Laura ir Šarūnas Mazalai atidarė „Vaflių namus“: sukviesti bičiuliai ragavo patiekalų be glitimo

Eglė Skrolytė ir Jonas Elvikis, Deividas ir Vaida Česnauskiai su vaikais, Šarūnas ir Laura Mazalai su dukra, Vaidas Baumila / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Laura ir Šarūnas Mazalai – „Mamų radijo“ įkūrėja ir sporto žurnalistas – verčia naują gyvenimo puslapį. Sostinėje jie atvėrė naują šeimos restoraną. Tiksliau – alergiškiems žmonėms draugiškus vaflių namus. O įkurtuvių vakarą surengė trečiadienį ir sukvietė artimuosius bei draugus.

Nauja vieta Vilniuje taip ir vadinasi – „Vaflių namai“, šventinio atidarymo vakaro nepraleido ir būrys sveika mityba besidominčių garsenybių.

Renginyje buvo galima sutikti TV vedėją Eglę Daugėlaitę, Joną Elvikį ir Eglę Skrolytę, futbolininko Deivido Česnauskio šeimą, atlikėją Vaidą Baumilą, trenerį Martą Kalendrą ir kitus. Visi jie dalyvavo specialioje degustacinėje vakarienėje.

„Vaflių namuose“ didžiąją dalį patiekalų sudaro būtent vafliai ir patiekalai iš jų. Saldūs, sūrūs, su įvairiais desertiniais priedais, taip pat su daržovėmis, kiaušiniais, mėsa. Tačiau kad ir kokie jie būtų, visi jie turi šį tą bendro – juose nėra alergeno glitimo.

Laura ir Šarūnas Mazalai / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Sprendimą ruošti maistą be kviečių baltymo Mazalai priėmė neatsitiktinai. Jo netoleruoja ir Šarūnas, ir jo tėvai, sesuo.

„Mūsų šeima su ta problema gyvena jau ne vienus metus, todėl patiekalus be glitimo namuose pradėjome gaminti patys. Tačiau juk būna tokių dienų, kai pagalvojam, kad labai norėtųsi kokio skanesnio deserto, kad norėtųsi kur skaniai mieste pavalgyti. Ir štai bėda – rasti, kur gamina patiekalus be glitimo – gana sudėtinga užduotis“, – 15min pasakojo Laura.

Prieš metus pusiau juokais, pusiau rimtai pametėję vienas kitam mintį, kad reiktų atidaryti vafliais prekiaujantį restoranėlį, vėliau šią idėją jie nustūmė šalin. „Juk iki šiol tokio nebuvo, gal mintis niekam tikusi?“ – svarstė.

Laura ir Šarūnas Mazalai / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Vaflius Mazalai mėgsta valgyti savaitgalio pusryčiams, o gimus dukrai Deimilei tokių patiekalų jų racione tik padaugėjo.

„Kai jau gavome pasiūlymą dėl patalpų, svarstėme atidaryti piceriją. Tačiau jų daug, o vaflių namų – nėra. Grįžę iš kelionės po Ameriką supratome, kad jei ten gali būti taip populiaru, kodėl negali būti ir pas mus. Supratome, kad reikia išnaudoti šią nišą. Norėjome būti pirmieji, kurie visiškai atsisakė glitimo“, – 15min kalbėjo Laura.

Mazalams ši verslo sritis nėra labai nauja, Šarūno tėvai pajūryje turi ne vieną maitinimo įstaigą. Jauna šeima taip pat pagelbėdavo darbuose, todėl virtuvė jiems nėra svetima.

Laura ir Šarūnas Mazalai / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

„Džiaugiamės tuo, kad turėsime ką pasiūlyti įvairiems produktams alergiškiems žmonėms. Jei kas pageidaus patiekalo be riešutų, be pieno, be kiaušinių – turėsime ką patiekti. Puikiai suprantame, kaip sunku tiems, kurių organizmas ko nors netoleruoja“, – kalbėjo ji.

Pasak Lauros, sėsti prie bendro stalo su visa šeima – labai svarbu. Tą ji stengiasi daryti ir namuose – savaitgaliai jų šeimoje įprastai prasideda bendrais pusryčiais, vėliau šeima mėgsta išeiti pasivaikščioti po parką, mieste išgerti kavos. Turėdami laisvesnę dieną jie visuomet stengiasi aplankyti Klaipėdoje ir Gargžduose gyvenančius judviejų tėvus, į kurių namus susirenka gausus būrys artimųjų. „Mūsų šeima yra labai didelė, yra daug vaikų. Tai yra pati didžiausia vertybė“, – kalbėjo Laura.

TAIP PAT SKAITYKITE: Laura ir Šarūnas Mazalai ėmėsi verslo: Vilniuje atidarys „Vaflių namus“

Laura ir Šarūnas Mazalai Vilniuje atidarė „Vaflių namus“ (32 nuotr.)
+26
Skaitykite daugiau