Laura Mizgirytė-Latour: Drabužiai, aksesuarai ir dar šis tas, kas sendina

„Moschino“, 2014 m. pavasaris/vasara, perlai / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Amžiaus proceso nesustabdysime, tačiau galime tai padaryti grakščiau ir skoningai: pasirenkant tinkamą veido priežiūros priemonę, sveikiau maitinantis ir sąmoningai renkantis drabužius. Jei nesate „gucciškos“ mados mylėtoja, t. y. ekstravagantiškai nuostabaus stiliaus, kuriai visi tabu – tobulybės, yra keli dalykai, t. y. drabužiai ir aksesuarai, kurie, nors ilgai laikyti klasikiniais, moderniojoje madoje tapo tiesiog sendinančiais.

Juos vilkėdama neatrodysite neskoninga, vulgari – greičiausiai irgi ne. Šie daiktai sendina visomis prasmėmis: jie gali vizualiai pridėti metų, priklijuoti užstrigusios praeity, nuobodžios etiketę, nubraukti charizmą. Nekalbu apie vintažą, šiukštu. Dažniausiai šie daiktai – tai kadaise laikyti gero skonio, socialinio statuso simboliais, tačiau dėl neišvengiamo mados dinamiškumo likę stiliaus užribyje.

(Nuotraukose pateikiame alternatyvas, kurios nesendina.)

Klasikiniai perlų ir deimantų papuošalai

Perlų karoliai, neįžiūrimi pakabukai su smiltelės dydžio deimantų akutėmis, klasikinių formų auskarai dažniausiai sendina ir, kaip aksesuaras, lieka nepastebimi.

Masyvus, minimalistinio dizaino žiedas su perlu, šiuolaikiški auskarai, madingos dideliais perlų karoliukais puoštos basutės, spalvotais dekoratyviniais deimančiukais siuvinėti drabužiai turi galios sumoderninti derinį ar atkreipti dėmesį į puikias rankas, kojas ar veidą.

Fluffy slides for summer ???? ???? @ilariaorsini @enrico.pompili #ValentinaCameranesi

A post shared by Miu Miu (@miumiu) on

Beformės suknelės

Nuo kaklo kabanti beformė pilka / juoda / mėlyna suknelė vyresnio amžiaus moteris sendina ir, deja, dažniausiai siūloma būtent šiam pirkėjų segmentui, nes, suprask, figūros netobulos, tad laikas jas slėpti po palapinėm.

Visos figūros yra tobulos koreguojamuose apatiniuose ir švarių, madingų spalvų prigludusiose midi suknelėse: jos pabrėžia figūros vingius, vizualiai ištempia apatinę kūno dalį, akcentuoja grakščias kulkšnis ir pėdas aukštakulniuose. Arba midi sijonas su marškiniais – šis derinys visada atrodo kasdieniškai moderniai, nesvarbu, kokio amžiaus vilkėtoja.

Diane Lane / Vida Press nuotr.

Mažiukai kardiganai

Prigludę, priekyje sagomis segami kardiganai atkeliavo iš šeštojo dešimtmečio, kai atrodyti „teisingai“ ir „padoriai“ buvo lygu stilingai. Bet koks stilius, netelpantis į griežtus ir itin ribotus padorumo rėmus, tuo metu reiškė išsišokėlį(-ę), o tėvai savo atžalų su tokiais į pasimatymus neleido. Devintajame ir dešimtajame dešimtmečiuose tvarkingi kardiganai tapo statuso simboliu, viena iš snobiško yuppie (angl. young urban professionals – jauni, gerai mokamais darbais miestiečiai) garderobo dalių. Dabar mažieji kardiganiukai atrodo tiesiog konservatyviai.

Jei jie patinka – rinkitės ryškių spalvų, tarsi vyriško modelio, sluoksniuokite juos po švarkais ir striukėmis ar ieškokite vintažinio stiliaus variantų, derindami kardiganus su plačiais sijonais ir sujuosdami juos plonais diržais. Modernūs – dideli, ilgi, stambaus mezgimo kardiganai ar besiplaikstantys vasariniai.

Selma Blair / Vida Press nuotr.

Pėdkelnės

Kūno spalvos pėdkelnių reputacija prastoka: susisukusios, apsmukusios, tai per tamsios, tai per šviesios, akinančiai blizgios – niekada nedailina kojų.

Visos šios problemos dingsta pasirinkus juodas – be jokio patraukto siūlelio, ploniausias arba visai nepermatomas pėdkelnes ar kojines. O tinklinės – kūno spalvos ar juodos – padės išvengti pėdkelnių, kimbančių prie sijono ar kelnių, problemą. Avint tinklines galioja taisyklė „gero po truputį“, t. y. idealiausia, kai jos matomos iš po midi suknelių ar kaip kojinaitės po kelnėmis.

Buklė švarkai

„Chanel“ stiliaus buklė švarkyčiai jaunoms merginoms atrodo tobulai, ypač kai derinami su džinsais ir trikotažiniais marškinėliais. Vyresnėms tai yra slidus pasirinkimas, dažnai per daug konservatyvus ir sendinantis.

Šiuolaikiniai dizaineriai interpretuoja šį klasikinį švarką, tad minkštesni, ilgesni, modernių formų buklė švarkai padės išvengti madam įspūdžio. Jei tokį renkatės, nederinkite jo su buklė sijonu. Kelnės, džinsai, trikotažiniai marškinėliai sumodernina konservatyvųjį švarkelį. Niekada neprašausite pasirinkusios vyriško stiliaus dvieilį ar vienaeilį, puikaus audinio švarką aiškia pečių linija.

Londono mados savaitės gatvės stilius, Sarah Harris / Vida Press nuotr.

Daug makiažo ir „suklijuotos“ šukuosenos

Nors teoriškai ne mados dalykas, tačiau makiažas yra aksesuaras. Prastos žinios besaikio kontūravimo, kardaškių veidų ir kitiems teatrališko grimo gerbėjams – šiuolaikišku makiažu laikoma spindinti tobula oda, raudonų ir natūralių atspalvių lūpų dažai, nepaisant amžiaus. (Drag, Harajuku ir kitos gatvės subkultūros yra visai kita kategorija, šis patarimas jiems netaikomas.)

Nepretenzingas kirpimas, tinkama plaukų spalva daro stebuklus, o sulakuotos kietos šukuosenos – sendina.

Salma Hayek / Vida Press nuotr.

„Jaunatviškas stilius“

Mėgstamas vyresnių moterų ir dažniausiai reiškiantis, kad drabužiai – iš paauglių skyriaus: mini sijonukai, per trumpi šortai, per siauri trikotažiniai marškinėliai, per trumpos suknelės, infantilios spalvos ir raštai ir viskas, kas rodo, kad prastai jaučiatės savo amžiuje ir bandote nesėkmingai pasijauninti sprausdamos kūną į netinkamus drabužius.

Tarp bobiško asortimento ir paauglių skyrių yra mylios skoningų, elegantiškų, tobulai tinkančių ir nesendinančių drabužių.

Dalykai, kurie nesendina (25 nuotr.)
+19
Skaitykite daugiau