Legendinės grupės „XXL“ lyderiui teko melžti karvę: „Nesu buvęs kaime“

Genadijus Narbutas-Giesha / TV archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-19 13:00
Buvęs grupės „XXL“ lyderis, dabar grupės „Golden Age“ prodiuseris Genadijus Narbutas-Giesha įsitikinęs, kad jis gerai jaučiasi tik mieste ir į kaimą jam visai ne pakeliui. Tiesa, apie kaimo gyvenimą Giesha žino nedaug. Labai sunku patikėti, bet jis nėra nė karto buvęs kaime... Neįsivaizduoja, kaip ten visi gyvena.

„Lietuvos kaime nesu buvęs, nežinau, nuo kada tas kaimas prasideda“, – atvirai prisipažįsta Genadijus. Jis mano, jog kaime visi keliasi 5 ryto. Kasa bulves, kad turėtų ką valgyti pusryčiams. Ir eina dirbti – plauti karvių... „Kaip mašiną plauni, taip ir karvę plauni. Aš manau, kad karves, arklius turėtų kažkas valyti, patys neapsiplaus“, – „žiniomis“ apie kaimą dalijosi Giesha.

Genadijus drauge su dar dviem miestiečiais šį vakarą gins miesto komandos garbę žaidime „Miestas ar kaimas“. Kaip jam seksis priimti kaimo iššūkį ir pamelžti karvę? Pamatysite jau šį vakarą.

Miesto komandoje kovos ir Arminas Lydeka – protokolo ir etiketo žinovas. Arminas – tikras miestietis, gyvenantis pačioje Vilniaus širdyje ir kaimo kasdienybė jo nevilioja. „Nenoriu apgaudinėti, noriu būti nuoširdus prieš jus, prieš žiūrovus, kad maloniai, komfortabiliai aš nesijausčiau, jei reikėtų 6 valandą keltis ir tuos gyvuliukus šert, ir karvytes melžt, ir žemę art. Aš manau, kad tokia veikla, tokia sistema kasdien, nėra subalansuota man“, – įsitikinęs Arminas Lydeka.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Vienintelė miesto komandos dama apie kaimą kiek geresnės nuomonės. Gabija Skučaitė – Socialinių mokslų kolegijos direktorė. Elegantiška miesto moteris, kuri įsitikinusi, jog ne vien mieste galime sutikti išsilavinusių ir šviesių žmonių. „Argi mieste nebūna kažkokio nekultūringo elgesio? Argi mes būtinai galvojam, kad tik kaime žmonės geria, smūgiuoja? Manau, kad mes per daug bandom atskirti ir fragmentuoti gyvenimą“. Ir vištų pulkelis Gabijos kieme tikrai nenumirtų iš bado – žinotų, kuo lesinti, ir su nostalgija prisimena, kai eidavo ieškoti kiaušinių į vištidę.

Kaimo garbę šį kartą laidoje „Miestas ar kaimas“ gins Joniškėlio komanda. Žymiausia jo atstovė – žolininkė Adelė. Moteris, niekada neieškanti žodžio kišenėje, iškart paaiškina, kuo skiriasi kaimo ir miesto žmonės. „Miestietis yra runkelis, o kaimietis yra pinavija“, – šypsosi Adelė. Humoro jausmo nestokojanti moteris ne kartą buvo kaimą iškeitusi į miestą, tačiau pagaliau apsisprendusi ji triukšmingoms miesto gatvėms pasakė „ne“.

Aš į darbą, jeigu oriai, tai einu 5 minutes, o jeigu skubu, tai 3, teigia kaimo seniūnas.

Joniškėlio seniūnas Sigitas Ilgutis, nors kaime ir daug darbų, vis tiek mato daug daugiau pliusų nei minusų. Pasak jo, čia žmonės žino vieni kitų bėdas ir visada pasiruošę padėti. Kam gyventi dideliame mieste, jei per skubėjimą ir vargus nebespėji aplankyti savo draugų ir artimųjų? „Aš į darbą, jeigu oriai, tai einu 5 minutes, o jeigu skubu, tai 3“, – vieną iš daugelio kaimo pliusų įvardija seniūnas.

Nors kalbama, kad visi kaimai tuštėja, iš šio miestelio jaunimas nenori bėgti. Štai moksleivis Kasparas Mackevičius labiausiai vertina kaimo ramybę ir sako, kad mieste jam būtų per daug triukšmo.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai