Ledinio vandens iššūkį priėmęs Leonardo DiCaprio paaukojo 100 tūkst. JAV dolerių

Leonardo DiCaprio priėmė ledinio vandens iššūkį / Žmonės.lt montažas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-08-26 17:06
Holivudo žvaigždė Leonardo DiCaprio (39 m.) priėmė Davido Beckhamo jam mestą ledinio vandens iššūkį ir dar paaukojo įspūdingą pinigų sumą.

Patikimi šaltiniai iš aktoriaus aplinkos portalui JustJared.com patvirtino, kad Leonardo DiCaprio ne tik apsipylė lediniu vandeniu, bet dar ir paaukojo 100 tūkst. JAV dolerių organizacijai, ieškančiai vaisto nuo šoninės amiotrofinės sklerozės (ALS)!

Vadinamoji akcija „Ice Bucket Challenge“ – tai originalus būdas rinkti pinigus organizacijai, ieškančiai vaisto nuo šios ypač sunkios ir gana retos ligos. Tai progresuojanti dalies nervų sistemos, atsakingos už valingus judesius, liga – ilgainiui šoninė amiotrofinė sklerozė sutrikdo gebėjimą kontroliuoti raumenis, kurie užtikrina judėjimą, kalbėjimą, valgymą, kvėpavimą.

Šios akcijos taisyklės nėra visiškai išbaigtos ir nėra bendro sutarimo, kada ir kiek pinigų aukoti. Štai pirmuoju variantu iššūkį priėmęs žmogus organizacijai paaukoja 10 JAV dolerių, o iššūkio neįvykdęs aukoja 100 JAV dolerių. O kitu atveju 100 JAV dolerių aukoja tik tas, kuris atsisako iššūkio, o jį įvykdęs žmogus neaukoja nieko – šis variantas sulaukė kritikos, mat tokiu atveju ledinės maudynės tampa ne kilniu poelgiu, o išsisukimu nuo aukos. Vis tik garsenybės, norėdamos išvengti kritikos, noriai priima tiek iššūkį, tiek aukoja pinigus.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai