lauks pusryčių klasika, o tiems, kuriems savaitgalį anksti iš lovos ropštis nesinori, 14 val. bus patiekti vėlyvieji savaitgalio pusryčiai.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Vėlyvų pusryčių akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Vėlyvų pusryčių akimirka

Pusryčių kaina vienam žmogui – 25 eurai. Surinkti pinigai bus skirti nepasiturinčiųjų maitinimui. Už vieną parduotą renginio bilietą „Maisto bankas“ vieną skurdžiai gyvenančią keturių asmenų šeimą galėtų maitinti tris savaites.

„Kiekvienas atėjęs už 25 eurus gavo pilną paketą – bilietą, vietą, gardų maistą, repertuarą, smagių žmonių aplinkui. Sukursime jaukią ir lengvą sekmadienio atmosferą.

Užsienyje tokie renginiai – labai populiarus dalykas ir jie verti savo kainos, niekas nesumokės daugiau, nei turėtų.

„Tad savo svečiams galiu pažadėti ne tik netikėtas pusryčių kombinacijas iš regis kasdienių produktų, bet ir prasmingai prisidėti prie labdaringos veiklos“, – tikina D. Praspaliauskas.

Atvykusiųjų laukė vitaminų antplūdžio gėrimas, šviežiai kepta duona su grikių užtepėle, kiaušinienė su ryžiais, Parmos kumpiu ir ožkos sūriu, lašiša su žiediniais kopūstais ir keturių grūdų koše, bei lietiniai su obuoliais ir sūriu.

„Meniu yra toks, kokį nebūtų sunku pasigaminti namie. Kai man užduos klausimą, kaip paruošiamas vienas ar kitas patiekalas, nepradėsiu pasakoti, kad penkias valandas užtrukau kepdamas ir dvi – virdamas.

Be to, norėjau, kad svečiai žinotų, ką ragauja, pusryčiams pernelyg sudėtingi patiekalai nėra gerai“, – įsitikinęs jis.

D. Praspaliauskas pats gamino valgį visų trijų sesijų metu. Šefas sukosi atviroje virtuvėje, todėl nuolat bendravo su lankytojais.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Vėlyvų pusryčių akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Vėlyvų pusryčių akimirka

„Labai norėtume susikurti pusryčių tradiciją, kuomet prie stalo sukviestume ir draugus - tačiau iki šiol tam vis neradome laiko. Kai darbai šiek tiek aprims, būtinai tai padarysime“, - planais dalinasi dukart Geriausias Lietuvos virėjas.

Tiesa, mano „antroji šeimyna“ Danijoje prie pusryčių stalo gali prasėdėti ir pusantros valandos. Kiekvieną savaitgalį šeima susirenka bendrų pusryčių. Tai lyg ritualas“, – sakė Danijoje kurį laiką gyvenęs D. Praspaliauskas.

Pusryčiai – svarbi dienos dalis

Garsus šefas su „Maisto banku“ bendradarbiauja ne pirmą kartą. Jis niekada nebuvo abejingas maisto švaistymo ir skurdo problemoms.

„Daugeliui žmonių ne paslaptis, kad man tai visada buvo jautri tema. Pats nesu iš labai pasiturinčios šeimos, vaikystėje pertekliaus tikrai nejaučiau. Dėl visko reikėjo pasistengti tiek man, tiek mano tėvams.

Todėl, kai tik turiu galimybę ir laiko, stengiuosi prisidėti prie tokių akcijų. Man patinka, gerai jaučiuosi tai darydamas. Tikiuosi, savo pavyzdžiu paskatinsiu ir kitus žmones prisidėti ir suprasti „Maisto banko“ svarbą“, – kalbėjo D. Praspaliauskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt