Leista atsidaryti slidinėjimo centrams: vieni jau ieško darbuotojų, kiti veiklos net nepradės

Liepkalnio slidinėjimo trasa / Pauliaus Peleckio nuotr.
Autorius: BNS, Žmonės.lt
Publikuota: 2021-02-01 14:28
Vyriausybė pirmadienį leido veikti lauko slidinėjimo centrams: į juos atvykti galės tik tos pačios savivaldybės gyventojai, keltuve bus ribojamas žmonių skaičius.

„Klausimas, ar visi nuspręstų atsidaryti, kadangi paslaugas bus galima teikti tik savo savivaldybės žmonėms, akivaizdu, kad apribojimai yra nustatyti, bet čia jau pats verslas spręs, ar tomis sąlygomis veikti tas kelias savaites, kiek čia Lietuvoje dar bus žiema“, – posėdyje sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

„Žmonės džiaugiasi žiemos malonumais. Mūsų sprendimas leistų, kad ir slidinėjimo centruose gražiai, tvarkingai, organizuotai būtų galima užsiimti slidinėjimu ir kita susijusia veikla“, – per Vyriausybės posėdį pirmadienį sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pasak jos, šių centrų vadovai yra nusiteikę užtikrinti saugumą ir imtis visų saugumo priemonių.

Vyriausybės sprendimu bilietai į trasas turės būti parduodami tik elektroniniu būdu, lankytojai registruojami nuotoliniu būdu. Teikti slidinėjimo įrangos nuomos ir kitas nei slidinėjimo trasų paslaugas ir toliau bus draudžiama.

Liepkalnio slidinėjimo trasa / Pauliaus Peleckio nuotr.
Liepkalnio slidinėjimo trasa / Pauliaus Peleckio nuotr.

Slidinėjimo trasų paslaugų teikimo vietoje turi būti užtikrintas lankytojų srauto ribojimas – didžiausias vienu metu leidžiamas lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal veikiančių keltuvų skaičių: vienam keltuvui gali tekti ne daugiau kaip 30 lankytojų.

Atviri slidinėjimo centrai galės atsidaryti jau antradienį. Uždari kompleksai, tokie kaip „Snow Arena“ Druskininkuose, toliau bus uždaryti.

Trečiadienį Vyriausybei ruošiamasi siūlyti leisti teikti grožio paslaugas, dirbti ne būtinųjų prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą.

Liepkalnio slidinėjimo trasa / Pauliaus Peleckio nuotr.
Liepkalnio slidinėjimo trasa / Pauliaus Peleckio nuotr.

Kai kurie slidinėjimo centrai neketina atsidaryti

Vyriausybei pirmadienį nusprendus leisti veikti slidinėjimo centrams, kai kurios slidinėjimo trasos liks uždarytos dėl judėjimo kontrolės tarp savivaldybių.

Viena tokių trasų – ant Kalitos kalno Anykščiuose.

„Mes neplanuojame atsidaryti, nes tarp savivaldybių likę judėjimo apribojimai, o pas mus tiek vietos gyventojų nebus“, – BNS sakė Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė.

„Turbūt tokiems kaip mes – mažesniems – neapsimokės, čia Vilniui aktualiau gal“, – pridūrė ji.

Slidinėjimo centro linkusi neatidaryti ir Jonava, tačiau sprendimą kartu su savivaldybe ketinama priimti antradienį.

„Kol kas linkstame neatidaryti, kadangi tik labai nedaug jonaviečių galės tuo pasinaudoti (...) Rytoj spręsime“, – pirmadienį sakė bendrovės „Jonavos paslaugos“ vadovas Edmundas Mulokas. Jo teigimu, neatidaryti slidinėjimo trasų skatina išlikusi judėjimo kontrolę tarp savivaldybių, draudimas nuomoti inventorių.

„Jeigu inventoriaus nuomoti neleidžia, tada tik labai nedidelė dalis vietos žmonių dalis lieka“, – kalbėjo bendrovės vadovas ir apgailestavo, kad kauniečiams slidinėjimo centras liks nepasiekiamas.

Ignalina svarsto atsidaryti savaitgalį

Lietuvos žiemos sporto centro Ignalinoje direktorius Bronislavas Cicėnas teigė, kad dėl Vyriausybės numatytų apribojimų teks kelias dienas skirti pasiruošimui, tačiau slidinėjimo mėgėjams duris ketinama atverti ateinantį savaitgalį.

„Čia yra labai daug apribojimų – ne taip, kad atsidarei, mašinos raktelį įkišai, užvedei ir viskas. Kokios trys dienos tam tikrai praeis. Savaitgaliui planuojame atsidaryti“, – sakė B.Cicėnas.

Jis taip pat apgailestavo, kad bus leidžiama slidinėti tik gyventojams iš tos savivaldybės, kurioje yra slidinėjimo centras.

„Bet yra problema – judėjimas tarp savivaldybių yra uždraustas. Jeigu Vilniuje klientų netrūks visą laiką, tai rajone, manau, darbo dienomis mes pritrūksime klientų“, – kalbėjo centro vadovas.

„Visuomet atvažiuodavo gretimų savivaldybių gyventojų – iš Visagino, Zarasų, Utenos, tada ir iš Kauno, Vilniaus būdavo. Nežinau, ar užteks mums klientų“, – pridūrė jis.

Jo teigimu, dar vienas trūkumas – draudžiama inventoriaus nuoma, jį centras būtų pasiruošęs ir papildomai dezinfekuoti.

„Jeigu bus leista veikti ne maisto prekių parduotuvėms su atskiru įėjimu, tai būtų gerai, kad ir vienas žmogus vienu metu galėtų užeiti į nuomos punktą ir išsinuomoti tą inventorių“, – svarstė B.Cicėnas.

Plungė mėgėjų lauks antradienį

Šalia Plungės įsikūręs slidinėjimo centras „Mortos kalns“ lankytojus priimti planuoja jau antradienį.

„Pas mus viskas paruošta. Jau turbūt antradienį ketiname atsidaryti“, – BNS sakė trasas valdančios įmonės vadovas Saulius Gramauskas.

Jis taip pat tvirtino, kad judėjimo kontrolė ir Vyriausybės nustatyti ribojimai veiklai šiek tiek trukdys. „Aišku, kad trukdys (...) Neapsimoka, bet o ką darysi? Neturime teisės rinktis“, – teigė įmonės vadovas.

Atsidaryti ketina ir Vilniuje esantis Liepkalnio slidinėjimo centras, šiuo metu ieškantis darbuotojų.

„Tikimės greitu metu atsidaryti, tad skubiai ieškome slidinėjimo trasų operatorių“, – rašoma centro feisbuke.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai