Laura Mizgirytė-Latour: kaip dėvėti patriotiškas spalvas

Patriotinės spalvos / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Geltona, žalia ir raudona – sunkios spalvos? Sprendžiant pagal jų populiarumą, taip nėra. Aišku, galima per daug nevargti – pasidažyti raudonai lūpas, užsidėti saulės akinius žaliais rėmais, įšokti į geltonus batus ir sakyti – štai, prašom. Viskas gerai, tačiau norinčioms vartoti tas spalvas solidesniais kiekiais verta pasipraktikuoti.

Viena paprasta taisyklė, renkantis bet kokią raumeningą spalvą: jei neaišku, ar tiks (pagal tinkamumą dažniausiai sprendžiame priartinusios ją prie veido), ryškų daiktą dėvėkite toliau nuo veido, t. y. rinkitės kelnes, sijonus, kiulotus, šortus, tampres ir t. t. Kai jau įsidrąsinsite – palaidines, marškinius, džemperius, megztinius, švarkus, paltus ir sukneles. Jei vistiek neaiškus veido ir spalvos santykis – atskirkite juos šaliku (pavyzdžiui, pienių geltonumo megztinis ir šviesiai pilkas ar baltas šalikas), arba spalvos per daug – paslėpkite ją nuo veido neutraliu atsegtu švarku, paltu, parka ar pilotine striuke.

Kaip dėvėti patriotiškas spalvas (41 nuotr.)
+35

Kaip ir su kuo dėvėti geltoną

Citrinų, garstyčių, pienių geltonos atrodo moderniai, optimistiškai ir drąsiai.

Geltona tinka tiek šviesiaplaukėms (šalti citrininiai atspalviai), ypač – raudonplaukėms porcelianine oda; tamsesni odų ir plaukų tonai atrodo vasariškai ir egzotiškai šalia geltonų. Geltona – draugiška ir dera su daug kitų spalvų: kūdikiška melsva ir kobalto mėlyna, visais pudriniais (rausvai smėliniais) atspalviais, skaisčia rožine ir švelnia rausva, raudona, alyvine, žalia, pasteline turkio ir, suprantama, neutraliomis: pilka, balta, juoda, alyvuogių ir tamsiai mėlyna.

Patriotiškos spalvos, gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Verta turėti omeny, kad geltona, nepaisant jos saulėtos nuotaikos, – stipri spalva, todėl baltaodžių blyškuolių veidams raudonos, skaisčiai rožinės, oranžinės lūpos padės ją atlaikyti.

Patriotiškos spalvos, gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Kaip ir su kuo dėvėti raudoną

Aktualiausia, madingiausia raudona dabar – nuo galvos iki kojų arba derinyje su skaisčia rožine (magenta). Šilta raudona (pomidorų, paprikų) paryškina natūralų įdegį, o šaltesni raudonos atspalviai (avietiniai) tiks šviesiaodėms šviesiaplaukėms.

Patriotiškos spalvos, gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Tad kitą kartą parduotuvėje besirinkdama saugius juodus drabužius, pakeiskite juos raudonais – kad ir raudonomis siauromis kelnėmis su raudonu megztiniu ar švarku. Vietoj juodų aksesuarų šiuolaikiškiau atrodys balti – balta rankinė ir balti aulinukai ar sportiniai bateliai.

Patriotiškos spalvos, gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Skirtingai nei su geltona, dėvėdama raudoną venkite ryškaus makiažo ir apskritai femme fatale įvaizdžio (jis geriausiu atveju sendina) – neutralus, gaivus veidas, „makiažas be makiažo“ atrodys moderniai ir tuo pačiu kasdieniškai – niekam nekils minčių, kad skylę veidrodyje pražiūrėjote besirengdama.

Kaip ir su kuo dėvėti žalią

Ne – tai ne chaki ar alyvuogių žaluma, kuri yra neutrali ir dažniausiai nekelia kūrybinių stiliaus ar spalvų kančių. Kalbame apie gryną žalią – naujos žolės, smaragdinę – jos bijančių yra daugiau nei mėgstančių. Be reikalo! Jeigu galvotume taip visai paprastai – žalia yra gamtos spalva: ji patogiai prisiglaudžia šalia neutralių tonų. Prisiminkite, kaip harmoningai žalia atrodo, kai medžiai ir gėlės žydi: šalia baltų, kreminių, rausvų ir magentos vaiskumo, geltonų, raudonų ir violetinių žiedų (žalia suknelė su rausvu rankinuku ir auksinėmis basutėmis ar auksiniais sportbačiais, geltonas paltas ir žalios kelnės, didelis žalias megztinis, balti džinsai ir pan.).

Patriotiškos spalvos, gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Šiuolaikiški žalios deriniai – su balta, juoda ir pilka, charizmatiški deriniai – su žydinčių gėlių spalvomis. Atsigaunančios gamtos žalia yra 2017-ųjų metų „Pantone“ spalva, tad jos madoje matysime daug.

Patriotiškos spalvos, gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Skaitykite daugiau