Lėtas seksas: kokių naujų potyrių jis suteikia?

Pora / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Seksologė Diana Richardson, išleidusi knygą „Slow Sex“, tikina, kad laikais, kai visko norime greitai ir iškart, lėtas seksas galėtų būti daugelio problemų sprendimo būdas. Tas stebuklingas veiksmų sulėtinimas atveria naujų potyrių, pasirodo.

Seksologė to moko jau dvidešimt metų ir aiškina, kad galėtume labiau pasitikėti savo kūnu: „Pamėginkite išgyventi kiekvieną lytinio akto sekundę neskubėdami, užuot orientavęsi tik į tikslą – orgazmą. Leiskite sau pajusti subtilius pustonius.“

Vakarų kultūrai toks sekso supratimas gana svetimas – juk norime kuo greičiau, aukščiau ir toliau. Mums malonumas siejasi su pojūčių fejerverkais. O štai lėtas suartėjimas leidžia iš naujo pabudinti snaudžiančius jausmus – ypač toms poroms, kurios drauge gyvena jau nemažai metų. Taigi, kaip pasinaudoti tuo stebuklingu lėto sekso metodu?

1. Pakeiskite vaidmenis

Vien įsitikinimo, kad lėtas seksas – gerai, neužtenka. Mūsų kultūroje, taigi ir mūsų sąmonėje laikas turi būti rezultatyvus. Taip pat ir tas, kurį skiriame seksui. Todėl reikia greitai bėgti iki pat finišo – orgazmo. Lėtas seksas – visiška tokio supratimo priešingybė: malonumas patiriamas kiekvieną akimirką, kai glamonės, prisilietimai, žvilgsniai sukelia tam tikrų emocijų. Tada protas ir kūnas tampa vienu – draugais, o ne priešais.

Seksologai teigia, kad toks tempo pokytis leidžia partneriui pakeisti vaidmenį – tapti proceso dalyviu, o ne malonumo įrankiu. Daugelis vyrų yra įsitikinę, kad jie atsakingi už partnerės patenkinimą. Lėtas seksas suteikia galimybę kiekvienam duoti ir imti, taigi sumažina nusivylimo tikimybę.

Poros kojos / Vida Press nuotr.

2. Išjunkite protą

Svarbu suprasti: kai koncentruojamės į pojūčius ir tyrinėjame naujus įspūdžius, mes labiau pažįstame save ir pagaliau suvokiame, kad patys ribojame savo jausmingumą ir seksualumą.

Tempo sulėtinimas leidžia geriau suvokti save ir partnerį, pažvelgti į save pastarojo žvilgsniu. Tai ne visai paprasta – ypač kompleksų suvaržytiems žmonėms. Atsikratyti įtampos padės savotiškas žaidimas: įsivaizduokite, kad nusirengdami su kiekvienu drabužiu jūs nusimetate ir po kompleksą ar nerimą. Apsinuoginę turėtumėte pasijusti išsivadavę, nurimę ir pasiruošę geriau suvokti savo kūną.

Kai nusikratoma nerimo ir įtampos intymioje srityje („O Dieve, aš tikriausiai stora ir nepatraukli, ką jis pagalvos...“), dingsta ir nerealūs lūkesčiai. Svarbu suprasti: kai koncentruojamės į pojūčius ir tyrinėjame naujus įspūdžius, mes labiau pažįstame save ir pagaliau suvokiame, kad patys ribojame savo jausmingumą ir seksualumą. Žinote, ko iš tikrųjų reikia artumo akimirką? Išjungti protą ir leisti kūnui valdyti padėtį!

3. Sukurkite atmosferą

Lėtam seksui reikia tinkamos atmosferos. Čia ne koks greitukas lėktuvo tualete. Na, žodžiu, nebūtina rožių žiedlapiais apibarstyta lova ir žvakės aplink ją bei graudulingos melodijos, bet štai vonia ir masažas su kvapiaisiais aliejais būtų pats tas. Taigi, pasistenkite pasimėgauti tuo, kas būtent jums teikia malonumą: aromatais, estetiniais vaizdais, puikia vakariene ar dar kuo nors, kas taptų atsipalaidavimo preliudija...

Poros kojos / Vida Press nuotr.

4. Išmėginkite įvairias seksualumo briaunas

Nepersistenkite. Nereikia lėto sekso pradėti laikyti nauja siekiamybe. Tai tik jūsų santykių paįvairinimas. Impulsyvus, šiek tiek „gyvuliškas“ seksas, turintis sveikos agresijos ar humoro, irgi jūsų intymaus gyvenimo dalis, todėl neverta jo atsisakyti. Svarbu suprasti, kad kiekviena pora gali išmėginti įvairias seksualumo sritis. Įmanoma eksperimentuoti ir ieškoti tik jai priimtino tempo – be būtinybės pasiekti rezultatą.

5. Nustebinkite vienas kitą

Ruošimasis į pasimatymą – jau meilės ritualo dalis. Paprasčiausias būdas nepasiduoti jauduliui, kai susitikinėjate su patinkančiu žmogumi dar neseniai, – įsivaizduoti, kad tas ritualas yra jausminės ir emocinės patirties dalis. Jei visa tai peraugs į erotinius ir lytinius santykius – gerai; jei ne – irgi gerai. Tiesiog jauskite, kad patirtis, kokia ji bebūtų, jums tik į naudą. Galima ne „eiti prie reikalo“, o kalbėtis, masažuoti vienam kitą, tyrinėti naujas erotines zonas. Tikslas yra paįvairinti kūnišką patirtį, nustebinti tiek save, tiek partnerį.

Svarbu žinoti vieną fokusą: mūsų smegenys nemėgsta siurprizų. O tempo sulėtinimas protą šiek tiek išbalansuoja, tai sustiprina susijaudinimą ir veda prie dar nepatirtų jaudinančių patirčių.

Poros kojos / Vida Press nuotr.
Skaitykite daugiau