Latvijos atstovai „Eurovizijoje“ „Carousel“: „Tai – puiki platforma parodyti savo kūrybą“

Latvijos atstovai „Eurovizijoje“ „Carousel“
Autorius: Gabrielė Valaitytė
Publikuota: 2019-04-12 12:30
„Prieš pusę metų parašėme dainą ir pagalvojome, kad dabar yra puiki proga sudalyvauti atrankoje į „Euroviziją“, – pasakoja Latvijos atstovai „Eurovizijoje“ grupės „Carousel“ (Karuselė – liet.) nariai: Sabīne Žuga, Mārcis Vasiļevskis, Stanislavas Judinsas ir Mareksas Loginsas.

„Carousel“ gimė dar 2015 metais, tiesa, tuo metu tai buvo ne kvartetas, o duetas, kurį sudarė Sabīne Žuga, Mārcis Vasiļevskis. Grupė naujais nariais: Stanislavu Judinsu, Mareksu Loginsu pasipildė tik prieš metus.

„Nusprendėme, kad „Eurovizija“ – puiki platforma, kurioje galime parodyti savo kūrybą. Žinoma, jeigu daina bent kiek atitinka konkurso formatą“, – apie apsisprendimą dalyvauti konkurse kalbėjo grupės nariai.

Pavadinimą „Carousel“ grupei išrinko vienos grupės lyderių Sabīnes Žugos sesuo. Grupės nariai juokauja, kad sudėtingiausia kūrybos dalis jiems – galvoti pavadinimus.

„Mes visi esame kompozitoriai, visi rašome muziką, visi grojame. Tačiau, kai kažką sukuriame, dažnai sunkiausia vieta būna mums sugalvoti dainai pavadinimą. Taip atsitiko ir su grupės vardu. Tuomet Sabīne sesuo mums pasiūlė tapti „Carousel“ ir mes pagalvojome: „kodėl gi ne?“, – šypsojosi grupės narys Marekas Loginsas.

„Eurovizijoje“ latviai pasirodys su savo kūrybos daina „That Night“ („Tą naktį“ – liet.). Muzikantai prisipažino, kad daina gimė per vieną naktį. „Buvo naktis, gėrėme vyną... Aš pradėjau groti melodiją ir žmonės pradėjo mane įtikinėti paversti šią melodiją daina. Ją įrašyti. Aš nieko nelaukęs telefone paspaudžiau įrašymo mygtuką. Taip ir gimė ši daina“, – pasakojo grupės gitaristas Mārcis Vasiļevskis.

Žodžius dainai parašė grupės vokalistė Sabīne. Dainininkė prisipažino, kad kurdama dainai tekstą paprasčiausiai norėjo papasakoti istoriją – juk kiekviena istorija gali kažko pamokyti: – „Ši daina – mano vidinis jausmas, emocijos. Ji yra apie mano gyvenimą, patirtį, „Tos nakties“ akimirką“.

Grupės nariai – profesionalūs muzikantai, todėl prieš lipdami į didžiąją „Eurovizijos“ sceną, bent jau kol kas, nesijaudina. „Kiekvienas turime didžiulę patirtį, todėl grodami ant didelės scenos per daug nestresuojame. Žinoma, iki šiol niekada nesame pasirodę tokiai auditorijai ir tokio masto televizijos šou. Tačiau būti scenoje – mūsų darbas“, – kalbėjo Stanislavas Judinsas.

Visų konkurso konkurentų dainų „Carousel“ nariai kol kas nėra perklausę. Tiesa, jie jau spėjo susipažinti su Jurijaus Veklenko daina „Run with the lions“, kuri jiems paliko puikų įspūdį.

„Manau, kad tiesiog turime lipti ant scenos ir pasirodyti taip gerai, kaip tik galime. Nenorime nieko pralenkti, į nieką lygiuoti. Norime būti savimi. Kiekvienas menininkas turi skirtingą žinutę, kuria nori pasidalyti. Jeigu žmonės išgirs mūsų balsą – mums bus labai malonu“.

Naujausi straipsniai