Laimingiausi Europos miestai: turtingoji Kopenhaga ir saugomasis Gracas

Kopenhaga / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-02-28 09:00
Pasaulyje yra keli miestai, kuriuose gera ne tik turistams, bet ir juose nuolat gyvenantiems. Europos Komisijos užsakyto tyrimo duomenimis, laimingiausi yra ne didžiųjų, lankomiausių, o kiek mažesnių, ramesnių miestų gyventojai.

Turtingoji Kopenhaga

Pagal pragyvenimo lygį Danija yra viena pirmaujančių pasaulio valstybių. Čia mokami vieni aukščiausių atlyginimų Europoje. Kaip ir kitose Skandinavijos valstybėse, daug dėmesio skiriama socialinei gerovei, mokslui, nemokamoms medicinos paslaugoms.

Suprantama, danams visa tai nenukrinta iš dangaus, šalyje kone rekordiniai mokesčiai, tačiau vietiniai nesiskundžia, nes vertina gyvenimo kokybę ir saugumą.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Pagal Europos Komisijos apklausą, vos 5 proc. danų pareiškė esantys nepatenkinti gyvenimu, visi kiti – labai laimingi.

Kopenhagos simboliu laikoma H. Ch. Anderseno pasakos įkvėpta undinėlės skulptūra, tačiau čia yra ir daugiau kuo pasigrožėti. Mieste yra uostas, smėlėtų paplūdimių, kanalų, daugybė istorinių pastatų. Daugumą muziejų, architektūros paminklų, botanikos sodą galima aplankyti nemokamai, o norint tik ramiai pasivaikščioti puikiai tinka siauros vingiuotos spalvingų namų apsuptos gatvelės.

Saugomasis Gracas

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Austrijoje įsikūrusiame mieste gyvena tik laimingi arba labai laimingi žmonės. Ir nors daugelis šią šalį pažįstame ar bent jau pažintį pradedame nuo Vienos, Gracas jai nė kiek nenusileidžia.

Akmenimis grįstas senamiestis, kuriame stūkso viduramžių, gotikos, baroko epochų statiniai, priklauso UNESCO pasauliniam kultūros paveldui. Jo siauros ir klaidžios gatvelės veda prie daugelio architektūros paminklų.

Išsilavinimą norinčiam įgyti šio Austrijos miesto jaunimui nereikia niekur vykti iš namų. Grace yra net šeši universitetai, juose vienu metu gali studijuoti per 40 tūkst. studentų. Populiariausios pasaulyje sporto šakos entuziastams taip pat yra, kur pasireikšti. Mieste ne vienas modernus futbolo stadionas ir daug sporto mokyklų, treniruojasi net trys profesionalios komandos.

Plačiau apie laimingiausius Europos miestus skaitykite 8-ajame „Ji“ žurnalo numeryje!

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Naujausi straipsniai