Laura Mazalienė: apie meilę vyrui Šarūnui, gausią šeimą ir užklupusią ligą

Laura Mazalienė su šeima / Simonos Kuzminskaitės ir @radzvilaitephotography nuotr.
L.Simonavičienė
AA

„Sunku yra tiek, kiek leidi sau apie tai galvoti. Banalu, bet gyvenime, tikiu, viskas priklauso nuo požiūrio“, – su šypsena sako trijų mažamečių vaikų mama, verslininkė, televizijos laidų redaktorė Laura Mazalienė. Kalbamės su ja apie motinystės dovaną, santykius šeimoje ir gėrį, kurį galime kurti kiekvienas.

Trumpa dosjė

 • Zodiako ženklas. Jautis.
 • Mėgstamiausia spalva. Kreminė.
 • Gražiausias metų laikas. Vasara.
 • Svajonių šalis. Tailandas.
 • Įdomiausia skaityta knyga. Bronnie Ware „5 dažniausios apgailestavimų priežastys mirštant“.
 • Įstrigusi daina. „Šiaurės vėjas“ (Giedrė su M. Mikutavičiumi).
 • Prietaras, kuriuo tikiu. „Jei kaista ausys, vadinasi, kažkas apkalba.“
 • Didžiausia baimė. Prarasti artimuosius.
 • Slaptas talentas. Galiu knygas skaityti ne pažodžiui, o pastraipomis.
 • Nemėgstamiausias buities darbas. Lyginimas.
 • Geriausia patarėja. Intuicija.
 • Įdomus faktas apie save. Moku žemaičių tarmę.
 • Gražiausias girdėtas komplimentas. „Sugebi priversti klausytis net ir tuos žmones, kurie labiau mėgsta kalbėti.“
 • Mėgstamiausia vieta namuose. Dušas.
 • Smagiausios atostogos. Tailande su šeima.
 • Svarbiausi daiktai rankinėje. Telefonas, vazelinas ir drėgnos servetėlės.
 • Ko labiausiai trūksta. Dėkingumo akimirkų.
Laura Mazalienė ir Dribsnė

Laura, auginate tris atžalas. Koks kiekvienos charakteris? Kaip vaikai sutaria tarpusavyje? 

Deimilei 6-eri, Aurėjai – 4-eri, Matijui – 2-eji. Gimdami vienas po kito, jie pasidalijo visą vasarą, tad šis metas mums pats gražiausias (šypsosi). Vaikai be galo skirtingi!

Deimilę jau nuo pirmų gyvenimo metų vadinau brandžia siela. Jos galvoje kirba daugybė gilių klausimų, kurie, pavyzdžiui, sesei visiškai neaktualūs. Nors vyriausioji dukra labai mėgsta bendrauti įvairiomis temomis, kurios kartais neskamba vaikiškai, žaisti su broliu ir sese niekad neatsisako. Tiesa, dažniausiai žaidimai vyksta pagal jos scenarijų, nes juk Liūto ženklo atstovas privalo dominuoti (šypsosi). Deimilė labai mėgsta skaičiuoti, tad su nekantrumu laukia pirmos klasės.

Aurėją dažnai šeimoje vadiname fėja. Ji ne tik šviesi, švelni, bet ir labai taiki mergaitė. Tačiau Aurėjos viduje – tiek energijos! Vos praveriame namų duris, spėk jos ieškoti (šypsosi). Gyvename prie miško, tad karstytis medžiais dukrai viena didžiausių pramogų! Gimusi liepos mėnesį, pradžiugino mano širdį, nes dėl vaikystės patirčių ir draugysčių mano galvoje susiformavo nuomonė, kad Vėžiai be galo draugiški ir puikūs žmonės.

Matijus – mūsų šeimos viesulas (šypsosi). Po dviejų mergaičių vyriška energija mane stebina iki šiol... Ir nors vyrukas mėgsta griauti, bėgti, slėpti, erzinti, kartu jis be galo mielas ir mamyčiukas. Ant nosies (birželį) treji, o mes visur kartu. Vyras net juokiasi, kad kartais manęs nepastebi lovoje, nes Matulis ją okupavęs skersai ir išilgai. 

