Lietuva atsisveikino su Jurgiu Brėdikiu: kardiochirurgijos legenda palaidota greta žmonos Petrašiūnuose

Jurgio Brėdikio laidotuvės / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Jurgio Brėdikio laidotuvės / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-08-20 13:59
AA

Penktadienį artimieji, draugai ir bendražygiai atsisveikino su rugpjūčio 15-ąją mirusiu kardiochirurgu, habilituotu biomedicinos mokslų daktaru, diplomatu, knygų autoriumi Jurgiu Brėdikiu. Jis palaidotas Kauno Petrašiūnų kapinėse.

J.Brėdikis anapilin iškeliavo eidamas 93-uosius metus. Paskutiniais metais profesorius kovojo su sunkia liga. 

Atsisveikinimas su legendiniu kardiochirurgu buvo surengtas Kauno laidojimo namuose „Tylos namai“. Atsisveikinti su velioniu rugpjūčio 20-ąją atvyko jo kolegos, draugai, nešini vienu baltu gėlės žiedu – taip prašė artimieji.

Amžino poilsio J.Brėdikis atgulė Petrašiūnų kapinėse, kur 2019 metais buvo palaidota jo žmona – gydytoja citologė Danutė Danilevičiūtė-Brėdikienė.

Abu jie užaugino du vaikus. Dukra Aida dirba vaikų psichoterapeute, o JAV jau 30 metų gyveantis sūnus Audrius yra kardiochirurgas. 

Fotogalerija:

Kardiochirurgo Jurgio Brėdikio laidotuvės (36 nuotr.)
+30

J.Brėdikis gimė 1929 metų balandžio 30 dieną Prahoje, kur diplomatu dirbo jo tėvas. Kai Jurgis buvo trejų metų, šeima grįžo į Kauną.

J.Brėdikio karjeros pasiekimus suskaičiuoti buvo sunku net jam pačiam. Jis laikomas elektrostimuliacijos ir tachikardijos chirurginio gydymo pradininku ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje, sukūrė daugiau nei 60 išradimų autoriumi, o kur dar 13 jo vadovėlių bei monografijų!

J.Brėdikis tyrė ir taikė kardiochirurgijoje elektronikos metodus, lazerį, sukūrė naujų diagnostikos ir gydymo būdų. Kaune įkūrė širdies elektrostimuliacijos ir aritmijų chirurgijos mokyklą.

J.Brėdikis sukonstravo širdies elektrinį stimuliatorių ir 1961-ųjų balandžio 12-ąją atliko pirmą Rytų Europoje elektrodų implantacijos į širdies raumenį operaciją Kaune.

„Jei būčiau užsienyje dirbęs, be abejo, vien širdies elektrinės stimuliacijos elektrodų kūrimas būtų milijonus atnešęs. Bet esu patenkintas, kad Ukrainoje buvo pradėta serijinė mūsų širdies stimuliacijos elektrodų gamyba, juos naudojo visos buvusios Sovietų Sąjungos klinikos“, – žurnalui „Legendos“ 2019-aisiais pasakojo J.Brėdikis.

Jurgio Brėdikio laidotuvės / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Gero humoro jausmo niekuomet nestokojęs J.Brėdikis pasiekimus vieną po kito žėrėsi ne tik medicinos mokslo srityje. Sunku patikėti, tačiau jis – burlenčių sporto pradininkas Lietuvoje, o ir Lietuvos sunkumų kilnojimo rekordininkas.

Viena ranka iškėliau 72,5 kilogramo svorį. Pamenu tą akimirką Kauno halėje, tuomet tapau Lietuvos čempionu, Sovietų Sąjungoje užėmiau ketvirtą vietą. Su draugais juokiamės, kad mano rekordo iki šiol niekas nepasiekė, nes... tiesiog panaikino tą rungtį“, – žurnalui „Legendos“ juokdamasi sakė J.Brėdikis.

Jurgis Brėdikis (21 nuotr.)
+15