Liepos 6-oji – Tarptautinė bučinių diena. Ką žinote apie bučinius?

Bučinys / Fotolia nuotr.
Bučinys / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-07-06 09:00
AA

Liepos 6-oji – ne tik Mindaugo karūnavimo diena. Tai ir Tarptautinė bučinių diena. Tad šiandien dviguba proga švęsti: ne tik bučiuokitės, bet ir sužinokite tai, ko dar nežinojote apie bučinius.

  • Žmonės, kurie bučiuojasi dažniau, mažiau skundžiasi kasos, skrandžio ligomis. Be to, bučiniai gali numalšinti pilvo skausmus, nes stimuliuoja laimės hormonų endorfinų išsiskyrimą.

​Ar žinojote, kad bučiniai saugo nuo raukšlių? Bučiuojantis juda ir yra treniruojami net 29 veido raumenys. ​

  • Mokslininkai teigia, kad vyrai, kurie išeidami į darbą bučiuoja savo žmonas, gyvena keleriais metais ilgiau nei tie, kurie neskiria dėmesio rytiniam bučiniui.
  • Ar žinojote, kad bučiniai saugo nuo raukšlių? Bučiuojantis juda ir yra treniruojami net 29 veido raumenys. Todėl bučiniai gali tapti ne tik meilės išraiška, bet ir apsauga nuo raukšlių.
  • Be to, aistringas bučinys padeda sudeginti 2 kcal per minutę, o ilgas bučinys lieknina net 50–60 kcal.
  • Garsiausio bučinio istorijoje nuotrauka. Nuotraukoje, tapusioje vienu garsiausiu XX a. kadrų – ne kas kita, o bučinys. 1945 metų rugpjūčio 14-ąją žurnalo „Life“ fotografas Niujorko „Times“ skvere nufotografavo besibučiuojančius jūreivį ir medicinos seselę. Amerikos prezidentui paskelbus apie Japonijos kapituliaciją, aikštėse buvę žmonės ėmė švęsti pergalę: puolė vieni kitiems ant kaklų, bučiavo nepažįstamus žmones. Fotografas vos spėjo suktis ir fiksuoti akimirkas. Kadangi nuotraukoje nėra gerai matyti herojų veidų, tuo bandė pasinaudoti daugelis: ir vyrai, ir moterys norėjo būti tituluoti šios nuotraukos herojais. Pasaulyje stovi ne viena statula, įamžinanti garsiąją istorinio bučinio akimirką.

TAIP PAT SKAITYKITE: Neverkiate? Kenkiate savo organizmui

Alfredo Eisenstaedto nuotr. ir statula Floridoje / Shutterstock nuotr.
  • Bučiniai padeda išlaikyti sveikus dantis. Žmogaus seilės turi antibakterinių savybių. Pasirodo, bučiuojantis išsiskiriančios seilės padeda panaikinti nuo dantų bakterijas ir nešvarumus. Be to, bučinys sumažina ėduonies atsiradimo tikimybę.
  • Šia malonus veiksmas mažina patiriamą stresą. 2009 metais darytame tyrime buvo matuojamas streso hormono kortizolio ir laimės hormono oksitocino kiekis. Vienai grupei žmonių reikėjo laikytis už rankų, o kitai – bučiuotis. Tyrimas parodė, kad tų žmonių, kurie bučiavosi, streso lygis buvo kur kas mažesnis nei tų, kurie tik laikėsi už rankų.
  • Ar žinote, kad eskimų bučinys tėra mitas, kuriuo visiems labai smagu tikėti? Remiantis Aliaskoje sukurtu vaizdo įrašu, galima sakyti, kad tokių bučinių paprasčiausiai nėra. Reportažas įrodo, kad eskimai bučiuojasi taip pat kaip ir visi kiti žmonės. „Per 67 metus, pragyvenęs eskimų šeimoje, nė sykio nesu matęs, kad eskimai taip bučiuotųsi“, – tikina įrašo kūrėjas.
  • Senovės romėnai išskyrė tris bučinių rūšis. „Osculum“ – tai bučinys suspaustomis lūpomis. Šis terminas buvo vartojamas pavadinti paprastiems bučiniams. Tai buvo bučinys, kuris leidžiamas moteriai viešumoje. „Savium“ – aistringas erotiškas įsimylėjėlių bučinys naudojant liežuvį. Ir trečiasis „Basium“ atsirado vėliau, buvo vartojamas greta „Savium“ ir šį palaipsniui pakeitė.
Bučinys / „Shutterstock“ nuotr.
  • Romėnai turėjo keistą paprotį, susijusį su bučiniais. Sutuoktinis pagal įstatymus turėjo bučinio teisę. Pagal šią vyro teisę, žmona privalėjo kasdien sutuoktinį pabučiuoti į lūpas.
  • Ilgiausias bučinys. 2013-aisiais 44-erių Ekkachai Tiranaratas ir 33-ejų metų Laksana bučiavosi 58 valandas, 35 minutes ir 58 sekundes. Tai yra iki dabar pripažintas ilgiausias bučinys, kol jo nepagerins kas nors kitas, nes iki tol bandymų buvo nemažai ir įvairių. Nugalėtojų pora gavo 100 tūkst. batų (3,3 tūkst. dolerių) prizą ir du žiedus su deimantais. Po bučinio, trukusio daugiau nei dvi paras, pora buvo išsekusi ir susivokti, kas įvyko, jai prireikė laiko.
  • 2008 metais Vienos Austrijos mokyklos direktorius Siegfriedas Biermairas nusprendė uždrausti bučiuotis jo vadovaujamoje švietimo įstaigoje. Pasak direktoriaus, mokykloje buvo uždrausta bučiuotis, kai mokytojai pastebėjo, kad kai kurių mergaičių elgesys nėra padorus. Nors dalis tėvų palaikė tokį sprendimą, jį pasmerkė ne tik mokiniai, bet ir politikai, visuomenės veikėjai, kurie tvirtino, kad toks draudimas grąžina į Viduramžius.

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!