Kartu vaikams smagu, jie jaučiasi saugiai, save vadina komanda. Man tai be galo jautru. Bet kartu jie auga labai intensyvioje konkurencinėje aplinkoje, neišvengia ir didelių barnių. Mūsų namuose ir vaikų kambariuose netrūksta visokiausių gyvenimo spalvų. Bet kad ir kas nutiktų, visada stengiamės, jog paskutiniai potėpiai būtų kuo šviesesni.

Laura ir Šarūnas Mazalai su šeima įsiamžino fotosesijoje prie Baltijos jūros / „Gabrielė Švirinė Photography“ nuotr.

Vaikai dar visai mažuliukai. Turėtų būti sunku. Viename interviu esate sakiusi „man semia krūminius“. Ką tai reiškia?

Sunku yra tiek, kiek leidi sau apie tai galvoti. Banalu, bet gyvenime, tikiu, viskas priklauso nuo požiūrio. Mūsų šeimos narių skaičius solidus – penki ir šuo. Pavargti namuose nėra sunku. Juk visi turi savo nuomonę, neretai pamiršta pareigas, o tada jau ima semti krūminius (šypsosi).

Ateina tokia akimirka, kai atrodo, kad nebegaliu, nebežinau, nebenoriu… Bet tokiu momentu svarbu sau priminti, kad viskas laikina. Labai mėgstu nukeliauti į ateitį ir pagalvoti, kad ateis diena, kai pasiilgsiu to beprotiško chaoso. Jau dabar mergaitės vakarus leidžia kieme su draugais, brolis lekia iš paskos, o aš – pavymui. Dar galiu būti šalia. Praeis keleri metai ir niekas nebeleis stebėti jų žaidimų.

Ar pavyksta su vyru, auginant tris mažamečius, neužsisukti buityje, vienas kitam skirti dėmesio? Gal turite pagalbininkų?

Būna visokių etapų. Praėjusią vasarą turėjome net dvi savaitgalio keliones tik dviese, šiemet gegužę tik su vyru iškeliaujame į Pietų Korėją dviem savaitėms. Pirmąkart tokiam laikui paliksime vaikus su seneliais.

Kasdien gal ir neturime daug kokybiško laiko kartu, bet atsirandančias galimybes investuojame į keliones, kurios mums abiem labai reikalingos, kad galėtume augti kaip asmenybės. Todėl pastaraisiais metais nusprendėme leisti sau keliauti atskirai nuo šeimos: vyras su draugais lankėsi Gruzijoje, Lenkijoje, aš – Prancūzijoje, Turkijoje.

Visada kartoju, kad prieš sukurdami šeimą mes buvome atskiri vienetai. Paskui tapome duetu. Ir tik vėliau prisijungė vaikai (šypsosi).

Su vyru abu mąstome vienodai ir tai mums padeda neprapulti buityje. Labai svarbu bėgant metams išmokti pamilti vienam kitą iš naujo! Papildyti, vienas kitam suteikti kitokių spalvų, žinių, minčių. Labai smagus jausmas yra ilgesys! Linkėčiau kiekvienam tai patirti. 

Laura ir Šarūnas Mazalai / Akvilė Razauskienė / „RAZAUSKAI Photography“ nuotrauka

Ar visada svajojote apie gausią šeimą? 

Taip! Pati esu vienturtė, mano tėtis – jūrininkas, mama ilgą laiko ėjo atsakingas pareigas siuvimo ceche, tad vaikystės dienas neretai leisdavau su aukle. Dažnai pasvajodavau apie tą šeimos idilę, kai prie švenčių stalo – didžiulis šurmulys. O mano realybė vaiko akimis buvo kiek liūdnesnė – tik mes su mama.

Pas močiutę sugužėdavo didesnė šeimos dalis, ten jausdavausi labai laiminga. Močiutė buvo nuostabus pavyzdys, kaip suburti visus kartu ir sukurti jaukumą. Esu dėkinga jai už parodytą pavyzdį. Mano noras turėti gausią šeimą išsipildė su kaupu. 

Vyras augo su broliu ir seserimi. Tad kitokio šeimos modelio neįsivaizdavo. Kartais net mesteli mintį apie keturias atžalas (šypsosi).

Vaikai labai greitai auga, kasmet ši tiesa smogteli vis realistiškiau ir dėl to šiek tiek liūdna. Mane labai žavi ta vaiko priklausomybė nuo mamos ir tėčio.

Vis dažniau moterys apsisprendžia neturėti vaikų. Ką, jūsų nuomone, jos praranda, ko atsisako?

Manau, dažnai pasirinkimai atspindi mūsų patirtis. Mano mama augo daugiavaikėje šeimoje. Turėjo seserį ir keturis brolius. Kai klausdavau, kodėl aš viena, ji papasakodavo ne pačius šviesiausius prisiminimus. Aišku, ir laikotarpis buvo toks, kai vaikai augo patys, tėvai atliko paviršutinišką vaidmenį...

Tikiu, kad kiekvienas gyvenime turime savo misiją: vieni – naujai užauginti dalelę savęs, susilaukti vaikų, kiti – sukurti pridėtinę vertę pasauliui, žmonijai. Abu planai žavingi, nenuvertinu nė vieno. Galbūt būdama jaunesnė kvestionuodavau pasirinkimą neturėti vaikų, tačiau bėgant metams į daugelį dalykų pradedu žvelgti filosofiškiau, giliau, prasmingiau.

Tiek vienu, tiek kitu atveju bus ir praradimų, ir apdovanojimų. Nėra vienos tiesos, kuri tiktų visiems pasaulio žmonėms! Svarbiausia turėti drąsos pasirinkti tokį gyvenimo kelią, kuris džiugintų pačius, o ne aplinkinius.

Savo feisbuko paskyroje kuriate labai gražų turinį, viešai džiaugiatės šeima, santykiais su vyru. Ar nebaisu garsiai sakyti: „Esu laiminga“?

Nebaisu, nes už savo laimę esame atsakingas kiekvienas. Mes šeimoje tikrai daug dirbame šiuo klausimu, tad laimės apraiškos – didžiulio ir sunkaus darbo įvertinimas. Kartais labai smagu tuo pasidžiaugti viešai!

Mane pačią motyvuoja šviesios asmenybės, tad ir pačiai norisi dalintis tuo, kas galėtų bent truputį įkvėpti kitus (šypsosi). Nekalbu vien apie rožinį pasaulį. Per šeimyninio gyvenimo metus teko suktis įvairiausių įvykių karuselėje. Kiek turėjau stiprybės, tiek stengiausi būti atvira su savo auditorija.

Laura Mazalienė, Šarūnas Mazalas ir jų vaikai / Asmeninio albumo nuotr.

Neseniai grįžote iš atostogų Egipte. Ilsėjotės, jei taip galima pasakyti, viena su trimis vaikais. Kaip sekėsi? 

Kartais iki tam tikrų dalykų reikia priaugti arba pajusti vidinį šauksmą. Atostogas su šeima Egipte planavome sulaukę vyro sesers šeimos kvietimo. Deja, likus kelioms dienoms iki kelionės, sutuoktinis sužinojo, kad tuo pat metu turi išvykti į komandiruotę Londone. Vaikai jau svajojo apie atostogas su pusbroliu ir pussesere, tad mamiškas instinktas neleido jų nuvilti (šypsosi).

Man įdomu mesti sau iššūkius, jie leidžia pakilti vienu laipteliu aukštyn brandos kategorijoje. Tik prisiėmę atsakomybę, gauname galimybę atsidurti įvairiose situacijose. Gyvenimo mokykla man pati prasmingiausia. O ši patirtis labai patiko! Turėjome savo rutiną, taisykles, atsakomybes ir pramogas. Ne naujiena, kad prie skirtingo žmogaus vaikas atsiskleidžia vis kitaip.  

Ne tik vaikus auginate... Dar esate verslininkė, nuomonės formuotoja, televizijos laidų redaktorė. Prieš metus sakėte, kad mokotės gyventi lėčiau. Ar pavyksta?

Per pastaruosius metus teko labai stipriai perkratyti savo prioritetus. Po daugelio metų man buvo diagnozuota migrena su aura. Ji gydoma vienu inovatyviausių būdų – biologine terapija (kas mėnesį į pilvą arba į šlaunį suleidžiama vaistų dozė). Deja, net ir tai nesuvaldė per dažnai pasikartojančių skausmų, kurių metu ne tik pykindavo, bet ir sutrikdavo rega, koordinacija. Atsisakiau daugelio darbų, susidariau aiškią dienotvarkę.

Pavyzdžiui, pirmadieniais niekada neturiu susitikimų, šią dieną tik planuoju veiklas. Trečiadienis mano mėgstamiausia diena. Ne veltui ir asmenybės testas parodė, kad savaitės viduryje esu produktyviausia, tad visus svarbius darbus atlieku ir sprendimus priimu būtent tada.

Per dieną neleidžiu sau turėti daugiau nei dviejų darbų. Dėl per didelio veiklos kiekio įsitempiu. Stresas sukelia nepertraukiamus galvos skausmus. Taip gyventi auginant tris mažamečius vaikus tikrai sunku.

Gal kam pasirodys paika, bet stengiuosi save tarsi susupti į kokoną. Bendrauju tik su žmonėmis, kurie nuteikia teigiamai, socialinių tinklų veiklas vis dažniau atlieku su mylimomis asistentėmis, nenaktinėju, beveik nevartoju alkoholio, atsisakiau kavos. Draugės juokiasi, kad senstu (šypsosi). Bet sveikata man šiuo metu didžiulė dovana.

Laura Mazalienė / Akvilės Razauskienės nuotrauka

Praėjusį rudenį įsigijote šunelį. Ar tai sena svajonė? 

Kaip ir gausi šeima, taip ir šuniuko įsigijimas buvo tarsi savaime aiškus. Mano vyras vaikystėje turėjo ne vieną šunį, o aš visada šio gyvūno norėjau, bet mama leido auginti tik papūgas, kurios buvo tėčio aistra.

Tiesa, su vyru nekalbėjome, kada būtų tinkamas metas įsigyti augintinį, ta diena atėjo gana netikėtai. Mergaitės niekada nerodė didelės iniciatyvos turėti šuniuką. Kačių, kaip ir aš, jos prisibijo. O štai mažasis visiškas šuniukų mylėtojas. Vyro brolis ir sesė augina Labradoro retriverius, Matijus be galo jais domisi. Jo mylimiausias pliušinis žaislas taip pat šuniukas, su juo niekada nesiskiria. Mažylio meilė šuniukams buvo tarsi padrąsinimas nieko nelaukti ir įgyvendinti dar vieną savo svajonę (šypsosi). Taip į namus atkeliavo Dribsnė.

Kokia vardo istorija?

Mūsų vaikai labai mėgsta dribsnius! Tiesiog vieną jaukų vasaros vakarą susėdę terasoje juokavome, koks gi čia vardas tiktų mūsų naujam šeimos draugui. Jau nebepamenu, ar aš pati, ar vaikai pasiūlė Dribsnę. Visiems šis variantas pasirodė labai tinkamas!

Lauros ir Šarūno Mazalų namuose apsigyveno pudeliukė Dribsnė
+5

Visgi pastarieji metai – sunkūs: pandemija, karas. Kaip jums sekasi susidoroti su neigiamomis emocijomis? Ar pavyksta nepasiduoti panikai?

Panika labai lengvai plinta, sunku jai atsispirti. Aš ne išimtis... Bet atsidūrusi tokiose situacijose imuosi veiksmų. Kai prasidėjo pandemija, su vyru puolėme tvarkyti namus, aplinką, kad tik kuo mažiau sėdėtume su telefonais rankose.

Domėtis situacija reikia, tačiau tai negali tapti kraštutinumu, kai nuo ryto iki vakaro daugiau nieko neveiki. Ir dabar, prasidėjus karui Ukrainoje, buvo daug nežinomybės, keistų minčių. Tad nieko nelaukusi užsiregistravau į kelias organizacijas savanoriauti, baigiau jų organizuojamus mokymus. Aukojau, vežiau rūbus Ukrainos šeimoms, juos rūšiavau punktuose, su kolegėmis prisidėjome prie vaikų namų, kurie priėmė nepilnamečius iš Ukrainos, gerovės, taip pat ieškojau įmonių, kurios paaukotų trūkstamus daiktus.

