Laimingos ir geidžiamos moters samprata pagal Marilyn Monroe

Aktorė Marilyn Monroe / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-06-16 19:15
Amerikos kino aktorė ir vienas žymiausių visų laikų sekso simbolis Marilyn Monroe paliko šį pasaulį prieš 52 metus. Neįtikėtinai charizmatiška, drovi, be galo pasitikinti savimi, išradinga, gebanti pasijuokti iš savęs – štai tokia ši įstabaus grožio šviesiaplaukė visuomet išliks mūsų širdyse.

Žymios kino aktorės sukaupta patirtis ir mintys, įamžintos kadaise jos ištartuose žodžiuose, gali būti neįkainojama pamoka kiekvienai šiuolaikinei moteriai, ypač tai, kuri nori patobulėti meilės ir santykių su vyrais srityje.

Taigi, ką ypatingoji Marilyn (1926–1962)  kalbėjo apie moterį, vyrus, meilę ir pinigus.

1-oji M. MONROE FRAZĖ: „Niekas niekada man nesakė vaikystėje, kad esu graži. Kiekviena maža mergaitė nors kartą gyvenime turi išgirsti, kad ji yra neapsakomo grožio. Net jei tai netiesa.“

Įsivaizduokite, kaip pagerėtų šiuolaikinių moterų gyvenimas, jei jos visos iki vienos manytų esančios nepaprastai nuostabios, gražios. Marilyn buvo absoliučiai teisi, kad vaikystėje paklojamas tvirtas pamatas esminiams moters kompleksams. O juk jų galima taip lengvai išvengti!..

2-oji M. MONROE FRAZĖ: „Aš nieko prieš gyventi vyrų pasaulyje, kol jame yra moteris!“

M. Monroe niekada nekalbėjo apie moterų emancipaciją. Ši charizmatiška ir nepaprastai išmintinga aktorė žinojo, kad tikra moteris laikyti vyrą po padu gali ir be jokių garsių pamąstymų apie feminizmą. Jai tai puikiai sekėsi naudojantis savo talentu, stiliumi.

3-ioji M. MONROE FRAZĖ: „Aš taip pat turiu jausmus. Man nesvetimi žmogiški dalykai. Visko, ko noriu, tai būti mylima už savo talentą ir už tai, kokia esu.“

Nepaisant vidinių kovų ir prieštaravimų (o gal ir dėl jų), visas pasaulis pamilo šią aktorę dėl jos pažeidžiamumo, jautrumo, trapumo ir troškimo būti mylimai. Būti mylimai ne už seksualumą, išorinį patrauklumą, o už vidinį grožį – štai ko Marilyn visuomet siekė. Iš tiesų net po pusės amžiaus mažai kas tepakito šiame pasaulyje: vyrai iki šiol trokšta apginti ir saugoti moterį, turinčią šių retų savybių. Vidinis grožis ir žavesys – tai stipriausios moteriškumo pusės!

4-oji M. MONROE FRAZĖ: „Karjera – nuostabu, tačiau vargu ar ji sušildys šaltą naktį.“

M. Monroe puikiai žinojo, kas jai svarbu, o kas ne. Karjera šiai moteriai buvo antraeilis dalykas. Ką reiškia stulbinama karjera, jei nėra su kuo pasidžiaugti savo laimėjimais?

5-oji M. MONROE FRAZĖ: „Aš nieko prieš juokus, bet tikrai žinau, kad nenoriu atrodyti kaip kieno nors juokelis.“

Marilyn pasižymėjo ypatingu talentu dozuotai spinduliuoti žavesį, sąmojį ir intelektą. Šių ypatybių sintezė stipriosios lyties atstovams sukeldavo tikrą ekstazę.

6-oji M. MONROE FRAZĖ: „Netrokštu pinigų. Aš tiesiog noriu būti nuostabi.“

Iš tiesų ši šviesiaplaukė niekuomet nesivaikė pinigų – jie patys ją „surasdavo“. Tad kokia išvada? Reikia kuo daugiau su savimi dirbti, o visa kita ateis savaime.

7-oji M. MONROE FRAZĖ: „Jei nuolat paisyčiau taisyklių, niekada nieko nebūčiau pasiekusi.“

Šiuose Marilyn žodžiuose slypi šventa tiesa! Pagalvokite, juk taisyklės tam ir egzistuoja, kad jas reikėtų laužyti (žinoma, neturime galvoje Kelių eismo taisyklių ar kažko panašaus). Kalba eina apie vidinius „negalima“, primestas mums visuomenės, tėvų ir mokytojų nuostatas. Tik išsilaisvinus iš šių varžtų, drąsiai galima judėti ten, kur visada svajojote.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai