Laimingos vedybos pagal amžiaus skirtumą

Santykiai / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-04-06 19:30
Senovės iranėnai ir kiti pranašo Zaratustros sekėjai jau prieš daugelį šimtmečių žinojo, kad tuoktis reikia tik gerai viską apsvarsčius, nes liepsnojanti aistra santuokinės laimės dar negarantuoja. Senovės išminčiai patarė atkreipti būsimųjų sutuoktinių dėmesį ir į amžiaus skirtumą.

Pagal Avestos (šventoji Zaratustros sekėjų knyga) astrologinę tradiciją Naujieji metai prasideda kovo 21 dieną, Saulei perėjus į Avino žvaigždyną. Todėl jeigu vienas sutuoktinis yra gimęs prieš kovo 21 dieną, o antrasis – po kovo 21-osios, iš abiejų partnerių amžiaus skirtumo reikia vienerius metus atimti. Jeigu abu jaunavedžiai yra gimę po kovo 21-osios, jų amžiaus skirtumas gaunamas tiesiog suskaičiavus metus.

Skaičiuojant sutuoktinių amžiaus skirtumą dažniausiai gaunama ir mėnesių „liekana“, kurią reikia suapvalinti iki vienerių metų, jeigu ji ne mažesnė kaip trys mėnesiai.

Štai pavyzdys. Tarkime, jūs gimėte 1979 metų gegužės 27 dieną, o jūsų vyras arba sužadėtinis – 1976 metų sausio 17-ąją. Taigi vienas jūsų esate gimęs prieš kovo 21-ąją, kitas – po šios dienos. Jūsų amžiaus skirtumas – 3 metai, tačiau pagal Avestos astrologijos taisykles jis lygus 2 metams. Taip pat reikia turėti mintyje, kad skaičiuojant sutuoktinių amžiaus skirtumą dažniausiai gaunama ir mėnesių „liekana“, kurią reikia suapvalinti iki vienerių metų, jeigu ji ne mažesnė kaip trys mėnesiai. Pavyzdžiui, metai ir 10 mėnesių jau bus 2 metų skirtumas, o metai ir 8 mėnesiai – vienerių metų skirtumas.

Amžiaus skirtumas – 1 metai. Susiklosto tvirti dalykiški tarpusavio santykiai. Nors labai retai būna pagrįsti abipusiu susižavėjimu, ši partnerystė sukuria sąlygas pagerinti vieno iš sutuoktinių materialinę padėtį. Tokią santuoką geriausia sudaryti dėl išskaičiavimo.

2 metai. Suteikia iliuzinę tvirtos šeimos formą. Santuoka gali išlikti tik dvasiniu pagrindu, stiprinama bendrais sutuoktinių interesais. Jeigu santuoka sudaroma vadovaujantis emocijomis arba išskaičiavimu, yra didelė tikimybė, kad išblėsusi aistra virs antipatija ir santuoka iširs.

3 metai. Tokia santuoka lemia labai įtemptus santykius, kuriuos palaiko tik nuolatinė tarpusavio konkurencija. Labai dažnai atsiduriama ties skyrybų riba. Be to, vienas sutuoktinių bus nuolat persekiojamas pagundų, šeimą lydės melas ir skandalai. Tačiau tokia partnerystė puikiai tinka slaptiems meilės ryšiams.

4 metai. Didelė tikimybė, kad tai bus daugiau ar mažiau harmoninga santuoka, pagrįsta tarpusavio pasitikėjimu, simpatija, moraline parama ir bendrais interesais. Deja, laikui bėgant sutuoktinių santykiai gali smarkiai pašlyti.

5 arba 10 metų. Tai – ne atsitiktinis susitikimas. Partnerius sieja stiprus karminis ryšys, tad jie visada turi padėti vienas kitam. Sutuoktiniai turi siekti bendro tikslo, tačiau vienas jų neišvengiamai taps lyderiu. Nepaisant to, santuoka bus ilga ir tvirta.

TAIP PAT SKAITYKITE: Tikra istorija: „Iškenčiau daug pažeminimų, bet skirtis iki šiol bijau...“

6 arba 9 metai. Labai sunki, net agresyvi tarpusavio santykių forma. Šią santuoką nuolat lydės sunkūs išbandymai, kova, intrigos, taip pat artimų giminaičių pinklės. Tokia sąjunga tinkamiausia žmonėms, kuriems ramus šeiminis gyvenimas kelia nuobodulį, taip pat aštrių pojūčių mėgėjams. Be to, tai tinkamas variantas vyrams, kurie nepakenčia būti po žmonos padu.

