Ledinio vandens virusas plinta: fotografai Tomas ir Lukas meta iššūkį Gediminui Žilinskui

Tomas Adomavičius ir Lukas Gricius / Stop kadras
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-08-19 17:47
Pastarąsias savaites internete plinta vaizdo įrašai, kuriose užfiksuoti žmonės, pilantys sau ant galvos ledinio vandens kibirą: tokiu originaliu būdu renkami pinigai organizacijai, ieškančiai vaisto nuo šoninės amiotrofinės sklerozės. Šiai akcijai neatsispyrė ryškiausios pasaulio garsenybės, ji pamažu plinta ir tarp lietuvių.

Vadinamosios „Ice Bucket Challenge“ akcijos taisyklės yra tokios: per 24 valandas, kai tau yra metamas šis iššūkis, privalai nusifilmuoti ir paviešinti, kaip ant galvos yra pilamas ledinis vanduo arba ledukų pilnas kibiras. Tada iššūkį įvykdęs žmogus meta iššūkį kitiems. Jo neįvykdęs žmogus turi paaukoti organizacijai pinigų.

Šį iššūkį jau priėmė tokios pramogų pasaulio žvaigždės kaip Jennifer Lopez, Oprah Winfrey, Selena Gomez, Demi Lovato, Justinas Bieberis, Gwen Stefani, Taylor Swift, Hilary Duff ir kt.

Iššūkiui neatsispyrė ir lietuviai: Žmonės.lt primena, kad prieš kelias dienas buvęs Kauno „Žalgirio“ žaidėjas Justinas Dentmonas iššūkį metė krepšininkui Martynui Pociui, kuris priėmė iššūkį ir estafetę perdavė Donatui Motiejūnui.

Iššūkiui neatsispyrė ir fotografai Tomas Adomavičius bei Lukas Gricius (Tomas&Lukas), kurie užsipylė po ledinio vandens kibirą ant galvos ir iššūkį perdavė savo fotografijos mokytojams: Gediminui Žilinskui, Tadui Černiauskui ir Oksanai Točickajai.

Paklausti, kodėl ryžosi priimti šį iššūkį, vaikinai neabejojo, kad šaunias idėjas reikia palaikyti: „Smagu prisijungti prie socialinių projektų!“

Tiesa, šios akcijos taisyklės nėra visiškai išbaigtos ir nėra bendro sutarimo, kada ir kiek pinigų aukoti. Štai pirmuoju variantu iššūkį priėmęs žmogus organizacijai paaukoja 10 JAV dolerių, o iššūkio neįvykdęs aukoja 100 JAV dolerių.

O kitu atveju 100 JAV dolerių aukoja tik tas, kuris atsisako iššūkio, o jį įvykdęs žmogus neaukoja nieko – šis variantas sulaukė kritikos, mat tokiu atveju ledinės maudynės tampa ne kilniu poelgiu, o išsisukimu nuo aukos. Vis tik garsenybės, norėdamos išvengti kritikos, noriai priima tiek iššūkį, tiek aukoja pinigus, o kai kurios – net ir gerokai daugiau nei 100 JAV dolerių.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai