Lietuvą pasiekė urna su Arvydo Paltino palaikais: paaiškėjo, kur ir kada bus galima atsisveikinti

Nelly Paltinienė ir Arvydas Paltinas / Kęstučio Vanago nuotrauka
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-03-05 19:28
Vasario 1-ąją eidamas 88-uosius metus Vokietijoje mirė dainininkės Nelly Paltinienės sutuoktinis, muzikas, pedagogas Arvydas Paltinas. Urna su legendinio muziko palaikais šią savaitę pasiekė Lietuvą.

Kaip portalui Lrt.lt pranešė artimas A.Paltino bičiulis, kunigas Kęstutis Timofejavas, atsisveikinimas su A.Paltinu vyks kovo 16 dieną, nuo 10.00 val. iki 13.00 val.

Atsisveikinti su legendiniu muziku bus galima laidojimo namuose prie šv.Petro ir Povilo bažnyčios (M. K. Paco g. 4, Vilnius).

A.Paltinas amžinojo poilsio atguls Vilniaus Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje – kapavietėje greta žmonos Nelly Paltinienės.

Arvydas Paltinas / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Arvydas Paltinas / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Žmonės.lt primena, kad Arvydas Paltinas mirė vasario 1-ąją, Vokietijos ligoninėje, nuo plaučių uždegimo komplikacijų.

„Jam buvo labai staigiai diagnozuotas plaučių uždegimas. Ligai progresavus, Arvydas buvo įvestas į dirbtinę komą. Šiandien man pranešė, kad Arvydas mirė...“, – tąkart portalui Žmonės.lt sakė Arūnas Peškaitis.

Kunigas buvo artimas A.Paltino draugas ir atsiminė jį, kaip itin talentingą, išsilavinusį ir tuo pačiu korektišką žmogų. 

„Man jis visada išliks kaip šviesos ir vidinės kultūros žmogus. Arvydas buvo tikras pedagogas, išugdęs daugybę talentingų muzikantų – tuo pačiu ir Nelly, ir Birutę Petrikytę, Viktorą Malinauską, Edmundą Kučinską bei kitus. Nors dirbo su ryškiomis asmenybėmis, jis pats buvo labai susikaupęs, atsakingas ir korektiškas žmogus“, – prisiminimais dalijosi dvasininkas.

Primename, kad Arvydo Paltino žmona Nelly Paltinienė mirė pernai vasario 29-ąją, o netrukus po to ėmė šlubuoti ir jo paties sveikata. 

Nelly Paltinienė ir Arvydas Paltinas / Viganto Ovadnevo nuotrauka
Nelly Paltinienė ir Arvydas Paltinas / Viganto Ovadnevo nuotrauka

A.Paltinas gimė 1933 m. rugpjūčio 6 d. Lankupių kaime, Klaipėdos krašte. Baigė Agluonėnų pradinę mokyklą ir Priekulės progimnaziją, choro dirigavimo jis mokėsi Klaipėdos muzikos mokykloje, studijavo Vilniaus valstybinėje konservatorijoje, tačiau jos nebaigė. 

Nuo 1954 metų A. Paltinas buvo Klaipėdos kultūros namų meno vadovas ir mokytojas Klaipėdos vaikų pirmoje muzikos mokykloje.

A.Paltinas buvo vienas estradinės muzikos Klaipėdoje pradininkų, populiaraus estradinio ansamblio „Kopų balsai“ vadovas, išugdė solistus N.Paltinienę, Eugenijų Ivanauską, Edmundą Kučinską ir kitus.

1982 metais su žmona Nelly Paltiniene išvyko gyventi į Vokietiją, mokytojavo Vasario 16-osios gimnazijoje, rengė koncertus, atvykdavo koncertuoti į Lietuvą.

Naujausi straipsniai