Laura Mizgirytė-Latour: paskutinis žiemos pasispardymas

Gatvės stilius; K.Bazan, A.Chung / Vida Press nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2017-02-19 11:03
Mados mėnuo oficialiai prasideda Niujorke vasarį. Rūpi ateinančios žiemos tendencijos? Dabar svarbiau atlaikyti vasarį, perbristi pavasario pliurzą ir kuo greičiau pamiršti žiemą. Stilingai, žinoma. Ir jei yra vieta po saule, kuri išmano kaip atrodyti stilingai per pačius nedėkingiausius orus, tai – Niujorkas.

Niujorkas, su savo pusnimis ir sniego audromis, vėjais, šlapdribomis ir kitais atšiauriais oro scenarijais, kai vienintelis pageidavimas būtų ne braidyti pažliugusiomis gatvėmis, o kėpsoti priešais teliką, apsikabinus arbatos puodą, nė kiek netraumuoja mados savaitės lankytojų: įsisupę į milžiniškas, antklodes primenančias dygsniuotas striukes, ilgus paltus, parkas ir blyksintys karinga raudona spalva, jie narsiai brido per speigus. Nesvarbu, ką diktuotų podiumas, – gatvė žino geriau, nes viską išbando, praktiškai pritaiko ir atrenka tai, kas tinkamiausia.

Niujorko madingiausi žiemą renkasi štai ką.

Dygsniuotąsias

Praktiška, niekada į mados aukštumas netaikiusi šilta dygsniuota striukė pastaruosius sezonus tapo svarbiausiu ir stilingiausiu žiemos drabužiu. Su sąlyga, jei ji milžiniška (kas yra tiesiog tobula – gali po ja susivilkti tiek, kiek reikia). Ką su ja derinti? Viską – nuo kostiumo iki džinsų ir plevėsuojančios vasarinės suknelės. Matuokitės bent trimis dydžiais didesnę (apie komfortą tarsi susisukus į antklodę, manau, neverta ir kalbėti).

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Raudoną

Aitri, ryški „matyk mane“ raudona – sezono spalvų karalienė. Tiesa, spalvų apskritai netrūksta (laimei), tačiau raudona – drąsiausioms. Draugauja su visomis spalvomis, bet pirmenybę teikia kitų karalienių – juodos, baltos ir pilkos – kompanijai.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Ilgą paltą

Abejojančios dėl dygsniuotos striukės rinkosi neutralių žiemos spalvų ilgą, beveik iki kulkšnių paltą iš klasikinių audinių: tvido, langų, buklė. Gatvinės tokį paltą derina ir su aukštakulniais, ir su sportbačiais (kurie, be to, kad patogūs, sukuria fainą, įžūlų, garantuotai gatvinį kontrastą).

Stay warm, #NYC ❄️ #NYFW | ????: @jeffthibodeauco

A post shared by NYFW (@nyfw) on

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Miestietišką kamufliažą

Drauge su dominuojančia vėliavine raudona, Niujorko mados savaitės gatvė atrodė tarsi miestietiška karo zona su kamufliažiniais raštais, parkomis, kerziniais batais, chaki ir alyvuogių atspalviais. Nuo išties atsidavusių šio stiliaus garbėjų iki elegantiškai suderinusių vieną elementą – kariškas kamufliažas yra vienas iš gatvės stiliaus lyderių.

Urban camouflage: Irene Kim @ireneisgood in a camouflage jacket covered in decals. Photo by @gastrochic #NYFW

A post shared by New York Times Fashion (@nytimesfashion) on

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Spalvas

Grynos, švarios spalvos žiemą visada atrodo optimistiškai, o vienos spalvos deriniai – naujai ir gaiviai juodų, pilkų ir kitų įprastų žieminių derinių jūroje.

On the street: crossing 58th and 6th in a Mondrian print coat. Photo by @gastrochic #NYFW

A post shared by New York Times Fashion (@nytimesfashion) on

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Leopardą

Na, nėra leopardo, nėra gatvės stiliaus. Niujorkiečiai derina jį laisvai ir lengvai – svarbiausia išlaikyti neformalų stilių. Pankiški elementai, spalvos, tekstūros – viskas, kas kasdieniška, – tinka į leopardo draugiją. Venkite poniškos elegancijos – šiuolaikiniai leopardo deriniai yra kiek atsainūs ir nepretenzingi. Kaip Jenna Lyons sako: „kiek man žinoma, leopardas yra neutralus“. Tad pirmyn.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Daugiau gatvės stiliaus įkvėpimo – galerijoje.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai