Laura ir Rytis Žvaguliai susikūrė kalėdinę pasaką: „Mums gera būti namuose“

Laura ir Rytis Žvaguliai / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-12-12 09:01
Karantinas – ne priežastis atsisakyti gražių dalykų, tereikia šiek tiek fantazijos ir geros nuotaikos juos pritaikant prie esamos situacijos. Antai Laura ir Rytis Žvaguliai namuose jau susikūrė šventinę aplinką ir susiorganizavo kalėdinę fotosesiją – dėl pandemijos fotografo į namus nekvietė, tačiau pasitelkė fantaziją ir pasidarė smagių kadrų šeimos albumui.

Žmonės.lt kalbinta Laura Žvagulienė pasakoja, kad pasidaryti šventinę fotosesiją patys, be profesionalaus fotografo pagalbos, nusprendė dėl karantino – rizikuoti nesinorėjo, o kalėdinių nuotraukų juk norisi kasmet.

„Pagalvojau, kad su Ryčiu jau senokai pildėme nuotraukų albumą, tad buvo pats metas pasidaryti fotosesiją. Kadangi buvome pasipuošę eglutę, tad pati aplinka padiktavo tematiką. Pradžioje svarsčiau pasikviesti į namus profesionalų fotografą, tačiau Rytis pametėjo mintį, kad fotosesiją galime pasidaryti ir patys – atsižvelgiant į visą situaciją tai pasirodė kaip geriausias sprendimas“, – Žmonės.lt sakė L.Žvagulienė.

Laura juokiasi, kad vyrui ši idėja atrodė patraukli ir tuo, kad fotosesija truko daug trumpiau, negu dalyvaujant profesionalui, o tai, pasakoja ji, fotografuotis ne itin mėgstančiam Ryčiui sužaidė kaip svarus argumentas.

„Pajungiau savo makiažo lempą apšvietimui, naudojau telefoną, dekoracijas, apsivilkome kalėdinius megztinius ir vuolia! Užtrukome tik kokias 15 minučių. Pasirodo, ir mūsų šunytė Mona labai fotogeniška – buvo labai paklusni ir puikiai pozavo“, – juokiasi Laura.

Nuotraukas ji padailino keliomis redagavimo programėlėmis, parinko patikusį „filtrą“. „Manau, kad kaip namų sąlygomis, rezultatas išėjo toks, kokio ir norėjome. Aišku, su profesionalų darbu nėra ko net lyginti, bet patirtis nauja ir smagi, o ir vyras nepavargo“, – šypteli.

Žvagulių šeima eglutę puošia dar gruodžio pradžioje, kad galėtų ilgiau pasimėgauti stebuklinga švenčių atmosfera namuose.

„Kalėdų laukimas, manau, yra pats nuostabiausias laikas. Puošdami eglutę visada pasileidžiame kalėdinės muzikos, Rytis kepa viščiuką. Praktiškai visą laiką iki Kalėdų žiūrime tik kalėdinius filmus. Vienas iš laukimo ritualų – iš anksto planuoti dovanas, kurių ir dabar jau po eglute nemažai „tupi“. Labai patinka ir dovanoti, ir gauti dovanų“, – pasakoja Laura.

Laura Žvagulienė ir Rytis Žvagulis / Asmeninio albumo nuotr.
Laura Žvagulienė ir Rytis Žvagulis / Asmeninio albumo nuotr.

Buvimas namuose – ne iššūkis

Žvaguliams karantinas netapo „namų kalėjimu“, – jiedu ir iki jo mėgdavo prisigalvoti pramogų būtent namuose: antai Laura yra ne kartą surengusi pasimatymą, kai ant stalo puikuojasi gardi vakarienė, dega žvakės, o jiedu pasipuošia ir susitinka kaip tikrame pasimatyme restorane.

„Buvimas namuose mums tikrai nėra iššūkis. Abu esame šeimos žmonės, mėgstame būti namuose, kurti juose jaukumą, gaminti maistą. Mums namuose gera.

Karantinas tampa iššūkiu tuomet, kai žmonės suserga arba netenka darbo, nebeturi už ką susimokėti mokesčių ar nusipirkti maisto. Jeigu tokios situacijos nėra, tai buvimas namuose tikrai gali būti maloni rutina – tereikia noro, vaizduotės ir galima tikrai turiningai leisti laiką kartu bei tuo mėgautis“, – įsitikinusi L.Žvagulienė.

Lauros ir Ryčio Žvagulių namuose jau kvepia Kalėdomis / Asmeninio albumo nuotr.
Lauros ir Ryčio Žvagulių namuose jau kvepia Kalėdomis / Asmeninio albumo nuotr.

Pašnekovė pasakoja, kad ji yra iš tų žmonių, kurie viską mėgsta susiplanuoti, susiruošti iš anksto ir tada jau laukti  švenčių kulminacijos, o tuo tarpu Rytis – atvirkščiai. 

„Šie metai parodė, kad visgi reikia gyventi šia akimirka, nes planuoti darosi sudėtinga – nebežinai, kaip viskas gali pasisukti dėl karantino, todėl da tiksliai nežinome, nei kur švęsime, nei su kuo. Jei reikės būti namuose – taip ir darysime, nors vis dar viliamės, kad galėsime švęsti su šeima...“ – prisipažįsta.

Paklausta apie dovanas, Laura pasakoja, kad kone kasmet šiuo klausimu būna skirtingi variantai: vienąkart pora tiesiog pasidovanojo sau kelionę, kitąkart – ėjo kartu išskirtinės vakarienės...

„Kadangi šiais metais pasidovanoti sau bendrų pramogų negalime, nusprendėme grįžti prie dovanų. Maniškė jau kelias savaites po egle „tupi“ – labai didelė, tad svarstau, kad gali būti dujinė viryklė arba indaplovė, – juokiasi Laura. – O jeigu kalbant rimčiau, neįsivaizduoju, kas manęs ten laukia, nes mano vyras labai išradingas dovanų klausimu, viską apgalvoja ir moka nustebinti.“

Tuo tarpu pačiai Laurai nustebinti Rytį – sudėtinga užduotis. „Tai tas pats, kas spręsti „sudoku“, bet vis dėlto jau žinau, ką šiemet dovanosiu“, – šypteli ji.

Laura Žvagulienė ir kalytė Mona / Asmeninio albumo nuotr.
Laura Žvagulienė ir kalytė Mona / Asmeninio albumo nuotr.

Naujausi straipsniai