Paaiškėjo, kurie 10 pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio dalyvių pateko į konkurso finalą

„Eurovizijos“ konkurso vedėjai / „Scanpix“ nuotr.
„Eurovizijos“ konkurso vedėjai / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2012-05-22 21:56
AA

Antradienio vakarą Lietuvos televizija nuo 22:00 valandos tiesiogiai transliavo pirmąjį 57-ojo „Eurovizijos“ konkurso pusfinalį, kuriame pasirodė pirmieji 18 konkurso dalyvių. Po transliacijos paaiškėjo, kurių dešimties šalių atstovai peržengė pusfinalio barjerą ir pateko į „Eurovizijos“ finalą, įvyksiantį jau šeštadienį, gegužės 26-ąją dieną. Susumavus balsavimų rezultatus paskelbta, kad finale iš pirmojo pusfinalio kausis Rumunija, Moldova, Islandija, Vengrija, Danija, Albanija, Kipras, Graikija, Rusija ir Airija.

Antradienį „Eurovizijos“ žiūrovai televizijos ekranuose stebėjo Juodkalnijos, Islandijos, Graikijos, Latvijos, Albanijos, Rumunijos, Šveicarijos, Belgijos, Suomijos, Izraelio, San Marino, Kipro, Danijos, Rusijos, Vengrijos, Austrijos, Moldovos ir Airijos atstovų pasirodymus. Lietuvos atstovo Donato Montvydo pasirodymą Europa išvys antrojo pusfinalio metu, gegužės 24-ąją dieną.

10 geriausiųjų, patekusių į konkurso finalą, po visų pasirodymų išrinko konkurso žiūrovai ir specialiai sudaryta komisija, pastaroji savo balsus atidavė jau po generalinės repeticijos. Vakaro metu komisijos balsai buvo susumuoti su balsavusiųjų televizijos žiūrovų balsais, abiejų pusių įvertinimai verti 50 proc. galutinio rezultato.

Tiesa, už pirmojo pusfinalio dalyvius balsuoti galėjo tik jame dalyvaujančių šalių gyventojai, taip pat balso teisę gavo Azerbaidžanas, Italija ir Ispanija. Lietuva balsuoti negalėjo, tad pirmąjį pusfinalį gyventojai praleido žiūrėdami, tačiau neišreikšdami savo nuomonės.

Nuo tradicijų iki alternatyvos

Pirmasis į „Eurovizijos“ sceną lipo Juodkalnijos atstovas Rambo Amadeus, atlikęs itin satyrinę dainą apie konkursą, pavadinimu „Euro Neuro“. Į sceną dainininkas žengė apsigaubęs tamsiu žemę siekiančiu apsiaustu, tačiau sukūręs intrigą metė jį į šalį. Žiūrovų širdis jis mėgino į savo pusę palenkti demonstruodamas visišką atsipalaidavimą – susikišęs rankas į kišenes jis ramiai vaikštinėjo po sceną. dainininkui talkino hiphopo šokėjai, Juodkalnijos atstovo pasirodymą papuošė neįprasta scenografija – scenoje žiūrovai matė Trojos arklio imitaciją.

Po Juodkalnijos scenoje pasirodė Islandijos atstovai Greta Salóme ir Jónsi su daina „Never Forget“. Muzikantai scenoje pasirodė vilkėdami juodus elegantiškus kostiumus ir atliko vokaline prasme neabejotinai sudėtingą, Skandinavijos šalims būdingo palyginus sunkaus stiliaus kūrinį. „Niekada nepamiršk, ką tau daviau ir ką sakiau“, – visa gerkle plėšė scenoje pasirodę dainininkai. 

