Ledo spektaklyje „Klasiokai“ publika išvydo ir mylimą Lietuvos čiuožėjų porą

Ledo šou „Klasiokai“ / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-12-13 21:10
Keturi tūkstančiai žiūrovų – tiek dailiojo čiuožimo gerbėjų nusprendė praleisti sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje, kur pirmą kartą pristatytas Europos ir pasaulio čempiono, Olimpinių žaidynių prizininko Ilja Averbucho prodiusuoto ledo šou „Klasiokai“.

Jame pasirodo visas čiuožimo ant ledo žvaigždynas: olimpinis ir daugkartinis pasaulio bei Europos čempionas Aleksejus Jagudinas, olimpiniai, pasaulio ir Europos čempionai Tatjana Totmianina ir Maksimas Marininas, pasaulio ir Europos čempionai Marija Petrova ir Aleksejus Tichonovas, pasaulio čempionai Albena Denkova ir Maksimas Staviskis, pasaulio profesionalų čempionai Jelena Leonova ir Andrejus Chvalko, pasaulio akrobatinio čiuožimo čempionai Vladimiras Besedinas ir Aleksejus Poliščiukas, Rusijos čempionas Jevgenijus Kuznecovas, mylimiausia Lietuvos čiuožėjų ant ledo pora – Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas ir kiti.

Nors „Klasiokai“ gyvuoja jau ne vienerius metus, Lietuvoje rodomas pasirodymas yra kiek kitoks – į šou programą įtraukti mažiausi mūsų šalies dailiojo čiuožimo meistrai, margaspalvius sceninius drabužius trims vakarams iškeičiantys į tai, ką įprastai vilki darbo dienomis – uniformas. Čiuožėjų karjerą pradedantys vaikai, kaip ir kiti ledo spektaklio aktoriai, renginio dieną repetavo kelias valandas. Pasirodymui reikalingas ledas Kauno „Žalgirio“ arenoje pradėtas lieti šeštadienį. 

Trylika metų Lietuvoje „Liepsnojančio ledo“ šou rengę mūsų šalies čiuožėjai P.Vanagas ir M.Drobiazko šįmet nusprendė publiką palepinti kitokiu reginiu. Jie ne kartą yra čiuožę I.Averbucho šou, todėl yra įsitikinę, jog dailiojo čiuožimo gerbėjams spektaklis labai patiks. 

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

„Jis skiriasi nuo to, ką publika buvo įpratusi matyti „Liepsnojančiame lede“. „Klasiokuose“ nereikia pasakotojo. Ant ledo kuriama istorija yra labai aiški, o siužetai tarpusavyje susiję“, – patikino P.Vanagas. 

Pirmojoje pustrečios valandos trunkančio šou dalyje visi dalyviai atliko po vieną numerį. Ji surengta tokiu pat principu kaip ir buvo organizuojamas „Liepsnojantis ledas“. Renginį vedė ir čiuožėjus pristatė pats I.Averbuchas.

„Kuo „Klasiokai“ skiriasi nuo „Liepsnojančio ledo“? Na, pirmiausia, šou, kuris šįmet atvyko į Lietuvą, prodiusuojame ne mes!“, - juokdamasis Žmonės.lt portalui sakė P.Vanagas.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

I.Averbuchas, rusiškai pasakodamas apie tai, ką išvys publika ir kokia spektaklio idėja, pridūrė, jog tiems, kurie nieko nesuprato, žinoti reikia vieną – taip rengėjai sako „ačiū“.

Į šou suvažiavo čiuožėjai, kurie kelias dienas prieš tai ar net renginio Kaune dieną kovojo svarbiose varžybose bei iškovojo medalius.

„Pirmasis turo pasirodymas visada sunkus. Mes patys su Margarita prieš dvi dienas čiuožėme už poliarinio rato“, - sakė P. Vanagas.

Galbūt todėl ne vienam Lietuvoje viešėjusiam olimpiečiui „Žalgirio“ arenos ledas pasirodė per slidus – tik keletas sportininkų, darydami sudėtingus triukus, sugebėjo išsilaikyti ant ledo nenukritę.

Kiek geriau sekėsi antrojoje šou dalyje, kur pristatytas „Klasiokų“ siužetas. Kelis kartus aprangą ir įvaizdį pakeitęs P. Vanagas pabuvo ir įsimylėjusiu dailininku, ir ilgaplaukiu hipiu.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Per beveik valandą trukusį spektaklį skambėjo tiek rusiška, tiek angliška muzika. Norint sustiprinti rusų mokyklos įvaizdį naudotas pionieriaus kaklaraištis bei kita sovietinė atributika.

„Visą vakarą olimpiečius ant ledo keitė... kiti olimpiečiai. Tikėkimės, naujas dailiojo čiuožimo šou formatas jums patiks“, - publikai sakė I.Averbuchas.

Naujausias I.Averbucho, vieno geriausių pasaulyje ledo šou kūrėjų, spektaklis ant ledo „Klasiokai“ – istorijos žmonių, kurie kažkada mokėsi vienoje klasėje ir po daugelio metų vėl susitiko. Choreografijos pagalba jie pasakoja apie tai, kas jiems nutiko per tą laiką: kuo jie tapo ir ko pasiekė gyvenime.

Gruodžio 14 d. ledo šou užsuks į Vilnių, o gruodžio 15 d. reginiu galės mėgautis klaipėdiečiai.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai