Liepa Norkevičienė: „Dabar – mano idealaus gyvenimo dienos“

Natalija Bunkė, Katažina Zvonkuvienė ir Liepa Norkevičienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Remigija Paulikaitė
Publikuota: 2018-11-17 20:13
„Save vis paplaku, pabaru, pakritikuoju“, – su profesoriumi Alvydu Unikausku populiariąją sveikatinimo laidą „Klauskite daktaro“ vedanti dainininkė Liepa Norkevičienė (28) prisipažįsta, kad šis vaidmuo jai – didelis, bet labai įdomus ir smagus iššūkis.

Nuolatiniai laidos gerbėjai jus šalia profesoriaus regi mėnesį. Naujoje vietoje kojas jau apšilote?

Eteryje esu apie mėnesį, bet laidų nufilmuota daugiau. Nežinau, ar kojos jau apšilo, – tobulumui ribų nėra. Kiekvieną kartą atėjusi į filmavimą vis dar jaudinuosi, prakaituoju, drebu. Daktaro klausiu, ar kada nors nebebijosiu? Jis sako, kad po kurio laiko praeis, priprasiu. Aš jau tokia – labai stengiuosi, iš tų per didelių pastangų ir per didelio noro amžinai būti visur geriausiai, iš jaudulio, kad visiems patiktų, kartais persijaudinu, o kartais gal ir persistengiu. Tačiau po truputį priprantu, baigiantis sezonui gal ir visai gerai jausiuosi.

Prie laidos dirbantis kolektyvas – labai fainas, daktaras – nerealus. Dirbti lengviau vien dėl to, kad aplinkui – palaikantys, man padedantys žmonės.

Kameros jums nėra naujiena: juk daug sykių esate dalyvausi įvairiuose laidose, dainavusi. Dirbant – viskas kitaip?

Tikrai, atrodo, turėčiau jaustis natūraliai – juk ne pirmą kartą esu filmuojama, ne pirmą sykį tarp žmonių. Tačiau po pirmųjų laidų namo grįždavau skaudančia galva vien dėl to, kad nuolatos būdavau įsitempusi. Supratau, kad vienas dalykas yra būti laidos pašnekove ar dainuoti, o visai kitas – viena iš vedėjų. Tai visiškai kita atsakomybė, nauji potyriai. Pagaliau tai – mano darbas, už kurį gaunu atlyginimą: turiu būti puikiai pasirengusi, žinoti, ką darau.

Temos, kurias nagrinėjate, jums nėra visiškai svetimos...

Taip, aš ketverius metus studijavau mediciną. Suprantu, apie ką laida, bet jei reikėtų atsistoti prieš kameras ir kaip daktarui išsamiai papasakoti apie vieną ar kitą ligą, sveikatos problemą – nesugebėčiau. Man be galo įdomu jo klausytis, vis sužinau ką nors naujo. Dėl to ta laida man labai artima.

Sutapimas, kad pradėjusi dirbti televizijoje nutraukėte medicinos studijas?

Kai nutariau, kad medicina turbūt ne man arba ne dabar laikas ją studijuoti, kai įstojau mokytis į kitą universitetą, man paskambino tos laidos prodiuseriai! Tada pagalvojau, kad medicina manęs visgi nepaleidžia, vienokia ar kitokia forma vis tiek yra šalia...

Kodėl apsisprendėte iš jos trauktis?

Mediciną turi studijuoti žmonės, kurie šimtu procentų tam atsidavę, kuriems tai yra gyvenimo tikslas. Man taip nebuvo. Turėjau daug kitokios veiklos, kuri buvo mielesnė už studijas. Supratau, kad turiu gyventi ne dėl kitų, ne tėvams, draugams bandyti ką nors įrodyti, o dėl savęs. Tai – mano gyvenimas, turiu juo mėgautis. O laikas universitete man buvo labai sunkus. Gal trūko gabumų, su mokslais kirsdavosi muzikinė veikla. Nusprendžiau rinktis kitas studijas ir jau labai labai džiaugiuosi. Tai humanitariniai mokslai, nenoriu apie juos daug pasakoti. Tik pasakysiu, kad dabar man labai įdomu, pajutau, ką reiškia studijuoti, kai dalykas patinka. Pakeisti gyvenimo kryptį buvo, matyt, vienas geriausių mano sprendimų. Nors daug kas to nesuprato ir dabar gal dar sukioja pirštą prie smilkinio, kaip ji čia taip... Jei labai norėsiu, jausiu, kad man medicinos trūksta, baigusi dabartines studijas galėsiu grįžti.

Jūsų tėvai medikai. Tos studijos buvo šeimos tradicijos tąsa?

Taip ir buvo, bet gyvenimas – mano. Gal tėvams ir skaudu, kad nepratęsiau tradicijos, tačiau jiems svarbiausia – kad jausčiausi laiminga. Juk matė, kad tas gyvenimo etapas man neteikė daug džiaugsmo.

Dabar žiūri, komentuoja laidą, mane palaiko – viskas gerai.

O ką sako vyras?

Džiaugiasi ir palaiko. Laiko kartu praleidžiame mažiau, bet dėl to nesipykstame.

Ar pradėjusi dirbti sveikatos laidoje ėmėte sveikiau gyventi?

Ir anksčiau sveikesnės mitybos periodų buvo, bet vasarą atsipalaidavau ir daug ką pamiršau. O pradėjus vesti laidą profesorius priminė sveikos mitybos principus, vėl prie jų grįžtu, atrandu naujų dalykų. Dabar stengiuosi vengti greitųjų angliavandenių, nes iš laidų sužinojau, koks tai yra blogis organizmui, kiek sukelia problemų. Atsisakiau paprikų, svogūnų, česnakų, nes man jie netinka. Renkuosi tai, kas natūralu: daržoves, vaisius, mėsą – paprastus, bet organizmui reikalingus produktus.

Paisau sveikos mitybos principų ir pastebiu, kad gerėja sveikata, darbingumas, turiu daugiau energijos, išlieka geros kūno formos. Svarbiausia – kad gerai jaučiuosi.

Studijos, keturis kartus per savaitę pasirodanti laida, muzikinė veikla – kaip visur spėjate?

Kuo daugiau veiklos turiu, tuo geriau jaučiuosi vakare – mane džiugina žinojimas, kad diena buvo produktyvi. Dabar – būtent toks etapas, kai visko daug. Tai – mano idealaus gyvenimo dienos. Neneigsiu, sunku. Tačiau iššūkiai man patinka, todėl stengiuosi su jais susidoroti. O kai pavyksta, dar ir labai laiminga jaučiuosi.

Televizijoje daug filmuojame savaitgaliais. Tai gana patogu, nesikerta su paskaitomis. Dabar mano prioritetas – laida, jai skiriu daugiausia dėmesio. Ir jei nepavyksta suderinti su koncertais, į juos nevažiuoju. Šioks toks atokvėpis nuo muzikos, veiklos pakeitimas, manau, gerai. Neišgyvenu, kad dainuoju mažiau, nes labai patinka dirbti televizijoje. Man šis projektas svarbus, naujas, nepatirtas. Jam atiduodu visą save.

Naujausi straipsniai