Graikijai šiais metais atstovaujanti Eleftheria Eleftheriou atliko dainą „Aphrodisiac“. Pasirodymo metu mergina tiesiog spinduliavo seksualumą – scenoje ji pasirodė su kojas vos dengiančia suknele, jai talkino keturi šokėjai. Tradicinė lengvo pobūdžio dainelė gan primityviu tekstu, seksualūs kūno judesiai ir žavi merginos šypsena nepaliko žiūrovų abejingų - „Crystal“ arenoje susirinkę „Eurovizijos“ gerbėjai dainininkę apdovanojo gausiais aplodismentais.

Juodkalnijos atstovas Rambo Amadeus / „Scanpix“ nuotr.

„A beautiful song“ – taip vadinasi Latvijos atstovės Anmari daina. „Braliukų“ į konkursą deleguota atlikėja scenoje pasirodė su keturiomis jai pritarusiomis dainininkėmis, žiūrovų širdis Latvijos atstovė mėgino pavergti paprastumu ir subtilumu. Į sceną atstovė užlipo vilkėdama mėlyną kelius siekiančią suknelę, spinduliavo moteriškumą ir eleganciją. Sklandus pasirodymas be jokių išsišokimų ir intrigos – taip būtų galima įvertinti Anmari pademonstruotą šou. 

Albanijos atstovė Rona Nishliu scenoje atliko kūrinį „Suus“. Įspūdingas atlikėjos kostiumas, stebinanti šukuosena, itin neįprastas lyriškas kūrinys ir puikus balsas – nors scenoje Rona pasirodė vienut vienutėlė, rodos, jos pasirodymui pakako to. Viso pasirodymo metu salėje susirinkę žiūrovai negailėjo dainininkei palaikymo šūksnių, o šiai ėmus demonstruoti pribloškiančias vokalo galimybes „Crystal“ arenoje aidėjo itin gausūs aplodismentai. Ronos pasirodymą vainikavo ašaros – tiesa, verkė ne žiūrovai, o pati dainininkė.

Rumunijai atstovaujanti Mandinga konkurso scenoje europiečių širdis mėgino užkariauti kūriniu „Zeleilah“, kuris, lyginant su prieš tai matytais pasirodymais, išsiskiria savo ritmingumu. Kaip ir dauguma „Eurovizijoje“ dalyvaujančių merginų, Mandinga nesivaržydama demonstravo žiūrovams savo privalumus – scenoje ji pasirodė vilkėdama itin apnuoginančią suknelę, demonstravo ilgus vėjo kedenamus plaukus ir plačią šypseną. Atlikėjai talkino penki šokėjai, apsitempę baltus kostiumus ir imitavę grojimą skirtingais instrumentais. Mandingos pasirodymą papuošė ugnies šou.

Juodkalnijos atstovas Rambo Amadeus / „Scanpix“ nuotr.

„Unbreakable“ – taip vadinasi šių metų Šveicarijos atstovų, grupės „Sinplus“, kūrinys. Britiško roko stiliaus kūrinys, muzikantų energija ir ekspresija, paprastumas ir atsipalaidavimas „Crystal“ arenos svečius privertė atsistoti ir šokti. Grupės pasirodymą taip pat papuošė ir įspūdingas ugnies šou, sukūręs dar didesnį įspūdį žiūrovams.

Belgijos atstovė Iris konkurse atliko kūrinį „Wuld You?“ Lyriška subtili daina apie nelaimingą meilę, kukli atlikėjos suknelė, jokių įmantrių šokių ir trys pritariančios vokalistės, retkarčiais sušmėžuojančios už dainininkės nugaros – tokiu itin paprastu ir kukliu pasirodymu su Europa pasisveikino Belgija. Tiesa, atlikėjai stovint scenoje nemenkai trukdė jaudulys.

Po Belgijos atstovo pasirodymo scenoje pasirodė Suomijai atstovaujanti Pernilla, atlikusi kūrinį „När Jag Blundar“. Nors gyvenime dainininkė užsiima sportu, niekas negalėtų suabejoti, kad muzika taip pat yra jos arkliukas. „Eurovizijos“ žiūrovai televizijos ekranuose išvydo dar vieną kuklų ir paprastą pasirodymą – Pernilla nesistengė nustebinti įspūdingu šou, o vietoje to nutarė visą laiką praleisti stovėdama prie mikrofono. Dainininkės pasirodymą pagyvino jai pritaręs violončelininkas, jį papuošė vėjyje plevėsuojanti atlikėjos suknelė, kurios nuometas tęsėsi net kelis metrus.

