„Laisvės piknikas 2019. Idėjų festivalis“ – apie ilgai lauktą dialogą su visuomene

Andrius Tapinas / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-08-12 12:03
Liko mažiau nei dvi savaitės, kai Nemuno saloje įvyks „Laisvės piknikas 2019. Idėjų festivalis“. Rugpjūčio 24 d. nemokamas festivalis jau ketvirtus metus kvies ne tik pramogauti, bet ir diskutuoti: net penkiose erdvėse kalbėsime apie Lietuvą, pasaulį ir save pačius, labai didelis dėmesys diskusijose bus skiriamas jaunajai kartai.

Diskusijų erdvėje „Rytojaus jaunimui“ atviromis ir jautriomis temomis apie ne visuomet lengvą gyvenimo patirtį, karjeros iššūkius, gyvenimo kelio pasirinkimą, meilę sau ir emocinį pažinimą jaunimui pasakos gerai pažįstami žmonės – Rūta Meilutytė, Paul de Miko, Simona Burbaitė ir kiti. Diskusijoje „Kaip pasirinkti „teisingą“ gyvenimo kryptį?“ patarimais ir patirtimi dalinsis Gediminas Gabalis, jaunajai kartai geriau žinomas kaip Vėjas, „HumansApp“, „Vinted“ bendraįkūrėjas Justas Janauskas, psichologė Vaida Gabė, Lietuvos „Junior Achievement“ direktorė Andželika Rusteikienė, diskusiją moderuos Jonas Nainys.

„Visi mes žmonės“ erdvė įtrauks į netikėtus pokalbius tarp skirtingas gyvenimo patirtis turinčių žmonių. Kokių bendrų vertybių, patirčių turi teologas ir mokslininkas? Bankininkas ir menininkas? Kas jungia ir skiria skirtingas kartas viešojoje erdvėje? Žurnalo „Žmonės“ remiamoje diskusijų erdvėje laužysime stereotipus ir išlipsime iš savo socialinio burbulo.

Rimtiems debatams su politikais ir politologais susitiksime erdvėje „Mūsų valstybė“. Čia žiūrovų ir pikniko dalyvių klausimų lauks Viktoras Pranckietis, Aušrinė Armonaitė, Virgilijus Sinkevičius ir kiti politikai. Nuo naujosios koalicijos, atsinaujinusios Vyriausybės iki socialinės atskirties problemų – diskutuosime apie politikos aktualijas ir svarbiausius valstybės klausimus.

Pokalbiai erdvėje „Lietuva Pasaulyje“ aprėps tarptautines temas. Diskutuosime, ar vis dar gėda dėl žmogaus teisių Lietuvoje, kaip mums sekasi kovoti su dezinformacija? Lietuvos verslo paramos agentūros inicijuotoje diskusijoje „Ar mes pasiruošę EKO (r)evoliucijai?“ kalbėsime apie ekologinius iššūkius Lietuvai ir jų sprendimus, o LVPA direktorius Aurimas Pautienius pristatys verslo finansavimo priemones, kurios gali prisidėti sprendžiant ekologines problemas. Taip pat aptarsime neseniai įvykusius ES rinkimus, D. Trumpą ir jo kadenciją bei artėjančius rinkimus JAV.

Švietimo ir kultūros klausimus gvildensime erdvėje „Išsilavinusi visuomenė“. Kaip pasikeitė mokytojų padėtis po streiko? Koks visuomenės požiūris į jauną menininką? Čia aptarsime ir pastaruosius tarptautinius kultūros laimėjimus, aukštojo mokslo situaciją Lietuvoje, menininkų galimybes kurti Lietuvoje ir finansinį raštingumą.

„Laisvės pikniko“ metu diskusijos, festivalyje organizuojamos nuo 2017 metų, vyks keturiose erdviose palapinėse ir „Žalgirio“ arenos amfiteatre. Visos diskusijos bus tiesiogiai transliuojamos „Laisvės TV“ Youtube kanale, o diskusijos erdvėje „Mūsų valstybė“ taip pat bus transliuojamos DELFI.

 

Temos:

Aktualu

Naujausi straipsniai