Legendinis italas Toto Cutugno sužavėjo Kauno publiką, o atsisveikino dainuodamas „Tris milijonus“

Toto Cutugno / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-12-20 22:15
Kauno „Žalgirio“ arenoje savo muzikinės karjeros 40-mečiui skirtą koncertą pristatęs legendinis Italijos atlikėjas Toto Cutugno (73) publiką pavergė ne tik gerbėjų mintinai žinomais tekstais bei melodijomis, bet ir nuoširdumu, paprastumu, elegancija.

Į savąjį koncertinio turo „The Best Tour“.pasirodymą nė akimirkos nevėlavęs atlikėjas, taip pademonstravęs pagarbą susirinkusiems į jo muzikos vakarą, nuo pirmos dainos su gerbėjais užmezgė betarpišką dialogą, besitęsusį viso renginio metu.

Ir nors publikos pavienius atsakymus buvo sudėtinga išgirsti, Toto Cutugno jos mintis suprasdavo iš šūksnių, aplodismentų ar juoko.

Bene daugiausiai juoko gerbėjams sukėlė vakaro žvaigždės pasvarstymai lietuviškų atlyginimų klausimais. Pasiteiravęs, ar Lietuvoje uždirbama tiek pat mažai, kiek Italijoje (pastarojoje šalyje vidutinis atlyginimas siekia 1400 eurų – aut. past.) atlikėjas, arenoje nuskambėjus vieningam juokui, sulaukė ir itin daug aplodismentų,

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Jų netrūko ir tuomet, kai Toto Cutugno garsiai išsakė savo mintis apie Kauną ir sakė, jog šis miestas yra vienas jo mėgstamiausių.

„Na, pirmoje vietoje man yra Kaunas, o paskui – Venecija. Po to – visa kita“, – su šypsena sakė prieš kelis metus Lietuvoje viešėjęs dainininkas.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Toto Cutugno su publika bendravo po kiekvienos dainos ir papasakojo apie savo karjeros pradžią, kūrybą, kolegas, tėvus, „Euroviziją“, San Remo festivalį, kur su daina „Solo Noi“ užėmė pirmąją vietą.

Kad publikai būtų tikrai aišku, kas sakoma itališkai, visi koncerto kaltininko pasisakymai vertėjos buvo išversti lietuviškai.

Jis tvirtino parašęs šimtus dainų ir beveik visos jos skirtos moterims. Sudainavęs vieną iš jų svečias pademonstravo subtilias lietuvių kalbos žinias – net kelis kartus skirtingai sukirčiavo frazę „Mano moteris“.

Įpusėjus koncertui į sceną pasveikinti Toto Cutugno leista užlipti būreliui gerbėjų, atsinešusių gėlių. Labiausiai dainininką nustebino sutapimas – jį pasveikinti atėjo mergaitė, vardu Olga. Toks buvo ir garsiojo italo mamos vardas – jis apie tai susirinkusiems jau buvo pasakojęs.

O didžiausia staigmena publikos laukė koncerto pabaigoje – atsisveikindamas legendinis atlikėjas lietuviškai uždainavo Marijono „Trijų milijonų“ priedainį.

Toto gerbėjai ne kartą patyrė, kad atlikėjas turi raktą į jų širdis – viešėdamas Lietuvoje jis vis uždainuoja „Tris milijonus“. Jūsų dėmesiui – įrašas iš 2013-ųjų koncerto:

Tarp ištikimų Toto Cutugno gerbėjų – ir dainininkas, italų kalbos mokytojas Mindaugas Mickevičius-Mino, į koncertą atvykęs su mama Jūrate.

„Mano repertuare daugiausiai yra būtent Toto Cutugno dainų. „Il tempo se ne va“, „Serenade“, „I’italiano“, „Soli“ – šiuos kūrinius žino daugelis“, – sakė Mino.

Jo teigimu, tam, kad studijuojantiems italų kalbą būtų lengviau įsiminti žodžius, jis į pagalbą taip pat pasitelkia visam pasaulyje gerai žinomas Toto Cutugno dainas.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai