Laura Mizgirytė-Latour. Geram skoniui dydis – ne kliūtis

„Sports Illustrated“ renginys / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-19 08:35
Turbūt ne viena prisiekiame sau po Naujų metų numesti (ar priaugti) kelis kilogramus, atsikratyti celiulito, užsiauginti raumenų, tilpti į trimis dydžiais mažesnę suknelę ir panašiais, pasitikėjimą savimi tirpdančiais pažadais.
Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Nekalbu apie 40 dydžio kūną (JAV 10), kuris Lietuvoje laikomas „pilnumu“ – iš Rytų įsibrovę grožio standartai ne vieną, netelpančią į „teisingus“ dydžius (jų nedaug), verčia jaustis antrarūše.

Japonijoje, Kinijoje, Korėjoje plus size industrijos net nėra (jų XL dydis dažnai yra europinis M), o grožio standartas, nepaisant tunkančios rytiečių populiacijos, vis dar yra paauglės kūnas (ir paaugliškas naivumas). Sektina? Nemanau.

Vakaruose, kur dar visai neseniai didesnio dydžio drabužiai tebuvo beformiai marškiniai ir tunikos, plus size industrija dabar siekia 20 milijardų dolerių – tai tik pradžia. Nes visos moterys, net ir ne modelio figūrų (didesnio nei 44 dydžio, t. y. daugiau nei 50 procentų mados vartotojų), nori atrodyti stilingos. Juo labiau kad daugelis yra patenkintos savo kūnais, nesiruošia jų slėpti ir turi, ką parodyti (vidurinį pirštą), postringaujantiems apie sveikatą ir įsivaizduojamą „apsileidimą“.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Šiuolaikinių dizainerių kolekcijos podiumams nebėra tik sample size (nenusakomo mažumo dydis, tapęs keiksmažodžiu net tarp ypač lieknų modelių). „Prabal Gurung“, „Michael Kors“, „Christian Siriano“, „Tome“ podiumais žengia įvairių apimčių modeliai, tarp jų – Candice Huffine, Denise Bidot, Ashley Graham. Ashley yra supermodelis, garsenybė, nors į sample size nė akies krašteliu nepažvelgtų. Tačiau jos instagramą seka 6 mln. gerbėjų.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Šios moterys ne tik griauna senus stiliaus nurodymus, tiksliau – draudimus, ko nesirengti. Jos rengiasi tai, ką nori, atrodo stulbinamai, žengia iškeltomis galvomis ir pavergia minias gerbėjų. Jas galime laikyti nauju, feministiniu standartu – ne, ne „būti stora“, o priimti save tokią, kokia esi (su celiulitu ir be), neleisti niekam baksnoti pirštais į jų figūras ir mėgautis mada. Tad patarimų, ką rengtis įspūdingų vingių figūrų savininkėms, neteiksiu – pažiūrėkite šių stilingų gražuolių galeriją.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

www.lauralatour.com

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai