Lenktynės Palangoje subūrė žvaigždes: jų nepraleido nei Valančiūnai, nei Javtokai

Lenktynių svečiai / Teodoro Biliūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-07-21 18:19
Šeštadienį įpusėjo kasmetinės „Aurum 1006 km lenktynės“. Dalyvių pulsas kyla: nei vienam nepavyksta atitolti, o pirmas tris vietas užimančios komandos pastoviai keičiasi po kiekvieno vairuotojų pasikeitimo ar degalų pylimo procedūros. Tuo tarpu daug linksmiau ir nuotaikingiau laiką leidžia lenktynių svečiai.

Nuo 2000-ųjų vykstančios lenktynės visuomet pritraukia būrį garsių svečių. Šiemet jų nepraleido ir ryškiausios Lietuvos sporto žvaigždės. Šeštadienį lenktynių teritorijoje buvo galima sutikti Joną Valančiūną su žmona Egle, Robertą Javtoką su žmona Vilma.

Čia pat vaikštinėjo ir „gelbėtoja“ Gerda Žemaitė, rankinių kūrėja Irena Serapinienė, televizijos laidų vedėja Gintarė Gurevičiūtė.

10 metų iš eilės Palangos lenktynėse dalyvavęs Dainius Matijošaitis šiemet tik stebi lenktyniaujančius bičiulius. Kartu su mylimąja Monika Pitkauskaite ir 2 mėnesių sūneliu Nojumi į lenktynes atvykęs Dainius šiais metais lenktynėse tik svečias.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Pirmas tris pozicijas užima „Porsche 911 GT3 Cup“ automobiliai. Pirmoje vietoje ilgiausiai išsilaikė „Palanga Spa Hotel by EMG Motorsport“ komanda, kurios vairuotojai – Nemunas Dagilis, Robertas Kupčikas ir Steve‘as Vanbellingenas.

Antrosios užleisti neketina ir aukščiau pakilti vis taikosi „Circle K milesPLUS racing team“, o trečioje įsitaisiusi ir trimis ratais nuo ketvirtosios atitolusi „Palanga Spa Hotel 2 by SpeedLover“ komanda.

„Kol kas viskas sekasi gerai. Man tai visiškai nauja patirtis – naujas automobilis, prie kurio reikia priprasti, nauja trasa. Man patinka gatvėse suformuotos trasos, jose labai įdomu – turi žinoti ne tik posūkius, bet ir kelio nelygumus. Sukibimo lygis taip pat auga, antroje savo pamainoje galėjau važiuoti greičiau nei pirmoje“, – techninio aptarnavimo zonoje kalbėjo vienas iš „Circle K milesPLUS“ komandos vairuotojų, greitasis estas Ralfas Aronas.

Pasakytą žodį estas įrodė ir veiksmais: pradėjęs savo vairavimo pamainą jis vieną po kito štampavo greičiausius vieno rato įveikimo laikus, o 168-ame užfiksavo 1 min. 10,862 sek. Prie kito „Porsche“ vairo sėdintis R. Kupčikas atsiliko nedaug – jo geriausias rezultatas įpusėjus lenktynėms buvo 1 min. 11,138 sek.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Bendros įskaitos greičiausiųjų dešimtuke pirmoje lenktynių dalyje netrūksta TCR klasės automobilių. 4-6 bendrosios įskaitos vietose įsitvirtino trys TCR automobilius turinčios komandos: „Hegelmann Transporte by Algirdai @nebankrutuok.lt“, „DHL Racing Team“ ir „ALM Motorsport“.

„Automobilį vairuoti labai lengva. Jis nėra galingas, tačiau posūkiuose valdomas labai gerai, lengva kontroliuoti slydimą. Man patinka TCR klasė. Varžybos klostosi gerai, tačiau galėtų būti dar geriau – kol kas esame trečioje vietoje savo klasėje“, – po savo vairavimo pamainos pasakojo „ALM Motorsport“ komandos vairuotojas Justas Jonušis.

Šešiolikmetis – vienas jauniausių sportininkų „Aurum 1006 km lenktynėse“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai