Laura Mizgirytė-Latour – apie 7 dėmesio vertas rudens tendencijas

„Veronique Branquinho“, „Etro“, „Marques Almeida“ 2016 m. rudens-žiemos kolekcijų nuotraukos / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Artėjant šaltajam sezonui į madą ir ant pakabų grįžta įprasti įtariamieji: prislopintos spalvos, oda, kailis, tvidas, langai, kostiumai, visų įmanomų stilių, spalvų ir raštų paltai, minkšti ir grubūs mezginiai, vyriškas ir militaristinis stiliai. Švenčių sezonui – nėriniai, šifonai ir spindesys. Tad šių nebejudinsiu, jie yra klasikiniai rudens-žiemos elementai, t.y. tokius daiktus galite pirkti per daug nesukdamos galvos.

Pernykštės skraistės ir pelerinos, viskas iš denimo, kutai, margi dažyto kailio kailinaičiai, kiulotai, aštuntojo dešimtmečio siluetai ir dekoras, kaspinai po kaklu, midi ilgis ir aukštas juosmuo – vis dar tarp populiariausių rudens-žiemos tendencijų ir niekur nežada trauktis.

Visas šias įdomybes jungia vienas svarbus elementas – dešimtojo dešimtmečio stilius, ypač grunge, heroin chic estetika ir teatrališkumas.

Tačiau yra kelios įdomios tendencijos, sumirgėjusios ant podiumių – naujos, transformuotos ar tiesiog aktualiomis tapusios senos, neleidžiančios mados centrifugai nė akimirksniui sustoti.

Visas šias įdomybes jungia vienas svarbus elementas – dešimtojo dešimtmečio stilius (jei neatsimenate, pažiūrėkite filmą „Kovos klubas“ – ten beveik viskas, ką reikia žinoti apie dešimtojo dešimtmečio stilių) – ypač grunge, heroin chic estetika ir teatrališkumas.

Aksominė

Aksomą drąsiai galime tituluoti šio sezono svarbiausiu audiniu. Turtingas, minkštas, jaukus, paslaptingas – gali tapti vintažinio modelio suknele, aštuntojo dešimtmečio švarku ar paltu, kombinezonu, pižaminio stiliaus kostiumu ir net dygsniuota striuke. Neapsiribokite aksomu tik vakariniams drabužiams ir tik juodu. Šiuolaikinis aksomas – sodrių rūdžių, gilaus mėlio, smaragdo, raudonos, garstyčių spalvų ir dulkėtų, pudrinių, atspalvių.

2016 m. rudens mados tendencijos: aksomas (15 nuotr.)
+9

Didelė ir minkšta

Prieš kažkiek metų, ši striukė atrodė nugulė amžino poilsio – net pamiršom, kaip ji vadinasi. Per visokius blizgučius, neskoningas proporcijas, pigias kopijas toks funkcionalus drabužis dingo iš žiemos garderobo. Tačiau šį rudenį dizaineriai atgaivino dygsniuotą striukę: naujoji – milžiniška, šilta, kaip didelė antklodė.

Idealesnio drabužio lietuviškoms žiemoms neįsivaizduoju. Venkite visokių papuošimų, per mažų, aptemptų, per trumpų, tarsi išaugtinių striukių. Drąsiai ieškokite bent keliais dydžiais didesnės, horizontaliai dygsniuotos ir kaip priklauso – putniai pasipūtusios!

2016 m. rudens mados tendencijos: didelė ir minkšta striukė (12 nuotr.)
+6

Susiderinusi

Niekada nesakyk niekada. Kai tik stilistai suranda ko nedaryti (aš?!! Negali būti), t.y. nesiderinti viena spalva nuo galvos iki kojų, ant podiumų ima švysčioti ne tik vienos spalvos, bet ir vienodo rašto deriniai. Ir tenka pripažinti – jie įspūdingi. Jei bijote identiškos spalvos derinio, mėginkite giminingų spalvų (raudona, magenta, oranžinė ar artimo tono neutralūs atspalviai ir panašiai) ir turtingų faktūrų (kailis+oda+vilna) derinius.

2016 m. rudens mados tendencijos: susiderinusi (8 nuotr.)
+2

Permatoma

Poreikis atsidengti lyg ir būdingas pavasariui-vasarai, tačiau dešimtojo dešimtmečio įtaka šį sezoną matoma būtent šioje tendencijoje – romantiškos, juodos su viena kita prislopinta spalva ar balta suknelės. Kaip jas dėvėti? Drąsiai derinkite visokias plevenančias permatomas sukneles ir sijonus ant plonų megztinių ar po storais džemperiais, su šortais, džinsais ir grubiais kerziniais batais arba sportiniais bateliais.

2016 m. rudens mados tendencijos: permatoma (12 nuotr.)
+6

Per didelė

Per dideli, milžiniški daiktai – nėra nauja tendencija, nors šį rudenį ypač traukianti akį (savo patogumu). Tačiau per ilgos – ne truputį – beveik iki kelių ilgio rankovės – tiesiog prikausto išlepinto mados mylėtojo dėmesį. Jauku, šilta ir pirštinių nereikia.

2016 m. rudens mados tendencijos: per dideli (16 nuotr.)
+10

Renesansinė

Nuo karalienės Viktorijos nėrinių gilyn į praeitį, į Renesansą – elegantiškas, siauromis rankovėmis, prigludusiu liemeniu ilgas suknias. Šiuolaikiniai dizaineriai, ypač „Valentino“, „Veronique Branquinho“, Renesansu mėgaujasi per daug nenukrypdami nuo originalaus silueto, audinių ir detalių: aksomo, atlaso ir brokato suknelės, baltos gofruotos apykaklės, liemenį pabrėžiančio silueto ir masyvių papuošalų. Tiesa, dizaineriai neapsiriboja tik moteriškais renesansiniais drabužiais – įkvėpimo semiasi ir iš vyriškų.

Kaip dėvėti šiuolaikinį renesansą? Maža juoda aksominė, brokatinė suknelė su balta apykakle ir milžinišku vėriniu vakarui, pavyzdžiui.

2016 m. rudens mados tendencijos: Renesansas (12 nuotr.)
+6

Ekstremali

Ši tendencija prasidėjo nuo „Gucci“ maksimalizmo ir dar šoktelėjo aukštyn – į ekstremalizmą, ypač – paltus ir švarkus. Čia jums ne minimalistinis paltukas. Šį sezoną jie – sudurstyti iš skirtingų audinių ir kailio gabalų, ryškių spalvų, milžiniškomis faktūromis, turtingais, vienas ant kito lipančiais siuvinėjimais. Avangardiški, bet visiškai dėvimi ir funkcionalūs drabužiai – ekstravagantiškai madistei.

2016 m. rudens mados tendencijos: ekstremalu (6 nuotr.)
Skaitykite daugiau