Laisvės gynėjų dienos proga – filmų TOP 5 namų kine

Kadras iš G. Žickytės filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją“
Kadras iš G. Žickytės filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją“
Šaltinis: Žmonės
2021-01-13 11:49
AA

Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos – 30-mečio proga „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platformoje kviečiame žiūrėti lietuvių kūrėjų filmus, nukeliančius į įvairius Lietuvos istorijos laikotarpius.

„Spec. Žvėrynas“

Dokumentinis Andriaus Lekavičiaus filmas nukelia į 1991-ųjų Lietuvą. Nepriklausomybė jau paskelbta, bet šalyje dar dislokuoti sovietų tankai. Reaguojant į nuolatinę agresiją, surenkamas neoficialus lietuviškas spec. būrys, kurį aplinkiniai vadina „Franco žvėrynu“. Nepraėję tinkamo pasiruošimo, bet apsiginklavę didžiuliu patriotizmo ir drąsos užtaisu 15 stipriausių Lietuvos jaunuolių yra pasiruošę kovoti prieš sovietų tankus plikomis rankomis... ir Bruce Lee suktukais. 

„Emilija iš Laisvės alėjos“

Režisieriaus Donato Ulvydo įtempto siužeto drama, pasakojanti apie kovą už laisvę sovietinės priespaudos prislėgtoje Lietuvoje – visuomenėje, kur sotesnis gyvenimas atrodo vertingesnis nei garbė, sąžinė ir žmogiškumas. 1972 metais, kai į Kauno gatves išeina laisvės Lietuvai reikalaujantis jaunimas, su protestuojančia minia pasitikti išsvajoto gyvenimo žengia ir pagrindinė intriguojančios dramos herojė būsima aktorė Emilija (akt. Ieva Andrejavaitė).

„Kaip mes žaidėme revoliuciją“

Giedrės Žickytės filmas pasakoja apie pokštą, įvykusį devintojo dešimtmečio viduryje, kai Lietuvoje dar nebuvo jokių atgimimo ženklų, o naujametinio Kauno jaunųjų architektų karnavalo metu juokais susikūrė roko grupė „Antis“. Cirką primenantis įspūdingas grimas ir rekvizitai, stilizuoti pasirodymai, kandūs ir aštrūs tekstai kūrė agresyvią sovietinio gyvenimo karikatūrą. Greitai ir net patiems grupės nariams netikėtai „Antis“ tapo ryškiausia Dainuojančios Revoliucijos vėliavneše bei masiniu reiškiniu

„Aš priglaudžiau prie Žemės širdį“

Ramunės Kudzmanaitės filmas pasakoja apie bajoraites seseris – Sofiją Smetonienę ir Jadvygą Tūbelienę. Tai – pirmoji Lietuvos Respublikos Prezidentienė ir pirmoji Lietuvos moteris diplomatinėje tarnyboje. Jos savo išsilavinimu bei erudicija darė įtaką Lietuvos vidaus ir užsienio politikai. Jų gyvenimo kelias iki sovietų okupacijos, atskleidžia vieną prasmingiausių bei kilniausių Lietuvos istorijos puslapių. 

„Tumo kodeksas“

Eimanto Belicko filmas pasakoja Juozo Tumo-Vaižganto gyvenimą. Kaip tapti nepavergiamam, kaip išlikti nepriklausomam ir išlaikyti giedrą nuotaiką – apie tai visas Vaižganto gyvenimas su jo nerašytomis taisyklėmis bei principais. Apie tai ir filmas griežtu pavadinimu „Tumo kodeksas“. Jei Vaižganto kasdienių principų laikytumėmės, tikriausiai būtų mažiau progų skųstis...

Visus filmus žiūrėkite „ŽMONĖS Cinema“ namų kino platformoje: https://zmonescinema.lt/kolekcija/laisves-kinas