7 arba 14 metų. Tai vienas blogiausių santuokos variantų. Šeiminį gyvenimą nuolat nuodys nesibaigiančios paslaptys ir slapukavimai, nesupratimas, nesugebėjimas susitarti. Aplinkiniai nuolat kišis į šeimos reikalus.

8 metai. Tai harmoningiausia santuoka, abiem sutuoktiniams nuolat teikianti dvasinio komforto ir teigiamų emocijų. Ši sąjunga remiasi partnerių nesavanaudiškumu, dvasiniu artumu ir mokėjimu išklausyti. Santykių tvirtumas ir dvasios ramybė skatina atsiskleisti kūrybinį potencialą, o tai dar labiau sutvirtina laimingą santuoką.

11 metų. Tokia santuoka gali būti labai nenuspėjama. Tarp partnerių susiklosto santykiai, grindžiami principu „Viskas arba nieko“. Galimos nuolatinės permainos, kova dėl lyderio pozicijos, nesiliaujantis vienas kito kritikavimas. Ši santuoka turi vieną gerą bruožą – net ir mirtinai susipykę, partneriai po kurio laiko gali atnaujinti santykius ir išgelbėti šeimą.

Santykių pradžia gali būti puiki, tačiau laikui bėgant emocijos išblėsta, ir sąjunga paprastai išyra.

12 metų. Didžiuliai rūpesčiai dėl partnerių nesugebėjimo suprasti vienas kitą ir negalėjimo, iškilus būtinybei, veikti išvien. Santykių pradžia gali būti puiki, tačiau laikui bėgant emocijos išblėsta, ir sąjunga paprastai išyra. Net ilgai besitęsianti santuoka negali būti tvirta, nes vienas partneris, vedamas savų paskatų, stengiasi visaip kliudyti antrajam dvasiškai tobulėti.

13 metų. Partnerių tarpusavio santykiams turi įtakos antgamtinės jėgos. Juos siejantys ryšiai – skaidrūs, nuspėjami, nesavanaudiški, padedantys dvasiškai tobulėti, pasiekti aukštesnį sąmonės lygmenį. Vienas iš partnerių taps antrojo dvasiniu ramsčiu, savotišku dvasiniu vadovu. Tokia santuoka – tarsi „laiptai į dangų“, kelias į intelektualines ir moralines aukštumas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kokia jūsų namų energija pagal numerologiją

15 metų. Šie partneriai taps neišskiriami, nes juos sieja stipriausi karminiai ryšiai. Tačiau ir šiai santuokai būdingos savotiškos „povandeninės srovės“. Todėl sutuoktiniai arba padeda vienas kitam pasirinkti teisingą gyvenimo kelią, arba nejučia daro neigiamą įtaką, ir todėl partnerio karminės skolos tik padidėja.

16 metų. Šiuo atveju užsimezga vadinamieji veidrodiniai tarpusavio ryšiai ir partneriai puikiai vienas kitą papildo. Santykiai gali būti pagrįsti „mokinio–mokytojo“ principu, kai šeimoje vyrauja aiškus lyderis ir globėjas. Tačiau jeigu meilė pavirs neapykanta (tokioje santuokoje tai nėra retas reiškinys), tarp sutuoktinių prasidės nuožmi ir negailestinga kova.

Amžiaus skirtumas mažiau nei 9 mėnesiai (daugiau negu 9 mėnesiai skaičiuotini kaip vieneri metai). Tarp sutuoktinių susiklosto labai konservatyvūs, bet stabilūs santykiai, kuriems nebūdingas pavyduliavimas, tuščiagarbiškumas ar siekimas bet kokia kaina tapti lyderiu šeimoje. Tvirta, tik gal šiek tiek nuobodoka santuoka.

17 metų amžiaus skirtumas lemia tokias pat santuokos savybes, kaip ir vienerių metų skirtumas; 18 metų – tokias pat, kaip dvejų metų skirtumas, ir taip toliau. Iš sutuoktinių amžiaus skirtumo tereikia atimti 16-ka.

Ji24.lt