Lanko ritmu

Lanko ritmu / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-06-20 17:39
Kadaise lanką apie vaikišką liemenį sukome kiekviena, tačiau įdomu, kaip sektųsi dabar? Kampanija „Sugrįžk į ritmą su „Activia“!“ kviečia moteris atrasti savo kūnui ir psichologinei gerovei tinkamiausią ritmą, kad visus metus puikiai jaustųsi iš vidaus ir spinduliuotų natūralų išorinį grožį. Kad tai pavyktų pasiekti, būtinas ir fizinis aktyvumas. Todėl dalis kampanijos – sporto ir sveikatingumo klubų tinkle „Impuls“ vykstančios „Activia“ lankų treniruotės. „Impuls“ trenerė Justina Gerdauskaitė, kuri jau daugiau nei mėnesį moko moteris stiprinti savo kūną ir gerinti laikyseną, pasakoja apie sugrįžimą į ritmą, į pagalbą pasitelkiant vieną pigiausių ir efektyviausių „treniruoklių“ – lanką.
Impuls trenerė Justina Gerdauskaitė
Impuls trenerė Justina Gerdauskaitė

– Kodėl buvo sukurta „Activia“ lankų treniruotė?

 

– Sukūrėme treniruotę tam, kad padėtume Lietuvos moterims geriau jaustis, kad vasarą jos pasitiktų labiau pasitikinčios savimi. Dauguma mūsų per žiemą ant liemens užsiauginame „meilės rankenėles“, tad lanko sukimas pasirodė puiki ir smagi idėja, nes tai ir pakelia moterims nuotaiką, ir dailina jų išvaizdą šiltajam metų laikui. Visos žinome, kad lanką galima sukti aplink juosmenį, tačiau nė nesusimąstome, kad vienas lankas gali virsti viso kūno treniruokliu –  intensyviai dirba ir kojų, nugaros, rankų raumenys. Kuriant pratimus su lankais, daugiausia dėmesio buvo skiriama cardio pratimams, t. y. tokiems, kurie treniruotų širdį, efektyviai degintų riebalus ir stiprintų viso kūno raumenis.

 

– Kiek kalorijų galima sudeginti vienos treniruotės metu?

 

– Vienos pusvalandžio treniruotės metu galima sudeginti iki 400, intensyviausios treniruotės metu – iki 600 kcal. Tai iš tiesų labai daug kaip per tokį trumpą laiką, tačiau šis skaičius ne iš piršto laužtas, o apskaičiuojamas kruopščiai matuojant širdies ritmą treniruotės metu, priklausomai nuo sportuojančiosios svorio bei amžiaus. Tiksliai ir sąžiningai atkartojant trenerio atliekamus judesius, tiek kalorijų sudeginti yra realu. Nepaisant to, kalorijų vaikytis nevertėtų – kiekviena turime sportuoti atsižvelgdama į savo sportinę būklę, natūralų ritmą, o nuolat treniruojamas kūnas atsilygina ir padidėjusia ištverme, ir dailiu kūnu.

 

– Ar moterims patinka sukti lanką?

 

– Atsižvelgiant į tai, kiek moterų lanko šias treniruotes, galima drąsiai sakyti – taip. Jas lanko apie 60–70 proc. mūsų klubuose aerobikos užsiėmimus lankančių moterų. Moterims šie pratimai patinka todėl, kad jie grakštūs ir moteriški, treniruotė praeina beveik nepastebimai, yra smagi, tačiau tuo pat metu pratimai yra ir gana intensyvūs, efektyviai veikia visas labiausiai problemines moterų kūno dalis. Lanko sukimas derinamas su ritminga muzika ir šokio judesiais, tad moterys sportuodamos atsipalaiduoja psichologiškai. Reguliariai lanką sukančios moterys džiaugiasi ne tik dailesnėmis formomis, bet ir geresne nuotaika, labiau pasitiki savimi.

 

„Labiausiai patinka šokio elementai, jie ne tik pakelia nuotaiką bet  ir kalorijas degina, todėl gražėja ir kūno linijos. Trenerė dirba puikiai ir profesionaliai, todėl nėra laiko ilsėtis.“ Kristina

 

Impuls trenerė Justina Gerdauskaitė
Impuls trenerė Justina Gerdauskaitė

„Pirmą kartą pamėginus atrodė, kad tai bus tikras iššūkis, tačiau kiekvieną kartą lanką sukti vis lengviau ir lengviau. Visai nesvarbu, jei kartą kitą nepavyksta taisyklingai atlikti pratimo, nes treniruotės labai smagios, jų metu visada pagerėja nuotaika!.“ Marija

 

„Labiausiai patinka tai, kad treniruotės yra labai moteriškos – skirtos dailinti liemenį ir stiprinti kūną. Mano mėgstamiausia treniruotės dalis – pratimai ištvermei stiprinti, kurie yra ir patys intensyviausi. Puikūs pratimai visoms moterų figūros probleminėms zonoms treniruoti.“ Lina

Impuls trenerė Justina Gerdauskaitė
Impuls trenerė Justina Gerdauskaitė

 

„ACTIVIA lankų treniruotes lankau jau visą mėnesį, o sukti lanką sekasi vis geriau. Moterims rekomenduoju  nors kartą išbandyti šią treniruotę, nes pratimai labai aktyvūs ir energingi, pakelia nuotaiką ir suteikia žvalumo visai dienai.“ Edita

 

–  Ką valgyti, kad pratimų su lankais poveikis būtų dar geresnis?

 

– Sportuojate ar ne, yra svarbu valgyti subalansuotą, pilnavertį maistą. Valgykite saikingai, tačiau visko po truputį, kad būtumėte tikra, kad jūsų organizmas gauna visų būtiniausių medžiagų. Norint numesti svorio, reikia žiūrėti, kad suvartojamų kalorijų kiekis būtų mažesnis nei per dieną sudeginate. Taip pat nepatartina valgyti likus mažiau kaip 3,5 val. iki miego, geriau rinkitės lengvesnius užkandžius tarp valgymų – nepamirškite valgyti pakankamai daržovių ir vaisių, šokolado batonėlius pakeiskite jogurtu, o vakarais venkite riebaus ir cukringo maisto.

 

Verta žinoti apie lanko sukimą

 

♦ Gerina laikyseną. Sukdama lanką, turite nuolat laikyti pusiausvyrą, ilgainiui tai pastebimai pagerina kasdienę laikyseną.

 

♦ Didina lankstumą. Sukant lanką, masažuojama nugara, sukamieji judesiai didina liemens srities lankstumą.

 

♦ Sukdama lanką kovojote su celiulitu. Sukamas aplink klubus lankas masažuoja celiulito pažeistas kūno vietas – kaip žinia, intensyvus masažas padeda išvengti celiulito ar sumažinti jo padarinius.

 

♦ Stiprina širdį. Sukant lanką, dirba daugybė raumenų, todėl suaktyvinama ir viso kūno kraujotaka, o tai padeda stiprinti širdį.

 

♦ Dailina kojas ir sėdmenis. Sukdama lanką, turite tvirtai stovėti – tvirtėja tiek kojų, tiek sėdmenų raumenų grupės. Kad poveikis būtų dar didesnis, atlikdama pratimą šiek tiek pritūpkite.

 

♦ Sunkesnis lankas pradedančioms. Nors skamba paradoksaliai, kuo sunkesnis lankas, tuo lengviau jį sukti aplink liemenį, todėl tik atradusioms šią treniruotę, puikiai tiks metalinis ar pilnaviduris lankas. Tuo tarpu lengvo tuščiavidurio lanko sukimas reikalauja daugiau fizinių pastangų, todėl jis labiau tinkamas jau pažengusioms.

 

♦ Sukdama lanką, tobulinate šokio judesius. Lanko sukimas reikalauja grakštumo, plastiškumo. Reguliariai atlikdama šį pratimą pokyčius pastebėsite labai greitai ir galėsite džiaugtis dailesniais judesiais šokių salėje.

 

♦ Lankas yra kone pigiausias „treniruoklis“. Sau tinkamą lanką galite įsigyti vos už 15 litų, be to, nebūtina įsigyti jokios specialios aprangos ar batelių. Pratimus su lanku patogiai galite atlikti namuose. Naudingų vaizdo patarimų rasite Activia Lietuva Facebook.

 

Straipsnis yra parengtas bendradarbiaujant su kampanija „Sugrįžk į ritmą su „Activia!“

Impuls trenerė Justina Gerdauskaitė
Impuls trenerė Justina Gerdauskaitė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
 

Naujausi straipsniai