#liekamnamie: menininkės Monishos ir saksofonisto Juozo Kuraičio muzikos ir teptukų šokis

Monisha ir Juozas Kuraitis/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-03-18 11:29
Tapytoja Modesta Butautytė-Monisha ir saksofonistas Juozas Kuraitis savo gerbėjams pristato bendrą projektą. Menininkė spalvas ant drobės liejo klausydamasi, kaip muzikantas atlieka populiarios JAV atlikėjos Billie Eilish kūrinio „No time to die“ koverį. Dabar, kai karantino metu visi #liekamnamie, galite įvertinti bendrą kūrėjų darbą.

Šis netikėtas muzikos ir spalvų projektas gimė tapytojos Monishos studijoje. Dabar šią pieštą istoriją visi gali pamatyti „YouTube“ paskyroje.

„Modestos anksčiau nepažinojau. Kartą pamačiau jos tapybos darbus socialiniuose tinkluose, ir jie mane labai sužavėjo. Monishos paveikslai – itin spalvingi ekspresyvūs, netgi sakyčiau dvelkiantys subtiliu seksualumu. Nutariau parašyti menininkei ir pasiūliau jai ką nors įdomaus bei intriguojančio sukurti drauge”, – apie idėją pasakojo vienas klausomiausių saksofonistų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, J. Kuraitis.

„Neslėpsu: mane sužavėjo Juozo muzikiniai eksperimentai ir jo drąsa. Jame atradau dalelę saves ir pamaniau, jog visai būtų gražu sukurti bendrą darbą su spalvotu vaizdu. Susitikome vieną šventą sekmadienį ir… kartu atsidavėme kūrybai”, – pasakojo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio modernaus meno gerbėjus žavinti Monisha.

Monisha/Asmeninio archyvo nuotr.
Monisha/Asmeninio archyvo nuotr.

Menininkė M. Butautytė-Monisha yra žinoma ne tik kaip tapytoja, bet ir kaip baleto artistė, režisierė bei gatvės šokių čempionė. Monisha pamena, kuomet ji mokėsi M. K. Čiurlionio menų mokykloje, baleto skyriuje, kas rytą salėje skambėdavo fortepijono muzika, tad klasikinė muzika jai visuomet būdavusi labai artima. Tapytoja neslepia šiuo metu neretai besiklausanti meditacinės muzikos, kad jos darbai tarsi pasikrautų teigiamų vibracijų.

„Šį kartą bendram projektui pasirinkome jaunosios kartos amerikiečių atlikėjos B. Eilish kūrinį. Man regis, Monisha ir B. Eilish netgi turi šiokių tokių panašumų: abi charizmatiškos, drąsios ir itin originalios. Be to, ir man, ir Monishai šios atlikėjos dainos – prie širdies”, – teigė J. Kuraitis, netrukus pristatysiantis naują savo kūrybos kūrinį.

Naujausi straipsniai