Legendinis aktorius Rimgaudas Karvelis atgulė Antakalnio kapinėse

Rimgaudo Karvelio laidotuvės/ Irmanto Gelūno „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-08-22 15:21
Pirmadienio vakarą Lietuvą apskriejo liūdna žinia. Eidamas 87-uosius metus mirė dešimtis vaidmenų kine ir teatre sukūręs aktorius Rimgaudas Karvelis. Nuo 1965-ųjų aktorius dirbo Vilniaus Jaunimo teatre, prieš tai – Klaipėdos dramos ir tuometinio Kapsuko teatruose.

Ketvirtadienį sostinės Šv. Kazimiero bažnyčioje už aktorių buvo aukojamos mišios. Po pietų R. Karvelis palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje. Atsisvekinti su aktoriumi atvyko šeimos nariai, kolegos: aktorės Kristina Kazlauskaitė, Gražina Baikštytė, Janina Matikonytė, operatorius Algimantas Mikutėnas, televizijos laidų vedėja Aistė Stonytė, aktorius Kostas Smoriginas ir daugelis kitų. 

Primename, kad iki 1982-ųjų R. Karvelis vadovavo meninei agitacinei brigadai „Šiupinys“. Sukūrė charakterinių, daugiausia komedinių vaidmenų teatre, kino ir televizijos filmuose. Aktorius vaidino legendiniuose filmuose „Herkus Mantas“, „Tadas Blinda“ ir LRT seriale „Giminės“ bei jo tęsinyje „Atžalos“. 2012-aisiais R. Karvelis buvo apdovanotas auksiniu scenos kryžiumi už viso gyvenimo nuopelnus.

Laidovių akimirkos:

Naujausi straipsniai