Veikla ir savirealizacija padeda sumažinti nežinomybės jausmą, beprasmybę, kuri gali apimti vien skaitant naujienų portalus.

Ko palinkėtumėte kiekvienai mamai?

Suteikdamos sparnus savo vaikams, nepamirškime, kad ir mes kadaise juos gavome iš savo mamų! Mokykime vaikus skristi rodydamos pavyzdį, nes vieną dieną tai bus gražiausias mūsų atžalų prisiminimas!

Žurnalą „Ji“ galite užsiprenumeruoti, daugiau informacijos rasite ČIA.

Lauros ir Šarūno Mazalų vestuvės Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje
+27
Laura ir Šarūnas Mazalai pajūryje surengė šeimos fotosesiją
+34

Skaitykite daugiau

content
Gyvenimo būdas

Gretos Lebedevos rankose – antras bakalauro diplomas: studijų metu netrūko iššūkių

content
Gyvenimo būdas

Susituokė krepšininkas T.Rinkūnas ir D.Vaiginytė: po vestuvių paisys prosenelės patarimo

content
Gyvenimo būdas

Liepa Norkevičienė: „Greičiausiai daro išvadas tie, kurie apie mane nieko nežino“

content
Aktualu

Žygimantas Sabonis Palangoje vedė mylimąją Simoną Zinčenko

content
Aktualu

Pasauliui pristatytas naujas princo Williamo ir K.Middleton portretas: tokio pora dar neturėjo

content
Gyvenimo būdas

Anžela Adamovič 35-metį sutiko Paryžiuje: „Tokios atostogos mums su Žygimantu – pirmos“

content
Gyvenimo būdas

Erika ir Merūnas Vitulskiai: „Norime vaikus saugoti nuo neigiamų dalykų, kuriuos patys patyrėme“

content
Aktualu

Graikijoje krepšininkas Lukas Lekavičius vedė mylimąją Meliną: svarbiausia dalyvė – dukrelė Darija

content
Gyvenimo būdas

Vilniuje ištekėjo „X Faktoriaus“ nugalėtoja Milda Martinkėnaitė: meilę prisiekė atlikėjui Mantvydui Čiupliui

content
Gyvenimo būdas

R.Wilson ir mylimosios santykiai – rimti: supažindino su mama ir svarsto apie santuoką

content
Muzika

„Imagine Dragons“ pristato kinematografinį vaizdo klipą „Sharks“: kūrinį skyrė mylimam miestui

content
Aktualu

Aktorius Regimantas Adomaitis palaidotas Menininkų kalnelyje: amžinojo poilsio atgulė greta žmonos

content
Aktualu

Atsisveikinimas su netikėtai mirusia Irena Maroziene: bičiuliai rinkosi į „Stiklių“ kiemelį Vilniuje

content
„Eurovizija“

EBU sureagavo į Ukrainos pasipiktinimą: paaiškino, kodėl jai neleidžia kitąmet rengti „Eurovizijos“

content
Aktualu

Prancūzijos Rivjeroje susituokė šokėja E.Andreikaitė: amžiną meilę prisiekė verslininkui E.Barauskui

content
Muzika

Britų muzikos žvaigždė Tomas Odellas pirmąkart surengė koncertą Trakų pilyje

content
Muzika

Donato Montvydo premjera: vasariškas hitas „Bėgam“ ir išskirtinis vaizdo klipas

content
Aktualu

Atlikėjas Gamka – vienišas: po skyrybų su buvusia mergina Akvile parašė dainą

content
Aktualu

Skiriasi 91-erių žiniasklaidos magnatas R.Murdochas ir modelis J.Hall

content
Muzika

„Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ premjera – piligriminis vaizdo klipas: akylesni pastebės svarbų akcentą

content
Aktualu

Mirė garsios Rusijos grupės „Laskovyj maj“ vokalistas Jurijus Šatunovas: dainininkui buvo 48-eri

content
Muzika

R.Ščiogolevaitė, V.Genytė ir A.Pilvelytė pristato dainą „Vilty“: prabilo apie trijulės draugystę

content
Aktualu

Žinomus žmones aplankė „Penktos kojos“ gyvūnai: Nainiai priglaudė Bruno

content
Aktualu

Liepa Norkevičienė: „Sunkiausia, kai esi vieniša“

content
Aktualu

Gabrielė Vilkickytė – apie ligą, kuri pakeitė požiūrį į gyvenimą: „Be jos aš būčiau kitas žmogus“

content
Aktualu

Kojos lūžį Kyjive patyrusi Ruslana neatvyko į koncertą Amsterdame: pasiuntė svarbią žinią

content
Aktualu

Lietuva atsisveikina su teatro ir kino grandu Regimantu Adomaičiu: prie urnos – ypatinga nuotrauka

content
Aktualu

Amsterdame koncertavusi Verka Serdiučka pakeitė savo hito žodžius: suskambo „Russia Goodbye“

content
Muzika

Eros Ramazzotti pristato naują dainą: kūrinys – iš rugsėjį pasirodysiančio albumo

content
Aktualu

Karą smerkiantiems A.Pugačiovai ir M.Galkinui – dar vienas Rusijos kirtis: žada konfiskuoti jų pilį

content
Stilius

Saugirdas Vaitulionis: „Be akinių nebegaliu“

content
Gyvenimo būdas

Į madingiausią vasaros vakarėlį Vilniuje rinkosi ryškiausi veidai: stilingai atšventė gimtadienį

content
Kultūra

Antrasis MO muziejaus žurnalo „MOgazino“ numeris: kas kuria miestus?

content
Muzika

I.Jankauskaitė pristato muzikinį klipą: įsiamžino jaunavedžių poros, finale – Ingos staigmena

content
Aktualu

Irenos Marozienės dukra paskelbė, kur ir kada vyks atsisveikinimas su netikėtai mirusia verslininke

content
Aktualu

Asta Valentaitė – apie paskutinį pokalbį su Irena Maroziene ir susitikimą, kuris nebeįvyks

content
Aktualu

Aktoriaus R.Adomaičio šeimos laiškas: „Regimanto gyvenimas buvo kupinas aistros“

content
Muzika

„Brainstorm“ gros Vilniuje: „Gyventi be gyvų koncertų – tai kaip kąsti sumuštinį per celofaną“

content
Muzika

Atlikėjas Gebrasy pristato naują vasarišką dainą „Šalia“: turi svarbų kvietimą

content
Muzika

Neišbaidė net lietus: sostinėje savo debiutinį albumą pristatė sparčiai populiarėjantis Gamka

content
Aktualu

Vilniuje – filmo „Kartą kaime“ premjera: garsūs aktoriai, raudonas kilimas ir 1949-ųjų „pikapas“

content
Aktualu

Andriaus Užkalnio jaunesnioji dukra Milda baigė mokyklą: „Aš tavimi didžiuojuosi“

content
Kultūra

Knygą „Atatrankos“ pristatanti N.Oželytė: „Noriu padėti kitiems, kaip kažkada pati sulaukiau pagalbos“

content
Aktualu

Dainininkė Daiva Starinskaitė tapo mama: su sužadėtiniu Chrisu susilaukė pirmagimio

content
Kultūra

Pokalbiai apie Joną Meką MO muziejuje kviečia prisiminti ir naujai atrasti išskirtinį kūrėją

content
Gyvenimo būdas

Princas Williamas švenčia 40-metį: karališkoji šeima dalijasi nematytais kadrais ir įdomiais faktais

content
Aktualu

Rimantė Kulvinskytė laukiasi antros atžalos: žinią pranešė kūrybiškai

content
Aktualu

Ingrida Martinkėnaitė pardavė būstą Palangoje: pasidairius svetur – įsigijo namus Gran Kanarijoje

content
Gyvenimo būdas

Susituokė Jehovos šeimoje augusi D.Rudžinskaitė ir T.Ivanauskas: vestuvės – be tėvų, bet su humoru

content
Muzika

Dainotas Varnas pristato naują kūrinį: daina „Disco“ – bandymas atrasti savo naują muzikos stilių