Leonardo DiCaprio didžiuojasi prisidėdamas prie tigrų populiacijos augimo

Leonardo DiCaprio / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-04-11 16:34
Aktorius Leonardo DiCaprio didžiuojasi, kad jo labdaringo gyvūnų apsaugai skirto fondo dėka laukinėje gamtoje gyvenančių tigrų skaičius išaugo pirmą kartą per maždaug 100 metų.

2010 metais labdaringas Leonardo DiCaprio fondas (LDF) ir Pasaulio laukinės gamtos fondas (WWF) pasiryžo padvigubinti laisvėje gyvenančių tigrų skaičių iki 2022 metų.

Sekmadienį buvo pranešta, kad šių fondų pastangų dėka ne tik pavyko sustabdyti nuolatinį šių gyvūnų skaičiaus mažėjimą, tačiau faktiškai jų populiacija išaugo pirmą kartą per pastaruosius 100 metų.

„Tigrai yra vieni gajausių ir mylimiausių gyvūnų Žemėje, – sakoma Leonardo DiCaprio, kuris yra fondo pirmininkas, pranešime. – Kartu su partneriu WWF, mano fondas vykdo didžiulį projektą – siekia dvigubai padidinti laisvėje gyvenančių tigrų skaičių. Nepalas mūsų pastangų dėka tapo vienu didžiausią pažangą tigrų išsaugojime pasiekusių rajonų, kuris padeda didinti jų populiaciją visame pasaulyje“.

„Labai didžiuojuosi, kad mūsų kolektyvinės pastangos padeda siekti mūsų tikslo, tačiau dar daug reikia nuveikti. Optimistiškai vertinu tai, ką galima pasiekti globaliai, bendromis vyriausybių, bendruomenių, aplinkos apsaugininkų ir tokių privačių fondų kaip mūsų pastangomis“, – nurodoma pranešime.

Leonardo DiCaprio yra WWF valdybos narys; jo vardo fondas yra vienas svarbiausių donorų įgyvendinant WWF tigrų išsaugojimo projektą. Šiam tikslui LDF yra paskyręs daugiau nei 6,2 mln. JAV dolerių nuo 2010 metų.

Tigrų populiacijos mažėjimas yra ne vienintelė Leonardo DiCaprio dominanti problema. Aktorius aktyviai reiškiasi kalbėdamas apie klimato kaitą, apie kurią kalbėjo net atsiimdamas geriausio aktoriaus apdovanojimą per „Oskarų“ teikimo ceremoniją šių metų vasario mėnesį.

Neseniai jis lankėsi Indonezijos Sumatros saloje, siekdamas atkreipti visuomenės dėmesį į nykstančias gyvūnų rūšis džiunglėse.

„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.
„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai