Lenktynių trasą virtualioje realybėje išmėginę žinomi žmonės pajuto, ką iš tikrųjų už vairo išgyvena sportininkai

Žinomi žmonės dalyvavo virtualiose lenktynėse
Žinomi žmonės dalyvavo virtualiose lenktynėse
Šaltinis: Žmonės
2019-07-22 11:46
AA

„Galvojau, viskas bus paprasčiau, bet buvo ką veikti! Su Antanu pajuokavome, kad lenktynininkais šiandien netapome“, – emocijomis po to, kai virtualiame pasaulyje pamėgino įveikti lietuvio simuliatoriuje atkartotą garsiųjų Palangos žiedinių lenktynių trasą, dalinosi verslininkė Daina Bosas.

Tai, kas prie Lietuvos vasaros sostinės vyksta kartą metuose, į kompiuterinę programą perkėlė Mantas Išganaitis. Vaikinas anksčiau yra suprogramavęs ir Nemuno žiedo trasą.

Virtualios lenktynės
Virtualios lenktynės

Norėdamas simuliatoriaus naudotojams suteikti kuo daugiau realių išgyvenimų, jis atidžiai išnagrinėjo kiekvieną kopijuojamos teritorijos metrą, posūkį bei kliūtį.

„Tai – pirmojo kūrybos etapo rezultatas, tačiau programa dar bus tobulinama. Kartu su Lenkijos mokslininkais kuriame simuliatorių, padėsiantį itin tiksliai išgyventi tai, ką lenktynių trasoje, treniruočių ar varžybų metu, iš tikrųjų patiria sportininkai“, – kalbėjo „Most Realistic“ prekės ženklo atstovas Aivaras Pyragius.

Šiuo metu yra kuriame sistema, išmatuojanti sensorinius lenktynininkų pojūčius. Vėliau technikos pagalba jų emocijas bei jų pasekoje sukeliami fiziniai reiškiniai bus perduodami simuliatoriaus naudotojams.

Jau dabar bendras lietuvių ir lenkų kūrinys pasitarnauja tiek profesionaliems sportininkams, tiek besiruošiantiems iš tiesų startuoti trasoje naujokams.

„Nors svarbiausia mūsų užduotis tai, ką tenka įveikti lenktynininkams, bent iš dalies leisti pajusti tiesiog automobilių sporto gerbėjams. Suprantama, kad lenktynėse gali dalyvauti ne kiekvienas, o išmėginti virtualią realybę kliūčių nėra“, – patikino pašnekovas.

Kad „Most Realistic“ simuliatorius, Palangos lenktynių metu „apsigyvenęs“ naujo televizijos kanalo „Speed Masters“ palapinėje, sukelia daugybę emocijų patvirtino aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė.

Virtualios lenktynės / Vaido Grudžio nuotr.

„Pamiršau viską! Tai norėjosi spausti greičio padalą! Adrenalinas kraujyje turbūt buvo pasiekęs aukščiausią lygį“, – sakė pašnekovė, pridurdama, jog dabar šiek tiek įsivaizduoja, ką išgyvena žiedine trasa skriejantys sportininkai.

Lenktyninį automobilį vairuoti virtualioje realybėje tituluota gražuolė Rūta Elžbieta Mazurevičiūtė-Pitkauskienė pradėjo kai susipažino su mylimuoju Mantu. Būtent jis – automobilių sporto gerbėjas, sekantis visas šios srities naujienas. Nors lenktyninės transporto galios „Mis Lietuva“ nėra realiai pajutusi, ji prisipažįsta – greitis bei adrenalinas yra jos kraujyje.

Vairuoti automobilį paauglystėje Rūtą išmokė tėtis, leisdavęs dukrai pačiai įveikti maršrutą iki sodo.

„Mums su sese dar vaikystėje jis padovanojo žaislinę mašiną, kurioje buvo ir pedalas, ir vairas. Tai realiai kaip elgtis kelyje išmokau prieš daugybę metų“, – šypsosi Rūta.

Žinomas šokėjas Saulius Skambinas, lenktynių trasą išmėginęs tiek simuliatoriuje, tiek Nemuno žiede, nedvejoja, kad tiesiog atsisėsti už greičiui sukurtos transporto priemonės vairo nėra įmanoma – prieš tai reikia treniruotis ir įgyti įgūdžių.

„Mane išmetė dar registracijoje į lenktynes!, – juokavo prie simuliatorius vairo susidoroti su tekusia užduotimi sakė Saulius, – Suprantu, kad norint užsiimti auto sportu, reikia ir talento, ir trenerio!“.

Krepšininkei Daliai Belickaitei ši vasara – išskirtinė. Jai teko iš labai arti pajusti lenktynių dvasią – televizijai kalbinti sportininkus, sudalyvauti drifte, pavažiuoti keleivio vietoje žiedine trasa.

„Įsimylėjau lenktynes! Niekaip nesupratau, kaip į Palangą atvykti jų pažiūrėti nesugalvojau anksčiau“, – pastebėjo pašnekovė, iki šiol prisimenanti prieš maždaug penkis metus vykusią pirmąją savarankišką kelionę automobiliu iki Trakų, kur rungtyniavo jos draugas.

D.Belickaitei tuomet nebuvo jauku vairuoti, bet patirties įgijusi mergina išsidrąsino.

Pirmąją išvyką mašina prisimena ir D. Bosas. Ji tuomet aikštelėje atsitrenkė  į stovintį automobilį.

Verslininkas Antanas Bosas turi 39 metų vairavimo patirtį. Pirmasis jo mokytojas – KTU ralio komandą tuo metu atstovavęs draugas.

„Vairuoti mokiausi su IŽ Kombi. Kai pradėjau tą daryti, automobiliai dar tebebuvo retenybė. O dabar – daug komforto, kurio atsisakyti niekam nebesinori. Tiems, kas pradeda vairuoti, svarbu, atsiminti, jog automobilyje yra ne tik greičio, bet ir stabdžio pedalas“, – sakė A. Bosas.

Aktorė Lina Bražinskaitė Tupikovskienė šypsodamasi pasakojo turėjusi galimybę pasėdėti už lenktyninio automobilio vairo ir netgi pajudėti iš vietos.

„Tai tikrai kitokia patirtis nei valdyti lengvąją mašiną. Kaip elgtis kelyje mane išmokė tėtis, kai buvau keturiolikos“, – pasakojo pašnekovė.

Virtualios lenktynės / Vaido Grudžio nuotr.

Aktorė Valda Bičkutė vairuoti išmoko 29-erių, nusprendusi, jog tą reikia padaryti „arba dabar, arba niekada“. Iki to laiko ji mielai naudodavosi visuomeninio transporto paslaugomis. Į gastroles V. Bičkutė ir dabar keliauja kartu su kolegomis nuomotu autobusiuku.

„Kartą, vykdama svetimame mieste ir ieškodama, kur pasukti, didelėje sankryžoje, kurioje tebuvo du automobiliai, sugebėjau sukelti eismo įvykį. Dėl to, kad bandžiau ir vairuoti, ir susiorientuoti, kur sukti, praradau dėmesio koncentraciją... Mano automobilis tapo nebetaisomas, bet nors gerai, kad žmonės nenukentėjo“, – sakė V. Bičkutė.

Palangos lenktynes ji atrado prieš kelis metus ir dabar visada mielai į jas atvyksta.

„Žiūriu aš į trasą kaip į jūrą ir jaučiu, kaip reginys mane tarsi užburia“, – pasakojo aktorė.

Žinomi žmonės dalyvavo virtualiose lenktynėse (61 nuotr.)
+55