„Legendų“ viršelio herojė Gražina Balandytė: „Gyvenimui esu dėkinga net ir už skausmus, ligas, netektis...“

legendos_web
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-07-19 18:08
Naujame žurnalo „Legendos“ numeryje – pokalbiai su ką tik aštuoniasdešimtmetį atšventusia aktore Gražina Balandyte, garsiausio dievdirbio Liongino Šepkos žmona Danute ir ilgamečiu Lietuvos valstybinio akademinio dramos teatro direktoriumi Pranu Treiniu bei kiti intriguojantys pasakojimai.

Ar žinojote, kad Lietuvos istorijoje buvo karalienė, sugebėjusi neprarasti karūnos, kai mirė jos vyras, nes...ištekėjo už jį soste pakeitusio brolio? Kad kai tarpukaryje Kaune buvo atidarytas ledų fabrikas, iki tol gatvėse karaliavę pardavėjai, siūlę namuose gamintus ledus, buvo apkaltinti nebūtomis nuodėmėmis – neva šių ledų užvalgiusius sušilusius vaikus kur kas dažniau užpuola galybė negalavimų! O pirmas išgyvenęs penketukas – prieš aštuoniasdešimt metų Kanadoje gimusios seserys Dionne – žaisdavo aikštelėje, kurią supo pastatas su specialiais langais, kad norintys galėtų pasižiūrėti į mažyles...

„Aš taip beprotiškai myliu gyvenimą...“

„Net daktarai stebisi, iš kur manyje tiek gyvasties“, – aktoriškai užsikvatojo Gražina Balandytė. Tiesa, juokų buvo maža, kai netrukus po fotosesijos „Legendų“ viršeliui ji atsidūrė ligoninėje, – tiek susijaudinimo būta, tiek atsakomybės savo aktorystės karūną iškilmingai išlaikyti ant aukštai iškeltos galvos. Ir tiek noro dar bent akimirką pabūti scenoje. Retas žino, jog tuo metu, kai galėjo būti jos aukso amžius kine, aktorė varstė gydytojų kabinetų duris. Sudužusios meilės šukės itin smarkiai smogė sveikatai ir atėmė galimybę įamžinti įsimintinus vaidmenis kino juostose. „Aš faktiškai septyneriems metams iškritau iš gyvenimo – pačioje jaunystėje, pačiame kūrybingiausiame laikotarpyje“, – su liūdesiu balse ištarė.

Ryškiausi aktorės, sukūrusios per aštuoniasdešimt vaidmenų dramos teatruose, kelias dešimtis personažų kine ir televizijoje, gyvenimo momentai – naujame „Legendų“ numeryje.

Žurnalas "Legendos"
Žurnalas "Legendos"

„Žinojau, kad tu ateisi“

Garsiausiu XX amžiaus dievdirbiu vadinamas Lionginas ŠEPKA brandžiame amžiuje į savo varganą trobelę ir sugrubusią širdį įsileido meilę. „Lionginas mylėjo mane, ir aš jį mylėjau. Mūsų gyvenimas normaliems žmonėms, jei būtų galėję jį stebėti tarsi per stiklą, būtų atrodęs nenormalus, nes buvo kaip žaidimas. Tačiau mums viskas būdavo malonu“, – sakė penkiolika metų drauge su juo praleidusi žurnalistė Danutė DIGRIENĖ.

Žurnalas „Legendos“
Žurnalas „Legendos“

Moteris, kuriai viskas buvo įmanoma

Jeigu Jadvyga TŪBELIENĖ būtų gimusi keliais šimtmečiais anksčiau kur nors Vakarų Europoje, apie ją tikriausiai jau būtų prirašyta nuotykinių romanų ir sukurta istorinių filmų. Premjero Juozo Tūbelio žmona ir prezidento Antano Smetonos svainė labai prisidėjo ne tik prie Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo, bet ir prie viso tarpukario šalies politinio gyvenimo. „Vaikystės istorijos apie tai, kaip močiutė svarbų valstybinį dokumentą vežė per sieną paslėpusi bate, atrodė tarsi pasakos, – „Legendoms“ prisipažino vienintelis Tūbelių palikuonis Peteris Kuhlmannas. – Tik vėliau supratau, kokia nepaprasta ji buvo.“

Žurnalas „Legendos“
Žurnalas „Legendos“

Romanas su teatru

Ilgamečiui Lietuvos valstybinio akademinio dramos teatro vadovui Pranui TREINIUI kalbėti apie teatrą – didžiulis malonumas. Ir ne leidžiantis į svarstymus apie jo svarbą anuomet, o pasakojant apie kasdienes gyvenimo išdaigas: susidūrimus su visagaliais valdžios atstovais ar emocingais, velnių priėdusiais aktoriais. „Kai atėjau į teatrą, manyje, kaip klapčiuke, buvo gyvi Dešimt Dievo įsakymų. Ir man teatre atrodė: siaubas, kaip taip gali būti? Įsimylėjau, pamečiau, vėl...“ – buvęs direktorius prisiminė to meto scenos žvaigždžių meilės nuotykius.

Žurnalas „Legendos“
Žurnalas „Legendos“

Karalius ir jo legenda

Tarp ištikimų rokenrolo karaliaus Elvio PRESLEY gerbėjų ne vienas yra įsitikinęs, jog tragiška jo mirtis prieš 40 metų tebuvo kruopščiai surežisuotas spektaklis, į karstą paguldyta vaškinė lėlė, o jų dievaitis, kuriam tiesiog įgriso nuolatos būti visuotinio dėmesio centre, nugyveno (gal ir tebegyvena) ramų gyvenimą kur nors pasaulio pakrašty. Ir tai – taip pat neatsiejama Presley legendos dalis.

Žurnalas "Legendos"
Žurnalas "Legendos"

Linkėjimai nuo Dianos

Princesė DIANA daug dėmesio skyrė tam, kad atrodytų karališkai: kasdien ji kviesdavo plaukų stilistą tvarkyti šukuosenos. Kai kartą buvo paklausta, kodėl tam skiria tiek dėmesio, ji atsakė, jog žmonėms reikia...princesės. Tad neveltui mados ekspertų ji vadinama stiliaus ikona ir statoma į vieną gretą su Brigitte Bardot ar Jacquelline Kennedy, ir net lenkia jas: nė viena XX amžiaus moteris nebuvo taip dažnai rodoma per TV ir minima spaudoje kaip Velso princesė ir nė vienos tualetai nesulaukė tiek dėmesio.

Žurnalas „Legendos“
Žurnalas „Legendos“

Ieškant Eldorado

Kas sieja prieš keletą metų greta Anykščių atsiradusią naują traukos vietą – BURBIŠKIO dvarą – su Prezidentūra Vilniuje ir Baltaisiais rūmais Vašingtone? Ir šiame dvare galima pasigrožėti valstybių vadovų rezidencijas puošiančiomis interjero detalėmis: Burbiškyje stovi tokios pat baltų koklių krosnys, kaip ir Vilniuje, o vieno iš kambarių sienas puošia panoraminis tapetas, kuris atkeliavo iš tos pačios garsios manufaktūros Prancūzijoje, kaip ir antikvarinis atvaizdas, kurį regi Baltųjų rūmų svečiai.

Žurnalas „Legendos“
Žurnalas „Legendos“

Žurnalas „Legendos" nr. 3(30)

Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's millions of monthly readers. Title: Žurnalas „Legendos" nr. 3(30), Author: Žurnalas „Žmonės", Name: Žurnalas „Legendos" nr.

Naujausi straipsniai