Juodkalnijos atstovas Rambo Amadeus / „Scanpix“ nuotr.

„Time“ – taip besivadinančią dainą atliko Izraelio atstovai – grupė „Izibo“. Po kelių iš eilės sekusių lyriškų pasirodymų šis į konkurso sceną įnešė gyvybės – nuotaikingas kūrinys ir, rodos, dar nuotaikingesni muzikantai privertė šypsotis kiekvieną. Paprasta melodija, paprastas dainos tekstas, retro stiliaus pritariantieji vokalistai ir per kraštus trykštanti charizma – štai kaip pasirodė Izraelis.

Galiausiai atėjo eilė pasirodyti skandalingai pagarsėjusiai San Marino atstovei Valentinai Monettai, atlikusiai kūrinį „Social Network Song“. Anksčiau ši mergina dainavo apie socialinį tinklalapį „Facebook“, tačiau konkurso organizatoriai, dainoje įžvelgę reklamą, pareikalavo dainos tekstą pakeisti. Vis dėlto pagrindiniai motyvai išliko – mergina į sceną atsitempė blizgučiais dekoruotą kompiuterį ir vaidino naršanti internete, vilkėjo mėlyną kostiumą (tokios pat spalvos yra ir „Facebook“ logotipas), jai talkino šeši skirtingus įvaizdžius pasirinkę šokėjai. 

Seksualioji Kipro atstovė Ivi Adamou žiūrovams padovanojo kūrinį „La La Love“. Savo televizijos ekranuose žiūrovai išvydo neretai „Eurovizijos standartu“ pavadinamo stiliaus pasirodymą: ritminga muzika, apnuoginantys dainininkės ir šokėjų kostiumai, gan tradicinė choreografija ir įsimintina paprastutė melodija – taip europiečių širdis mėgino Ivi, kurią į konkursą delegavo nacionalinis Kipro transliuotojas. 

Juodkalnijos atstovas Rambo Amadeus / „Scanpix“ nuotr.

„Should’ve known better“ – taip vadinasi Soluna Samay, atstovaujančios Danijai, eurovizinė daina. Mergina scenoje pasirodė su jai pritarusia muzikantų grupe – violončelininkais, pianistu, būgnininke, savo rankose laikė gitarą. Soluna „Eurovizijoje“ taip pat uždainavo apie meilę – paprasta, tačiau įdomi ir gan rami daina privertė žiūrovus suklusti. Pati dainininkė pasirodė vilkėdama stilizuotą laivo kapitonės kostiumą, jai pritarusi vokalistės įsitaisė ant į sceną atneštos odinės sofos.

Pagaliau scenoje pasirodė ir ilgai lauktos bei begalę sykių apkalbėtos Rusijos atstovės – močiutės „Buranovskije Babuški“ scenoje atliko linksmintis kviečiančia dainą „Party for Everybody“. Šioms močiutėms daugelis konkurso gerbėjų prognozuoja pergalę. Bobučių pasirodymas „Eurovizijoje“ skyrėsi nuo anksčiau matyto – šįkart jos į sceną atsitempė krosnį ir imitavo kepančios pyragus vaikams. Tiesa, šis vaidinimas netruko ilgai – jau po pirmo dainos posmelio jos drąsiai užtraukė priedainį ir puolė šokti. 

Vengrijai atstovaujanti grupė „Compact Disco“ konkurso scenoje atliko kūrinį „Sound Of Our Hearts“. Europoje nemenkai žinomi muzikantai „Eurovizijos“ sceną papuošė dar viena roko balade. Viso grupę sudaro penki muzikantai ir vokalistas, visi jie scenoje pasirodė itin atsipalaidavę, vilkėjo juodus kostiumus, kurių akcentu tapo subtilūs tamsūs blizgučiai. „Compact Disco“ pasirodymo metu žiūrovus aikčioti vertė prieš tai kelių dalyvių jau demonstruotas ugnies šou, scenografijai muzikantai parinko mėlynos ir geltonos spalvos projekcijas.

Juodkalnijos atstovas Rambo Amadeus / „Scanpix“ nuotr.

„Woki Mit Deim Popo“ – taip vadinasi Austrijos atstovų „Trackshittaz“ daina. Šie muzikantai savo šalyje išpopuliarėjo itin neįprastu būdu – portale „Youtube“ įdėję vieno muzikinio kūrinio parodiją. Austrijos atstovai nemenkai išsiskyrė iš bendro pirmojo konkurso pusfinalio konteksto – jie scenoje užrepavo gimtąja kalba. Pikantiška pasirodymo detale tapo ryškiaspalviais itin atvirais kostiumais pasipuošusios šokėjos, besisukusios aplink striptizo stulpus. Įspūdžiui sustiprinti dalyviai pasitelkė ir neoną – užgesus šviesoms tokiu būdu jie sutvisko tamsoje. 

Priešpaskutinis scenoje pasirodė Pasha Parfeny, atstovaujantis Moldovai. Jis konkurse atliko dainą „Lăutar“. Moldovos pasirodymas „Eurovizijos“ scenoje atrodė itin spalvingai – tokiu jį pavertė penkios ryškiaspalviais kostiumais pasipuošusios šokėjos, tuo pat metu atlikusios ir pritariančiųjų vokalisčių vaidmenį. Neįprasti šokiai, nuotaikinga daina ir charizma – taip būtų galima apibūdinti Moldovos atstovo pasirodymą.

Scenoje pasirodė paskutiniai pirmojo pusfinalio dalyviai – pernai europiečių širdis užkariavę ir aštuntąją vietą konkurse iškovoję Airijos atstovai „Jedward“. Broliai dvyniai konkurse atliko kūrinį „Waterline“, kurią jiems parašė Švedijos ir Amerikos kompozitoriai. Sidabriniai itin išskirtiniai ir akį traukiantys kostiumai, brolių simboliu tapusi ekspresija, sinchroiški dvynių šokiai ir pasirodymo kulminacijoje „Eurovizijos“ scenoje prapliupęs tikrų tikriausias fontanas – kaip pernai, taip ir šįmet „Jedward“ nemenkai pasistengė ir į savo pasirodymą investavo itin didelę pinigų sumą. Sudėjus visa tai į vieną, rodos, pasirodymo, kurio pabaigoje atlikėjai šoko į savo fontaną, nesugadino ir retsykiais nesuderėję vokalistų balsai.

Juodkalnijos atstovas Rambo Amadeus / „Scanpix“ nuotr.

Išvydus visus aštuoniolikos Europos šalių atstovų pasirodymus, televizijos žiūrovai pakviesti balsuoti už savo favoritus. Balsuoti visi norintieji galėjo vos 15 minučių, per tą laiką jiems priminti visi pirmojo pusfinalio dalyvių pasirodymai ir demonstruota speciali organizatorių programa – reklaminiai filmukai apie Azerbaidžaną.

Pasibaigus žiūrovų balsavimui jų dalyviams atiduoti taškai susumuoti su „Eurovizijos“ komisijos narių dalyviams atiduotais balais, abiejų šalių įvertinimai turi vienodą įtaką galutiniams rezultatams – po 50 proc.

Paskelbus pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio balsavimo rezultatus paaiškėjo, kad į konkurso finalą, vyksiantį šeštadienį, gegužės 26-ąją dieną, pateko Rumunija, Moldova, Islandija, Vengrija, Danija, Albanija, Kipras, Graikija, Rusija ir Airija.