Lietuva gedi Virgilijaus Noreikos: maestro darbai tęsis jo sukurtose tradicijose

Vytautas Juozapaitis, Merūnas Vitulskis, Dalia Ibelhauptaitė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-03 12:50
Ankstyvą kovo 3-osios rytą užgeso vieno garsiausių Lietuvos operos solistų Virgilijaus Noreikos gyvybė. Operos legenda mirė eidamas aštuoniasdešimt trečius metus.

Netektis stipriai sukrėtė Lietuvos meno atstovus. Virgilijų Noreiką pažinojusios šalies garsenybės pasidalijo socialiniuose tinkluose šiltais prisiminimais ir pačiais gražiausiais žodžiais.

„Ką tik mus paliko viena ryškiausių Lietuvos operinio pasaulio legendų – maestro Virgilijus Noreika. Nuostabaus balso savininkas, iškilus talentas, išauginęs kelias kartas geriausių Lietuvos operos solistų...

Klausiausi jo nuo pat mažumės, jis buvo mano mamytės mylimiausias tenoras, ėjome į visas Traviatas, vos ne kiekvieną sekmadienį. Ačiū, Maestro, už milžinišką indėlį, už tai, kad padėjote didelį pamatą. Jūsų darbai tęsis dar daug dešimtmečių Jūsų mokiniuose, Jūsų sukurtose tradicijose... Amžinos Šviesos ir Ramybės Jūsų Nuostabiai Sielai…“ – rašė režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

„Sunku atsisveikinti. Dalinuosi žinia apie netektį – visą teatro bendruomenę labai sujaudino Maestro Virgilijaus Noreikos mirtis. Jis mums visiems, kuriems teko tokia garbė jį pažinti, buvo mokytojas, patarėjas ir globėjas, kartu nepaprastai jautrus didis muzikas. Užuojauta artimiesiems, užuojauta visai teatro bendruomenei“, – paskelbė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

„Ilsėkitės ramybėje, gerbiamas Maestro Virgilijau Noreika... Jūsų labai trūks...
Nuoširdi užuojauta žmonai Loretai, vaikams, artimiesiems ir visai Lietuvos kultūros ir meno bendruomenei...“ – maestro gedi jo kolega Vytautas Juozapaitis.

Tuo tarpu ne kartą su Virgilijumi Noreika dainavęs Merūnas Vitulskis pasidalijo video iš įrašų studijos. „Štai tokie mano paskutiniai vaizdiniai prisiminimai su Maestro Virgilijum Noreika... Didžiausia užuojauta žmonai Loretai, vaikams, artimiesiems, mokiniams ir visiems kas žino šio žmogaus, unikalaus muzikanto vertę, muzikiniame, kultūros ir meno pasaulyje. Amžiną atilsį, Maestro“, – dalydamasis vaizdo įrašu rašė Merūnas Vitulskis.

„Virgilijus Noreika buvo klasikos atstovas, tačiau kartu – toks neabejingas populiariajai muzikai, išbandęs įvairius amplua. Prisiminkime kad ir kūrinį „Laikas“, kurį jis įrašė su tuometiniu repo pasaulio atstovu Luku. Maestro atlikti kūriniai yra svarbi dalis visos Lietuvos muzikos industrijos ir visos mūsų muzikos istorijos. Be galo trūks šio žmogaus. Tokios šviesios, iškilios asmenybės, kuris įkvėpė savo mokinius, visuomet juos pagirdamas, paskatindamas, pasidalindamas savo begalinėmis žiniomis“, – kalbėjo Asociacijos M.A.M.A pirmininkas Matynas Tyla.

„Aš manau, kad tai – iškiliausia Lietuvos šimtmečio muzikos asmenybė. Tokio šviesaus žmogaus praradimas yra tikrai didelis liūdesys, bet kartu tas jo kelias – ką jis padarė čia, Lietuvoje, ir tie jo sparnai, įkvėpė aukštam skrydžiui daugelį. Man asmeniškai ne kartą teko bendradarbiauti su Noreika, ir aš visą laiką likdavau sužavėtas jo šviesa, entuziazmu ir ta išmintimi, kurią jis spinduliavo. Noreika yra superstar. Tai buvo nerealus žmogus“, – kalbėjo M.A.M.A prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai