Lieknėkite ir darbe: 15 paprastų būdų mesti svorį

Mergina. / Scanpix/Panthermedia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-04-16 10:40
Kai nuolat dirbate sėdimą darbą, tikriausiai sunku prisiversti sportuoti? Yra nustatyta, jog šiandien žmonės yra pasyvūs kaip niekada anksčiau. Fizinio aktyvumo trūkumas ir persivalgymas gali pridėti jums papildomų kilogramų. Ir ką gi dabar daryti?

Neturite itin daug laiko sportui, nes darbas atima iš jūsų visą laiką, tačiau vis tiek norite atsikratyti nereikalingų kilogramų? Siūlome išeitį. Meskite nereikalingus kilogramus per pietų pertrauką! Nesijaudinkite, nereikės bėgioti po darbo vietą ir juokinti kolegas.

Štai 15 patarimų, kurie gali padėti mesti svorį ne tik sporto salėje, bet ir darbe.

1. Pamedituokite kelias minutes

Skamba juokingai? Be reikalo! Meditacija – puikus būdas atsikratyti streso. Streso sumažinimas ne tik pagerins jūsų nuotaiką, tačiau ir per ilgą laiką padės atsikratyti papildomų kilogramų. Skirkite tam bent 5 minutes ir pamatysite, kaip pagerės jūsų būsena. Netgi nebūtina sėdėti lotoso poza. Tereikia atsisėsti, atsipalaiduoti ir atsiriboti nuo aplinkos. Jei jūsų protas bus ramus, tuomet ir kūnas taip pat.

Taip pat skaitykite: Išvenkite nugaros skausmo: specialūs pratimai dirbantiems sėdimą darbą

2. Nusifotografuokite

Gali skambėti juokingai, tačiau prieš grįždami prie darbo stalo po pietų pertraukos, pasidarykite asmenukę. Remiantis tyrimais, asmenukių darymas skatina žmones dažniau atsistoti ant svarstyklių, nes norima geriau atrodyti nuotraukose. Kai matysite, jog gerai atrodote, tuomet atsiras daugiau motyvacijos ir bus lengviau atsikratyti nereikalingų kilogramų.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

3. Trumpai pasportuokite

Jei valgysite valgykloje ar kitur, susikaupsite ties valgymo procesu,  nepersivalgysite, tinkamai sukramtysite kiekvieną kąsnį.

Nesijaudinkite, nereikės prakaituoti ir bėgioti aplink biurą. Rekomenduojame padaryti kelis trumpus pratimus, kada matysite, jog nieko nėra aplink – naudingai išnaudokite šią akimirką. Paimkite laisvą kėdę ir darykite pritūpimus, tarsi norėtumėte sėstis ant kėdės, tik trumpai palieskite kėdę ir grįžkite  į stovimą poziciją. Jei turite galimybę, kartokite šį pratimą kasdien po kelis kartus.

4. Padarykite tempimo pratimų

Puikiai žinote, jog nuolatinis sėdėjimas tikrai nėra geras dalykas. Todėl išnaudokite sėdėjimą ir prieš pietų pertrauką padarykite kelis tempimo pratimus. Atsisėskite ant kėdės, sulenkite rankas per alkūnes ir suglauskite delnus, tarsi melstumėtės. Tada lėtai pasisukite į vieną šoną, paskui į kitą ir pakartokite kelis kartus. Jūsų nugara jums bus tikrai dėkinga.

5. Atsispaudimai – jėga!

Meskite iššūkį savo nugaros ir rankų raumenims ir padarykite kelis atsispaudimus. Padėkite rankas ant stalo, o pėdas toliau nuo jo. Remkitės į stalą ištiesę rankas ir lėtai lenkitės, taip tarsi darytumėte atsispaudimus ant žemės. Įtraukite pilvo raumenis, sėdmenis ir kojas – tokiu būdu duosite darbo visiems raumenukams. Jei galite, kartokite tai kasdien kelis kartus.

Taip pat skaitykite: Psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis: „Stiprieji mano, kad viską gali išspręsti patys. Tai netiesa“

6. Išeikite pasivaikščioti

Būna dienų, kada nesinori daryti nieko – nei pritūpimų, nei atsispaudimų, nei sveikai maitintis. Kartais mus aplanko bloga nuotaika ir apatija, ir tai nėra blogai. Tačiau neleiskite neigiamoms mintims jūsų valdyti ir nesėdėkite ištisą dieną prie darbo stalo. Išeikite trumpam pasivaikščioti. Grynas oras padės prasiblaškyti ir atsikratyti neigiamų minčių.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

7. Išgerkite žaliosios arbatos

Puikiai žinote, kokia naudinga yra ši arbata – antioksidantai ne tik padės apsisaugoti nuo virusų, bet ir pagreitins medžiagų apykaitą. Be to, ji turi lengvą tonizuojantį poveikį ir veikia ilgiau nei kava, todėl nebegerkite to penkto puodelio kavos. Rinkitės arbatą!

8. Nespoksokite į kompiuterio ekraną

Visi praleidžiame daugybę laiko prie kompiuterių, tai yra neišvengiama, tačiau jūsų pietų pertrauka turėtų būti šventas reikalas. Pasistenkite valgyti kur nors kitur, ne prie darbo stalo, kur dėmesį blaškys kiti dalykai. Jei valgysite valgykloje ar kitur, susikaupsite ties valgymo procesu,  nepersivalgysite, tinkamai sukramtysite kiekvieną kąsnį ir mėgausitės pietumis.

9. Vietoje lifto – laiptai

Jei tikrai norite mesti kilogramus ir darbo vietoje, jei turite galimybę, vietoj lifto rinkitės laiptus. Priimkite iššūkį ir įveikite kelis aukštus pėsčiomis. Kuo dažniau laipiosite laiptais, tuo daugiau naudos turėsite savo širdžiai, kraujotakai ir suaktyvinsite medžiagų apykaitą, todėl ir kalorijos degs greičiau.

10. Pasigaminkite pietus namie

Jei nuolat pietaujate mieste ar biuro kavinėje, tikrai negalite kontroliuoti suvartojomo kalorijų kiekio. Pagalvokite, jog kavinės ir restoranai ruošia riebų ir kaloringą maistą, kuris tikrai nepadės atsikratyti nepageidujamų kilogramų. Geriau patys pasiruoškite salotų ar sumuštinių ir įsidėkite į plastikinę dėžutę. Sugalvokite įvairiausių salotų variacijų kiekvienai dienai – bus ir skanu, ir naudinga.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

11. Atsisakykite gazuotų gėrimų

Jei nuobodžiaujate darbe ar esate ištroškę, tikriausiai keliaujate prie gėrimų automato ir nusiperkate kokio nors nesveiko gėrimo. Visgi tokie gėrimai neduos jokios naudos jūsų sveikatai. Ne tik pridės jums papildomų kilogramų, bet ir pakenks. Geriau gerkite daugiau vandens, turėkite buteliuką ant darbo stalo ir išsiugdykite įprotį gurkšnoti vandenį visą dieną.

12. Palepinkite save

Jei nuolat save ribojate, skaičiuojate kalorijas, būtinai turite kartais ir palepinti save, taip bus daug lengviau siekti savo tikslų. Juk kartais taip norisi ko nors saldaus. Žinoma, geriau skanėstais mėgautis saikingai ir rinktis sveikesnius malonumus. Pavyzdžiui, vietoje šokoladinio pyrago rinkitės saują mėlynių ar tikro juodo šokolado gabaliuką.

Taip pat skaitykite: Norisi ko nors saldaus ar sūraus? Sužinokite, kokių medžiagų trūksta jūsų organizmui

13. Daugiau būkite gamtoje

Nuolatinis sėdėjimas biure tikrai nepadės jums atsikratyti nereikalingų kilogramų. Žinoma, nereikia ištisą dieną būti lauke ir degintis kaip paplūdimyje. Jei matote, jog oras puikus, tiesiog per pietų pertrauką išeikite trumpam į lauką ir leiskite saulei pašildyti jūsų veidą. Organizme bus daugiau vitamino D ir nesijausite tokie liūdni.

14. Gerkite daug vandens

Net jei ir dirbate įtemptą darbą, turite mažai laiko, tačiau nepamirškite drėkinti organizmą iš vidaus. Išsiugdykite teigiamą įprotį – nuolat gurkšnokite vandenį. Pradėkite pietų pertrauką nuo stiklinės vandens. Tokiu būdu suvalgysite mažiau, sotesni jausitės daug greičiau ir sudrėkinsite organizmą. To reikia ne tik jūsų medžiagų apykaitai, bet ir sveikai odai bei gerai smegenų veiklai.

15. Ištempkite raumenis

Padarykite trumpą pertraukėlę ir ištempkite nugaros, kaklo ir pečių raumenis, kurie ypač pavargsta, jei nuolat sėdite prie kompiuterio. Nuolatinis sėdėjimas blogina mūsų laikyseną ir tikrai nepadės atsikratyti nereikalingų kilogramų. Pailsėkite kelias minutes padarydami viršutinės dalies tempimo pratimus. Pavyzdžiui ištieskite rankas virš galvos, sunerkite pirštus ir išsitempkite į viršų, lėtai pasilenkite į vieną šoną, paskui į kitą. Atpalaiduokite kaklo raumenis lėtai palenkdami galvą į kairę, paskui į dešinę pusę. 

Svarbu, jog ir būtumėte fiziškai aktyvūs, ir sveikai maitintumėtės, nes tik tokiu būdu numesite nereikalingus kilogramus ir būsite sveiki. 

Sužinokite daugiau, sekdami naujienas „Facebooke“!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai