Lietuvą ir „Måneskin“ pavergę ukrainiečiai „Go_A“ – 8 faktai ir kas sieja Kateryną su „Matrica“

„Go_A“ / „Scanpix“ nuotr,
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-05-28 12:48
Šių metų „Euroviziją“ laimėjo Italijos grupė „Måneskin“, tačiau lietuvių širdis absoliučia dauguma užkariavo Ukrainos atstovai – grupė „Go_A“ su daina „Shum“. Tiek žiūrovai Lietuvoje, tiek mūsų šalies profesionalų komisija scenoje tikrą audrą sukėlusiam ukrainiečių kūriniui skyrė maksimumą – po 12 balų.

Panašu, kad butaforinis miškas, scenoje į maišus beriami grūdai ir ekranuose bėgančios figūros buvo ne mažiau efektinga nei „The Roop“ diskoteka – Ukraina „Eurovizijos“ finale iškovojo penktą vietą.

Grupei „Go_A“ didžiausias savo simpatijas skyrė ir italų rokeriai „Måneskin“, po didžiojo finalo asmeniškai išsakę komplimentus ukrainiečiams.

„Go_A“ – tai Kateryna Pavlenko, Tarasas Ševčenko, Ihoris Didenčiukas ir Ivanas Hryhoriakas.

Oficialus dainų konkurso tinklaraštis wiwibloggs.com skelbia 8 faktus apie unikaliuosius Ukrainos atstovus.

1. Kitąmet švęs dešimtmetį

Europos melomanų širdis suvirpinusios grupės „Go_A“ istorija prasidėjo 2012 metais. Tiesa, idėja įkurti grupę, kuri sujungtų šiuolaikinę elektroninę muziką su etniniais motyvais, prodiuseriui Tarasui Ševčenko kilo dar 2011 metais, tad jis nekantraudamas pradėjo ieškoti muzikantų. Visgi bendraminčių paieškos nebuvo tokios lengvos, kaip galėtų atrodyti – ukrainiečių etninę muziką mylinčių atlikėjų teko ieškoti beveik metus. Įdomu tai, kad nuo susibūrimo kolektyvo sudėtis pasikeitė net 14 kartų.

„Shum“:

2. Pavadinimas turi svarbią reikšmę

„Go_A“ reiškia „grįžimas prie savo šaknų“. Šis pavadinimas buvo sukurtas sujungus anglišką žodį „Go“ su graikiška raide „Alpha“, simbolizuojančia visko pradžią. Kaip sako pati grupė, jie grįžta prie savo šaknų, prisiliesdami prie tradicinių ukrainiečių liaudies muzikos elementų.

3. Meilė muzikai suvedė iš skirtingų Ukrainos miestų

Ukrainos etniniais motyvais užburiančios „Go_A“ nariai galėtų atstovauti skirtingiems šalies regionams. Grupės įkūrėjas, prodiuseris Tarasas Ševčenko yra kilęs iš Ukrainos sostinės Kijevo, o likę grupės „Go_A“ nariai yra iš kitų Ukrainos dalių – grupės vokalistė Kateryna užaugo šalies šiaurėje, Nižyno mieste, Ihoras kurti muzikinės karjeros atvyko iš Lutsko, vakarinės šalies dalies, o Ivanas gimė Bukovinoje, Ukrainos pietuose.

 „Go_A“ vokalistė Kateryna / Mike Titarenko nuotr.
„Go_A“ vokalistė Kateryna / Mike Titarenko nuotr.

4. Koncertavo daugelyje festivalių visoje Rytų Europoje

Pirmaisiais karjeros metais grupė „Go_A“ aktyviai vyko į įvairiausius muzikos festivalius, tikėdamasiesi būti pastebėti. Teigiama, kad festivalių, kuriuose dalyvavo, grupė galėtų priskaičiuoti tikrai ne vieną dešimtį ne tik Ukrainoje, bet ir užsienyje – „Go_A“ savo muzika kerėjo ir Lenkijos, ir Baltarusijos, ir net Izraelio melomanus. 

5. Ant pjedestalo iškėlė muzikinis hitas „Vesnianka“

Plačioji visuomenė apie grupę „Go_A“ išgirdo 2016 metais, kai buvo išleistas pirmasis jų hitas „Vesnianka“. Šis kūrinys sulaukė didelio pripažinimo, o grupė „Go_A“ radijo stoties „Kiss FM“ buvo nominuota „Metų atradimu“.

6. Debiutinis albumas tapo platininiu

2016-ųjų rudenį „Go_A“ išleido savo debiutinį albumą „Idy na zvuk“. Tai kol kas yra vienintelis jų muzikinis albumas, tačiau vos pasirodęs tapo platininiu. Tokia sėkme gali pasigirta reta grupė. 

7. Grupės vokalistė anksčiau dirbo modeliu

Būti pastebėtam permainingame Ukrainos pramogų pasaulyje – nelengvas iššūkis, o ir didžiuliai turtai jauniems atlikėjams iškart nepradeda plūsti. Tam, kad išgyventų iš nedidelės dainininkės algos, grupės vokalistė Kateryna kurį laiką dirbo modeliu, o tuo pačiu sukosi ir greitojo maisto restorane. 

Tiesa, daugelis Katerynos gerbėjų yra pastebėję, jog ji – lyg iš akies traukta „Matricos“ aktorė Carrie-Anne Moss. Regis, Kateryna tai pati puikiai supranta ir netgi yra įsiamžinusi filmą primenančiame kadre.

 „Go_A“ vokalistė Kateryna / Socialinių tinklų nuotr.
„Go_A“ vokalistė Kateryna / Socialinių tinklų nuotr.
 Carrie-Anne Moss filme „Matrica“
Carrie-Anne Moss filme „Matrica“

8. „Eurovizijos“ atrankose dalyvavo nes... prašė gerbėjai

Nėra jokių abejonių, kad Roterdamo scena grupei „Go_A“  tapo tikru tramplinu į tarptautinę karjerą. Visgi viename interviu grupės nariai yra prisipažinę, kad nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje nusprendė dalyvauti tik todėl, kad to prašė jų gerbėjai.

„Didelė dalis mūsų klausytojų sakė, kad tame konkurse Ukrainos atstovais turėtume būti būtent mes, nes mūsų muzika atspindi unikalią šalies kultūrą. Tą ir padarėme“, – sakė jie.

„Go_A“ su daina „Solovey“ (liet. - lakštingala) laimėjo nacionalinę atranką 2020 metais, tačiau dėl koronaviruso pandemijos išvykti į Roterdamą, kaip ir visiems dalyviams, nepavyko.

„Solovey“:

Naujausi straipsniai