Leonardo Dicaprio: „Greta Thunberg yra mūsų laikų lyderė“

Leonardo Dicaprio ir Greta Thunberg/ Socialinių tinklų nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-11-05 13:37
Aršus kovotojas prieš planetos taršą aktorius Leonardo Dicaprio neseniai susitiko su judėjimo prieš globalinį atšilimą aktyviste, Nobelio premijos už taiką nominante, 16-mete Greta Thunberg.

Penktadienį socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje aktorius pasidalijo nuotraukomis, kuriose jis su Greta užfiksuoti linksmai besišnekučiuojantys.

„Žmonijos istorijoje buvo nedaug momentų, kai balsai tampa stiprūs esminiais gyvenimo momentais ir pertvarkymais. Greta Thunberg tapo mūsų laikų lydere“, – socialiniame tinkle rašė aktorius.

„Istorija parodys, už ką būsime baudžiami ir ką dabar galime padaryti tam, kad ateities kartos galėtų džiaugtis ta pačia planeta, kuria mes taip akivaizdžiai išnaudojome. Dėl Gretos ir kitų jaunų aktyvistų, manau, kad mūsų laukia šviesi ateitis. Man buvo garbė praleisti laiko su Greta. Mes susitarėme, kad nuolatos remsime vienas kitą, kad galėtume užtikrinti šviesesnę planetos ateitį“, – tęsė jis. 

G. Thunberg jau dalyvavo Jungtinių Tautų konferencijoje klimato klausimais, kalbėjo Davoso ekonomikos forume, „TEDx“ konferencijoje Stokholme. Minėtasis „Time“ įtraukė ją į ateities kartos lyderių sąrašą, jos portretas buvo išspausdintas „Vogue“, „GQ“ ir „i-D“ žurnalų viršeliuose, su ja susitiko popiežius Pranciškus ir Barackas Obama.

Rugpjūtį Greta kartu su tėvu aktoriumi Svante Thunbergu (50) sportine jachta „Malizia II“ plaukė iš Plimuto į Niujorką, čia nuo rugsėjo 23-osios ji dalyvauja Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijoje. Apie 60 pasaulio lyderių pirmadienį susirinko į JT organizuojamą viršūnių susitikimą dėl klimato krizės, per kurį ketinama susitarti dėl stringančios Paryžiaus sutarties geresnio įgyvendinimo. Savo kalbą čia pasakė ir jaunimo protestų veidu tapusi Greta Thunberg.

Ištikima savo principams mergina norėjo nusigauti į naująjį pasaulį ne lėktuvu ar kruiziniu laivu, išmetančiu į atmosferą daug anglies dvideginio, tad Monako jachtų klubo viceprezidentas Pierre’as Casiraghi (31) pasiūlė kelionę lenktynine jachta.

Komandos nariai ir neįprasti keleiviai – Greta su tėčiu, Pierre’as Casiraghi, profesionalus buriuotojas Borisas Herrmannas (38) ir operatorius – išplaukė rugpjūčio penkioliktąją. Juos išlydėjusi Gretos mama dainininkė Malena Ernman (48) žurnalistams sakė nenorėjusi išleisti dukters, bet ši įsitikinusi, kad kelionė buvo būtina.

Išplaukus variklis buvo oficialiai antspauduotas – jį komanda būtų panaudojusi kritinėmis aplinkybėmis. Moderni greita jachta nepatogi ir pritaikyta lenktynėms, o ne ramiai kelionei. Nei stacionaraus tualeto, nei dušo (Gretą ir jos tėtį mokė naudotis neįprastais prietaisais), nei virtuvėlės. Keleiviams papildomai buvo įrengtos užuolaidos prie lovų – prireikus Greta galėjo bent kiek pabūti viena, parūpinti patogesni čiužiniai. Mergaitė maitinosi sublimuotais veganiškais patiekalais vakuuminėje pakuotėje, juos pagaminti pakako nedaug energijos.

Kapitonas Casiraghi prisipažino besižavintis Gretos drąsa ir žadėjo, kad ji niekada nepamirš šito nuotykio. Jis – ne vienintelis užsispyrusios švedės gerbėjas. Jautri mergaitė apie klimato kaitą išgirdo būdama aštuonerių ir nustebo, kodėl suaugusieji nieko nedaro, kad tai sustabdytų. Po trejų metų, kai šią temą nagrinėjo mokykloje, Gretą apėmė depresija, ji neteko balso. Netrukus jai buvo nustatyti Aspergerio sindromas, obsesinis kompulsinis sutrikimas ir selektyvus mutizmas: ji pati „TEDx“ konferencijoje aiškino kalbanti tik tada, kai tikrai reikia ir kai turi tam tikrą pagrindą. „Manau, kad mes, autistai, esame normalūs, o visi kiti labai keisti – kartoja apie ekologinę krizę ir klimato kaitą, bet nieko nedaro, kad tai sustabdytų.“

Sutrikimai netrukdo veikti: Gretos spaudžiama šeima tapo veganais (kaip pati sakė, įtikino tėvus, kad valgydami mėsą vagia savo vaikų ateitį; ji dar turi seserį Beatą) ir nustojo skraidyti lėktuvais – taip mažina išmetamo anglies dvideginio kiekį. Motina, be kita ko, atstovavusi Švedijai 2009 metų „Eurovizijoje“, metė solistės karjerą. Greta atsisako dalyvauti ir kalbėti renginiuose, jei į juos reikia skristi.

Naujausi straipsniai