Legendinis Chuckas Norrisas įsisuko į teismų virtinę

Chuckas Norrisas / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-12 08:36
Kad ir koks kietas herojus būtum ekrane, kovojant už save realiame gyvenime tenka imtis ir kitų priemonių. Veiksmo filmų aktorius ir kovos menų ekspertas Chuckas NORRISAS (77) varsto teismų duris. Ir mažiausiai dėl kelių priežasčių.

Visų pirma dėl žmonos. Kai Gena Norris (55) nutarė išsitirti dėl reumatoidinio artrito atliekant magnetinio rezonanso tomografiją, nė nenutuokė, kad šis noras turės didelę įtaką jos sveikatai. Moteris, prieš penkerius metus šiuo tyrimo metodu pasinaudojusi tris kartus per aštuonias dienas, teigia, kad prieš procedūras suleistos injekcijos, kurių sudėtyje yra specialios medžiagos – gadolinio, naudojamo siekiant skenogramos tikslumo ir vaizdo aiškumo (jis apšviečia atitinkamus organus, kraujagysles ar audinius), – sukėlė jai didžiulių sveikatos problemų. Gena tvirtina, kad po tyrimo jautė nuolatinį silpnumą, nuovargį, skausmą, vienu metu manė, kad „gali mirti“, o dabar skundžiasi inkstų problemomis ir gydymui jau išleido du milijonus JAV dolerių. Pasijutusi prastai, moteris kreipėsi į medikus, bet šie negalavimų priežasties nustatyti negalėjo. Tyrimo ėmusis pati, ji internete aptiko simptomų, būdingų apsinuodijus gadoliniu, sąrašą...

Gaila, bet bylinėjimasis yra vienintelis būdas, kurio galime imtis, norėdami priversti farmacijos kompanijas prisiimti atsakomybę už grėsmę žmonių gyvybėms.

„Gydytojai prieš procedūrą užtikrino, kad ji visiškai saugi, – reikės tik gerti vandens, ir gadolinis iš organizmo pasišalins per kelias valandas. Deja, nutiko kitaip“, – prisimena Gena. Pora kreipėsi į privačią kliniką ir ši patvirtino apsinuodijimą sunkiuoju metalu.

Aktorius į teismą padavė 11 gadolinį gaminančių farmacijos kompanijų, jas kaltina esant atsakingas už „žmonos apnuodijimą“. „Gaila, bet bylinėjimasis yra vienintelis būdas, kurio galime imtis, norėdami priversti farmacijos kompanijas prisiimti atsakomybę už grėsmę žmonių gyvybėms. Jos nepripažįsta, kad esama ryšio tarp gadolinio ir nepageidaujamo šalutinio poveikio, nors yra neginčijamų įrodymų, kad šis sunkusis metalas organizme išlieka metų metus“, – pasakoja Gena. JAV Maisto ir vaistų tarnyba pranešė neradusi įrodymų, kad gadolinis žalingas organizmui, tačiau Europos vaistų agentūra jau rekomendavo apriboti tam tikrų gadolinio rūšių naudojimą magnetinio rezonanso tomografijoms.

„Scanpix“/AP nuotr.
„Scanpix“/AP nuotr.

Antroji susidūrimo su teisėsauga priežastis – finansiniai nesutarimai su JAV televizijos kompanijomis CBS ir „Sony Pictures Television“. Veiksmo filmų žvaigždė padavė 30 milijonų JAV dolerių ieškinį prieš šias kompanijas dėl sutarties pažeidimo. Norrisas teigia, kad pasigedo pajamų už „Volkerį, Teksaso reindžerį“ – populiarų serialą, kuriame vaidino. Skunde rašoma, kad „dėl aktoriaus teigiamo įvaizdžio ir šlovės tada, kai serialas 1993 metais buvo pradėtas rodyti, CBS jam buvo žadėjusi mokėti 23 procentus nuo pelno, gauto už „Volkerio, Teksaso reindžerio“ serijas“. Aktorius teigia, jog jam nebuvo sumokėta todėl, kad CBS ir „Sony“ tikslingai stengėsi to išvengti. „Volkeris, Teksaso reindžeris“ visada buvo pelningas ir populiarus serialas, iki šios dienos uždirbęs daugiau kaip 692 milijonus JAV dolerių. Vis dėlto, mūsų žiniomis, technologijoms tobulėjant, atsakovams mažiau rūpėjo siūlyti serialą televizijoms ir DVD žiūrovams, o labiau reklamuoti užsakomosios vaizdo programos paslaugas – kai kurias jų CBS ir „Sony“ kompanijos valdo pačios“, – tvirtina aktoriaus teisininkas. Chuckas Norrisas reindžerį Volkerį vaidino aštuonis sezonus, nuo 1993-iųjų iki 2001-ųjų serialas buvo rodomas 100 valstybių.

Kol advokatai tvarko teisinius reikalus, Norrisas rūpinasi žmona. Žiniasklaidai aktorius yra sakęs, kad dėl jos ligos atsisakė karjeros: „Mano gyvenimas sukasi vien apie ją, noriu, kad ji gyventų.“ Holivudo žvaigždė ir oro pajėgų veteranas su dabartine žmona, buvusiu modeliu, augina dvynius – šešiolikmečius Dakotą Alaną ir Danilee Kelly.

Naujausi straipsniai