Legendinis krepšininkas Modestas Paulauskas – apie studijas, krepšinį ir universiteto misiją

Modestas Paulauskas / Organizatorių nuotr.
Modestas Paulauskas / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-10-10 09:38
AA

Šį penktadienį Lietuvos sporto universiteto 85 metų sukakties šventėje bus gražių akcentų, o vienas svarbiausių – Universiteto garbės daktaro Modesto Paulausko inauguracija. Vienas žinomiausių LSU alumnų ir šalies sportininkų su jauduliu laukia iškilmingos ceremonijos ir džiaugiasi kiekviena galimybe vėl grįžti į  Universitetą.

„Šį universitetą baigė net keturi Paulauskai. Čia mokėsi mano brolis Emanuelis, sūnūs Nerijus ir Modestas, o aš čia studijas baigiau 1971 metais. Jos buvo nelengvos, tačiau visada jaučiau palaikymą. Tuomečiame institute sutikau išskirtinius dėstytojus – Jadvygą Tiknienę, Valeriją Stakionienę, Jurgį Palaimą. Didžiuojuosi, kad mano diplominio darbo vadovas buvo krepšinio legenda Stanislovas Stonkus. Tiesa, iš pradžių studijuoti pradėjau tuomečiame Kauno politechnikos institute, tačiau į Kūno kultūros institutą pakvietė būtent S. Stonkus“, – prisimena M. Paulauskas.

Nors legendinio krepšininko sportinis gyvenimas buvo intensyvus, jis atstovavo Sovietų Sąjungos rinktinei ir Kauno „Žalgiriui“, tačiau rasdavo laiko ir studentų krepšiniui. M. Paulauskas prisimena, kad S. Stonkus net ir po studijų paprašė dar vienus metus atstovauti Kūno kultūros instituto komandai.

Modestas Paulauskas studijas tuomečiame institute prisimena, kaip vieną gražiausių gyvenimo laikotarpių, todėl ir dabar jis ne tik aktyviai domisi Universiteto veikla, bet ir stengiasi jam padėti. „Žinau, kad kelis universitetus norėjo sujungti, labai gaila, kad tai būtų palietę ir mano Alma Mater. Aktyviai dalyvavau visuose renginiuose, diskutavau su politikais, jog ši unikali aukštoji mokykla išliktų. Jos sunaikinimas padarytų neįsivaizduojamą žalą šalies sportui“,– įsitikinęs legendinis krepšininkas.

74 metų M. Paulauskas šypteli paklausus, ar dar paima krepšinio kamuolį į rankas. „Dažniausiai tenka pasirašyti ant krepšinio kamuolių arba paduoti jį, kai treniruojasi sūnus Modestas. Jis po studijų Lietuvos sporto universitete sėkmingai įsitvirtino vienoje iš Latvijos aukščiausios lygos komandų ir neslepia ambicijų siekti dar daugiau“, – pasakojo M. Paulauskas.

LSU alumnas įsitikinęs, kad ir Universitetas pasieks savo užsibrėžtų tikslų, nes aiškiai žino, ko siekia, o jo išskirtinumas ir reikalingumas – neabejotinas.

LSU Garbės daktaras, alumnas, šalies krepšinio legenda M. Paulauskas – 1972 m. Miuncheno olimpinių žaidynių čempionas, dukart pasaulio ir keturiskart Europos čempionas, nusipelnęs sporto meistras, ilgai ir sėkmingai atstovavęs šalies krepšinio rinktinei bei Kauno „Žalgirio“ komandai. Septynis kartus buvo pripažintas geriausiu Lietuvos metų sportininku. Jis – Lietuvos didžiojo kunigaikščio ordino Komandoro kryžiaus kavalierius.

Aktyviai sportuodamas ir varžydamasis aukščiausio lygio varžybose M. Paulauskas gebėjo derinti studijas tuomečiame Lietuvos kūno kultūros institute (dabar – LSU) ir sėkmingai jas baigė. 1971 m. įgijęs kūno kultūros dėstytojo kvalifikaciją daugiau du dešimtmečius žinias ir sportinius įgūdžius perteikė Kauno technologijos universiteto studentams, buvo Kūno kultūros katedros docentas.

M. Paulauskas sėkmingai treniravo įvairaus amžiaus ir meistriškumo komandas: buvusios SSRS rinktines, Lietuvos rinktines ir Kauno „Žalgirio“ komandą, šalies regionų krepšinio komandas.

Savo pedagoginės veiklos metais M. Paulauskas nuolat bendradarbiavo su LSU dėstytojais ir mokslininkais, skaitė paskaitas, vedė seminarus, dalydamasis treniruočių ir varžybine patirtimi, vadovavo studentų praktikai. Dabar talkina rengiant sporto edukologijos magistrus.