#liekamnamie: Simona Burbaitė rekomenduoja ką veikti namuose per karantiną

Simona Burbaitė/Asmeninio archyvo nuotr.
Simona Burbaitė/Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-03-18 12:08
AA

Šalyje paskelbus karantiną ir gyventojų prašant likti namuose, pasikeitė bene visų darbo ir laisvalaiko įpročiai, o neįprasta situacija žmones privertė kūrybiškai ir kantriai pažiūrėti į savo kasdienybę. Tinklaraštininkė ir knygos autorė Simona Burbaitė su Žmonės.lt sutiko pasidalinti savo rekomendacijomis karantino laikotarpiui.

„Dauguma buvome įpratę prie intensyvaus gyvenimo tempo – tarp jų ir aš – todėl netikėtai pakeisti ritmą – nelengva, bet gyvenimas nesustoja. Tiesiog turime priimti tai, kas vyksta dabar, suprasti, kad daug kas nuo mūsų nepriklauso ir padaryti tai, kas priklauso, prisitaikant prie esamos situacijos. Ir galbūt nuskambės keistai, bet šitas laikas man savotiškai patinka ir nėra viskas taip blogai. Iš tikrųjų, yra nepaprastai nuostabu pažinti save dar geriau, stebėti, kiek sąmoningumo, motyvacijos, kantrybės, empatijos, meilės gali savyje turėti visiškai neįprastomis sąlygomis“, – Žmonės.lt sakė Simona.

Simona Burbaitė

Simonos rekomendacijos esantiems namuose

Ar turėtume bijoti? Kaip vienoje laidoje neseniai pasakė: „Šiek tiek“. Tik visoje šitoje nerimą keliančioje padėtyje, kurioje dabar yra visas pasaulis – galime įžvelgti ir teigiamų dalykų. Gal nuskambės labai keistai, bet aš visai džiaugiuosi šituo laikotarpiu. Tai laikas, skirtas mums sulėtinti gyvenimo tempą, iš naujo įvertinti tai, ką turime ir prie ko buvome įpratę ar laikėme savaime suprantamu dalyku, suprasti, kas iš tikrųjų yra svarbu.

Siūlau neignoruoti Vyriausybės bei medikų nurodymų, bet tuo pačiu pasistengti ir nepanikuoti. Todėl šiandien su Jumis dalinuosi savo pasiūlymais, ką galima nuveikti namuose ir kaip šiuo nelengvu laikotarpiu nepamiršti malonių dalykų.

Skaityti knygas

Net neabejoju, kad ne pas mane vieną namuose yra knygų, kurios laukia savo eilės būti perskaitytos. Knygų sąrašu (ką ketinu skaityti) pasidalinsiu kitą savaitę naujame blogo įraše! Taip pat, galite su manimi pasidalinti, ką Jūs skaitote ar planuojate skaityti.

Žiūrėti filmus ar serialus

Man atrodo tai puikus laikas be sąžinės graužaties skirti laiko filmams ar serialams. Kaip tik, kovo 19 d. prasideda „Kino pavasaris“ (vyks iki balandžio 2 d.). Gera žinia, kad festivalis keliasi į namų kino ekranus! Todėl bus galimybė filmais mėgautis namų kino platformoje zmonescinema.lt ir taip dalyvauti pirmajame šalyje virtualiajame kino festivalyje.

Filmai, kuriuos labai norėsiu pamatyti:

„Nematomas gyvenimas“/„Invisible Life“
„Atsiprašome, neradome jūsų“/„Sorry We Missed You“
„Parazitas“/„Parasite“
„Visa tiesa apie divą“/„Truth“
„Viltis“ /„Hope“

Medituoti

Jei seniai planavote pradėti, bet per greitą gyvenimo tempą taip ir neprisiruošėte tam skirti laiko – dabar puiki proga. Negalvokite, kad tam reikia specialaus mokslo. Mano patarimai norintiems pradėti:

1) Išsirinkite namuose vietą, kurioje VISADA medituosite.
2) Paskirkite tikslų laiką meditacijai. Bent jau man tai puikiai veikia – telefono kalendoriuje užsižymiu tikslų laiką, kada medituoti (kitu atveju, lengvai galiu „nusimuliuoti“).
3) Meditacijai tinka rami muzika, meditacijos įrašai (YouTube/Spotify) arba tiesiog tyla.
4) Yra ir puikų meditacijos apps’ų, pavyzdžiui, HEADSPACE, RAMU.
5) Medituokite, kada norite (ryte/dieną/vakare) ir tiek laiko, kiek norite.

