Lenktynėse apsilankiusios garsenybės – apie aistrą greičiui ir automobiliams

„1000 km lenktynės” / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Greičiui ir sportiniams automobiliams neabejingi žinomi žmonės, laukdami ENEOS lenktynių, vykstančių Palangoje, finišo, pasidalino savo mintimis apie aistrą greičiui bei lenktyniniams automobiliams.

Ne vienai dienai į tradicinį sporto renginį atvykęs televizijos projektų prodiuseris ir aktorius Gediminas Juodeika pasakojo kelyje vertinąs saugų greitį, bet, esant palankioms aplinkybėms, mielai paspaudžiąs greičio pedalą.

„Nemuno žiede“, specialiai lenkynėms pritaikytoje trasoje, esu važiavęs 180 kilometrų per valandą greičiu. O didžiausias mašina pasiekas greitis? 240 km/val…. Kur tai buvo? Negaliu sakyti. Bet jei nemokėčiau elgtis su sportiniais automobiliais, man nebūtų leidę dalyvuti ENEOS atidarymo parade ir vairuoti varžyboms paruošto bolido”, – sakė G. Juodeika.

Apie sportinį automobilį jis kol kas nesvajoja, nes vertina talpias bei patogias transporto priemones.

Pirmą kartą žiedines lenktynes stebinti aktorė Valda Bičkutė su šypsena sakė, jog šeštadienį pajūryje, kaip reta šią vasarą, yra toks geras oras, kad reikėtų ne sportu domėtis, bet leisti laiką paplūdimyje.

“Tačiau palaikau draugų ekipą ir su didžiuliu smalsumu stebiu kaip jiems sekasi”, – pasakojo pašnekovė.

V.Bičkutė patikino – jei bolidą vairuotų jei žinomas pilotas, ji išdrįstų “pasimatuoti” lenktynių trasą.

“Pati esu atsargi ir pareiginga vairuotoja. Ypač po 2016 – ųjų sausio, kai po spektaklio nepažįstamame, be beveik tuščiame mieste padariau avariją. Iš automobilio tuome nieko neliko... Bet įspūdžiai iki šiol gyvi“, – patikino aktorė.

Vairuoti automobilį ji pradėjo prieš maždaug septynerius metus, nors ruošėsi tam nuo mokyklos. V. Bičkutė pasakojo nuo 18 metų ilgą laiką naktimis sapnuodavusi košmarus. Juose ji vairuodavo dideliu greičiu skriejantį automobilį ir jo nesuvaldydavo. Bet bėgant metams sapnai keitėsi. Naktimis V. Bičkutei atrodydavo, kad ji gali vairuoti ir tą daryti moka puikiai.

„Kai pradėjau lankytis vairavimo mokykloje, viskas vyko sklandžiai. Teises išlaikau iš pirmo karto“, – sakė pašnekovė.

Greičiui ir sportiniams automobiliams neabejinga ir pirmą kartą ENEOS apsilankiusi „Mrs. Universe Monako“ Natalija Šapovalova. Nors 31 metų tituluota gražuolė šiuo metu daugiausiai laiko skiria grožio konkursams bei pasirengimui jiems.

Neseniai apie skyrybas su sužadėtiniu Tomu Uroška pranešusi dainininkė Neringa Šiaudikytė patikino mėgstanti greitį ir „Porsche“ automobilius.

„Siunčiu mintis į kosmosą – gal kada tokį ir vairuosiu“, – su šypsena sakė atlikėja.

Nors mėgsta greitį, kelyje ji elgiasi saugiai. N. Šiaudikytė prisiminė kartą išmėginusi, ką reiškia lėkti 210 km/val. greičiu. Tiesa, tuomet vairavo ne ji.

„Prilipau prie sėdynės!, – įspūdžius prisimena dainininkė, pridurianti, jog, bėgant metams, vis mažiau norisi rizikuoti, – Nors gal mano vyras bus lenktynininkas ir greitis taps įprastu laiko leidimo būdu“.

Medalių kūrėja Irina My My neabejojo – stebėti žiedines lenktynes labai įdomu, ypač kai jose dalyvauja draugai.

„Lenktyniniai automobiliai turi savo magijos. Į juos paprastai atsisuka net tie, kurie nesidomi šiuo sportu“, – sakė pašnekovė.

Garsenybės renkasi stebėti „1000 km lenktynes” (92 nuotr.)
+86
Skaitykite daugiau