Susitvarkyti namus

Iš pagrindų. Peržiūrėkite virtuvės spinteles, dokumentus, pasidarykite pavasarinę spintos reviziją. Galite susitvarkyti senus failus kompiuteryje arba nuotraukas telefone. Įkvėpimo tvarkai namuose tikrai rasite Marie Kondo knygoje: „Tvarkingų namų stebuklas.“

Namų SPA

Palepinkite save karšta vonia, žvakėmis ir smilkalais namuose, ramia muzika ir grožio procedūromis – veido kauke, veido masažu, kūno šveitimu, manikiūru ar pedikiūru.

Simona Burbaitė

Sportuoti

Sporto klubai kelioms savaitėms uždaryti, bet tai nereiškia, kad turime pamiršti apie sportą. Tą galima daryti namuose ir lauke. Mano planas: kasdien ryte daryti plankus ir tempimo pratimus, pratimus su savo kūno svoriu, 4 kartus per savaitę mankšta ir bėgimas lauke. Kad būtų smagiau, galima net su draugais susigalvoti kokius nors sporto challenge. Jei trūksta įkvėpimo sportui – dalinuosi keliais Instagram profiliais, kur tikrai rasit motyvacijos namų sportui: @danalandgren ir @melissawoodhealth

Mokytis

Dar vienas dalykas, kuriam dažniausiai visada trūksta laiko – išmokti kažką naujo, pavyzdžiui, pradėti mokytis naują kalbą. Yra puiki nemokama programėlė „Duolingo“. Aš pradėjau mokytis prancūzų! Skiriu tam apie 20 minučių per dieną. Petit à petit! Taip pat, rekomenduoju paklausyti įdomių podcast’ų. Dalinuosi keliais mėgstamiausiais: THE GOOP, SULTYS, FASHION NO FILTER, GREITO GYVENIMO LĖTI POKALBIAI, THE HIGH LOW.

Prisiminti artimuosius

Paskambinkit tiems, su kuriais seniai bendravote ir kurių pasiilgote. Tai, kad dabar neturime galimybės pasimatyti vieni su kitais (ypač gyvenančiais kitose šalyse) – nereiškia, kad negalime bendrauti telefonu, vaizdo skambučiais ar socialinėmis medijomis.

Laikas gamtoje

Juk turime nuostabią gamtą ir pažintinius takus. Todėl siūlau pasidaryti dienos/pusdienio žygį! Ir nepamiršti skanių sumuštinių bei arbatos termoso.

Simona Burbaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Fotografuoti arba filmuoti

Aš pati žadu išnaudoti šį laiką turinio kūrimui savo YouTube kanalui ir Instagram. Tai ne tik man, bet ir Jums padės nukreipti mintis nuo dabartinių įvykių. Net jeigu Jūs ir nedirbate su socialine medija – pasidarykite sau pramogą ir palavinkite fotografavimo/filmavimo įgūdžius. Nes… Kodėl ne?

Išbandyti naujus receptus

Aš pati vis rečiau sukdavausi virtuvėje, o dabar turiu puikią progą čia eksperimentuoti ir pabandyti naujus receptus. Receptų tikrai rasite mano tinklaraštyje (kategorija MAISTAS), taip pat rekomenduoju išbandyti ir AML („Ant medinės lentelės“) receptus!

Gyvenimas nesustoja

Tikrai nesustoja. Tiesiog turime priimti tai, kas vyksta dabar ir bandyti prisitaikyti prie situacijos. Kaip tik prieš kelias dienas su psichologe diskutavome, ką reiškia žodis krizė? Jis turi kelias reikšmes: lūžis/griūtis/baigtis ir galimybė/nauja pradžia. Neslėpsiu, kad kasdien atsidariusi worldometers puslapį ir matydama didėjantį užsikrėtimų ir mirčių skaičių nuo korona viruso jaučiu baimę, pyktį, neviltį. Ir tuo pat metu – užuojautą visoms šalims, šeimoms ir žmonėms, kurie išgyvena viruso pasekmes. Manau geriausia, ką galime padaryti – kiekvienas įvertinti, kas nuo mūsų priklauso ir kas ne, nepanikuoti, išgirsti ir priimti siunčiamą žinutę, būti sąmoningi, empatiški ir atsakingi. Tikiu, kad visa tai mums atneš ne baigtį, bet naują pradžią.